Ako pokračovať vo fitness tréningu vonku v zime

November je v kalendári, ale každý deň je chladnejší. Je čas premýšľať o tom, ako v zime pokračovať vo fitness tréningu. Poďme o tom hovoriť.

Fitness cvičenie na ulici je čerstvý vzduch, príroda a veľa pozitívnych emócií. To je skvelý spôsob, ako posilniť imunitný systém. Ale ak je letné jogging v parku, kolieskové korčule a cyklistika je prirodzená vec, v chladnom období, mnoho z nich je stratených: stojí za to, aby aj naďalej robiť fitness vonku av zime? A ak áno, ako?

Štart fitness cvičenia, ako vždy, s warm-up. Okrem toho je lepšie sa zahriať v teplej miestnosti (svaly budú mať menší stres), ale nie tak, ako by sa mali potiť - nemali by ste ísť von do vlhkého oblečenia. Ak sa zúčastňujete na tréningu a tréningová plocha je ďaleko, potom by bolo dobré ísť na beh tak, aby sa svaly nevychladli. Ako warm-up, krátke prístupy sú vhodné pre drepy, kliky (2-3 sady 15-20 krát). Pre kĺby budú užitočné pri rôznych kruhových pohyboch, mávali rukami. Strávte 10-15 minút na zahriatie: zahrejete sa, ale nie namočte.

Vezmite si so sebou malý čajový termosku. Pitný režim počas fitness tréningov na ulici v zime je rovnako dôležitý ako v lete. Pite ako obvykle: 150-200 ml každých 15-20 minút. Lepšia nie studená voda z plastovej fľaše, ale čaj s citrónom, medom a zázvorom z termosky. Je to otepľujúci a tonizujúci nápoj.

Preskočte cvičenie, ak je ulica pod -15 stupňov. Ako viete, príroda nemá zlé počasie. Ale je tu teplota, pri ktorej by ste nemali robiť fitness. Pri -15 a nižšej potenciálnej škode z tréningu (pravdepodobnosť ochorenia) bude viac potenciálnych výhod - všetky bonusy, ktoré z neho môžete získať.

Inhalujte nosom, vydýchnite nosom alebo ústami. Toto je všeobecné odporúčanie, bez ohľadu na to, či si v zime vyberiete fitness tréning pre outdoorové aktivity. Zvážte: ak je pre vás ťažké vydýchnuť nosom, možno ste prehnali záťaž.

Vyberte si správne oblečenie. Bez ohľadu na to, aký druh outdoorových aktivít uprednostňujete, obliekanie pre nich je nevyhnutné, aby ste boli chladni v stoji (keď nerobíte nič). Akonáhle sa začnete aktívne pohybovať, telo sa zohreje a budete sa zahrievať. Nezabudnite na klobúk a rukavice, ako aj na niečo, čo chráni tvár pred mrazom (pri nízkych teplotách).

Šaty viacvrstvové. Spodná (vnútorná) vrstva oblečenia by mala byť vlhká. Skladujte sadu termálneho prádla. Stredná vrstva musí zadržiavať teplo. A na vrchole - chrániť pred snehom a dažďom. Pre fitness tréning v zime je potrebné pohodlné oblečenie mimo pohybu a najlepšie svetlé. Nechajte ju povzbudiť vás a uvidíme vás z diaľky. Má zmysel premýšľať o tom, ako robiť fitness v kombinéze, a nie sako a nohavice, aby telo vždy zostalo pokryté zima, chránené. S vrstvami to nepreháňajte.

Pravidlá vykonávania najobľúbenejších fitness tréningov v zime

Beh (jogging). Nezabudnite si obliecť do vrstiev a venovať osobitnú pozornosť topánok. Podrážka tenisky by mala udržiavať svoje odpisové vlastnosti v chlade a nie stvrdnúť. Na jeho križovatke s vrchnou časťou topánky by sa nemalo namočiť. Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že pre fitness cvičenie na ulici v zime, pomocou rovnakého páru ako v telocvični nebude fungovať. Pri bežeckej ceste sa snažte, aby posledná etapa prebiehala v smere vetra. Takže nebudete dusiť studeným vzduchom.

Street cvičenia. Teraz je to silný trend! Stále viac a viac ľudí prichádza do ulíc, robí vodorovné pruhy, paralelné pruhy, robí cvičenia s vlastnou telesnou hmotnosťou (základný v tréningu - drepy, push-upy zo zeme, pull-up, push-up na nerovných baroch). Začať sa zapájať do cvičenia (ako mimochodom a behať) je v lete ešte lepšie. A v zime zostáva zostať vo forme a snívať o zlepšení výsledkov pre budúci rok.

Z vyššie uvedeného môžete urobiť vynikajúci plán. školenia obvodov, Napríklad, beh 1 kolo, potom, bez zastavenia, robiť 2-3 série na drepy, pull-up a oba typy push-upov. Vykonajte každé cvičenie 15-20 krát, dokončite všetko s barom (ruky nemusia byť položené na snehu, dolná priečka steny švédskej steny alebo iné nízke podpery). A potom znova spustiť.

nordickýchôdza (chôdza s palicami). Ak ste leniví behať a najbližší horizontálny bar je vzdialený tri kilometre - toto je váš tréning! Tento typ pouličného vzdelávania je už 40 rokov a jeho účinnosť je nepochybná. Počas týchto aktivít naložíte nielen spodnú časť tela (ak si vyberiete oblasť so vzostupmi a pádmi ako trasa, bude to len perfektné), ale aj horná časť - vzhľadom na to, že aktívne pracujete s rukami. Trénuje sa rovnováha, koordinácia a držanie tela (so správnou dĺžkou palíc). Tento typ tréningu je vhodný aj pre ľudí s problémami a chorobami kĺbov, ktorí nie sú schopní bežať zo zdravotných dôvodov.

Fitness tréning vonku v zime je dôležité dokončiť včas. Jedným z prvých príznakov, že je čas dokončiť, je nadmerné vychladnutie tela, počas ktorého začínate horšie myslieť, cítiť zimnicu, únavu. Extrémny prejav hypotermie - strata vedomia. Dúfam, že sa vám to nepodarí.

Dokončite správne cvičenie. Ihneď po ňom musíte ísť do teplej miestnosti (späť domov) a zmeniť sa na niečo suché. Môžete piť horúci čaj, aby sa udržali v teple. Konečné natiahnutie (natiahnutie svalov) je tiež lepšie vykonané v teplo.

Majte pekné zimné fitness session!