Ako sa opaľovať v soláriu

Veľa sa hovorilo o nebezpečenstvách opaľovacích lôžok. Stále častejšie existujú štúdie potvrdzujúce, že umelé slnko je zlé. Nehádame sa, ale chápeme: každý to robí. Preto je najlepšie, aby sme sa naučili opaľovať sa s minimálnymi stratami na zdraví.

Je možné opaľovať sa v soláriu

Je známe, že syntéza melanínu v koži, to znamená vzhľad spálenia slnkom, sa aktivuje pod vplyvom ultrafialových lúčov. soláriá hlavné spektrum tvorí bezpečnejšie UVA lúče, „Je však veľmi dôležité pozorovať primeranú dávku žiarenia,“ hovorí Svetlana Kovaleva, dermatokozmetológ, autor publikácií a konzultant časopisu Les Nouvelles Esthetiques. - Napriek tomu, že UVA lúče sú slabé, zohrávajú významnú úlohu vo vývoji rakoviny kože, pri exacerbácii fotodermatózy (vysoká citlivosť na ultrafialové žiarenie) a pri tvorbe fotoagingu (vrásky a dehydratácia). Pri pôsobení UVA sa rohovitá vrstva epidermy zhrubne, koža sa môže zapáliť, elastické vlákna sa zničia a vyvinie sa kuperóza. Dlhodobé vystavenie UVA spôsobuje nezvratné zmeny. Preto, najdôležitejšie rady pre milovníkov umelého slnka - opaľovať sa na zdravie, ale poznať opatrenia! Snažte sa dodržať minimálnu dĺžku relácie odporúčanú výrobcom solária. “

Pravidlá opaľovania v soláriách

Tu sú najdôležitejšie pravidlá "bezpečnosti" pri opaľovaní v soláriu.

1. Dodržiavajte minimálnu dávku a optimálny rozvrh návštev. V priemere to je raz týždenne päť až sedem minút na jeden a pol až dva mesiace. Potom budete musieť vziať prestávku na mesiac, po ktorom program možno opakovať.

2. Uistite sa, že ste náplasť uzavreli čerstvými jazvami alebo ranami (vrátane tetovania a piercingu), bradaviek, krtkov, tých oblastí kože, ktoré nemajú pigmentáciu alebo vaskulárnu sieť. Namiesto náplasti môžete použiť špeciálnu bodkovanú ceruzku so silným SPF.

3. Ak užívate akékoľvek hormonálne lieky (vrátane antikoncepcie), antibiotiká (najmä tetracyklín) alebo diuretiká, buďte obzvlášť opatrní - môžete pociťovať škvrny na tvári. Len v prípade, pred odchodom do solária, si pozorne prečítajte návod na lieky, ktoré užívate na túto tému fotosenzibilizačný účinok.

4. Pravidlo tri platí aj pre tehotné ženy: v dôsledku hormonálnych zmien v tele, chloasma, alebo takzvaná pigmentácia tehotných žien, je vysoko pravdepodobná.

5. Kategoricky sa nemôžete opaľovať v soláriu pre ľudí s poškodenou štítnou žľazou, s mastopatiou, myómom, polypy, cystami a hojnými mólami na tele.

Opaľovanie v soláriách

Keď sme sa rozhodli o dĺžke trvania a vo všeobecnosti o možnosti opaľovania v soláriu, prejdeme na novú úroveň hľadania - výber kozmetiky. Veľké množstvo z nich sa predáva v soláriách, ale poradcovia spravidla nemôžu vysvetliť rozdiel medzi „týmto aktivátorom s anticelulitídovým účinkom“ od „nad týmto vývojárom - bronzat“. Je dôležité si uvedomiť, že špeciálne „výrobky na opaľovanie“ nikdy neobsahujú ochranné filtre. V najlepšom prípade - panthenol, ktorý len zjemňuje začervenanie a zápal.

Zvyčajne, ešte pred odchodom do solária, sa odporúča používať tzv. Základné opaľovacie stimulanty alebo vývojárov. Odolnosť - pokiaľ ide o zloženie, ide o normálne zvlhčovače tela. V najlepšom prípade obsahujú navyše konopu, makadamiu, orech a oleje z vitamínu E a len mierne stimulujú produkciu melanínu. Vlhkosť v procese získavania opaľovacej pokožky sa stratí (preto môžete po zákroku cítiť napätie, niekedy dokonca svrbenie a lúpanie). Ide o to, že dobre zvlhčená pokožka bude hladšia ako suchá pokožka. Preto, tri alebo štyri dni pred odchodom do solária a medzi sedeniami, len aktívne používajte telový krém, alebo lepšie, zmes olivového oleja a sezamového oleja.

Pár dní pred činením by bolo dobré urobiť ľahký peeling - v salóne alebo na vlastnú päsť. Najvhodnejšie je kroviny z kávových zŕn alebo z mletých marhuľových jadier so smotanou.

Aktivátory pre soláriá

Hodinu pred reláciou môžete aplikovať aktivátor opálenia na kožu. Typicky tieto produkty obsahujú fytomelanín, karotenoidy, škoricu, vanilku. Odporúčame Vám vybrať tie, ktoré zahŕňajú tyrozín, proteín, ktorý sa zúčastňuje syntézy melanínu. Aktivátory majú dva typy.

1. Bronzery, ktoré v podstate jednoducho navlhčujú pokožku. Môžu byť rozpoznané podľa obsahu dihydroacetónu - pozorne si prečítajte etiketu!

2. Prostriedky s brnenie, to znamená, brnenie. Obvykle obsahujú kyselinu mravčiu a aktivujú mikrocirkuláciu a výmenu kyslíka v koži, v dôsledku čoho je produkcia melanínu zvýšená. Ak máte veľmi ľahkú alebo citlivú pokožku s úzko umiestnenými nádobami, nemali by ste používať najnovšie aktivátory - dostať popáleniny alebo zápal.

Treba mať na pamäti, že aktivátor nie je možné aplikovať tesne pred zasadnutím - je lepšie to urobiť za dve alebo tri hodiny. V opačnom prípade hrozí riziko popálenia alebo nerovnomerného pigmentovania. Mnohí výrobcovia teraz vyrábajú zosilňovače opaľovania proti celulitíde, vytiahnite a vyrovnajte anti-aging účinok. Náklady sú spravidla podstatne drahšie, ale nemajú sľubovaný účinok - koncentrácia účinných látok je príliš nízka. Je tiež vhodné vyhnúť sa tým prostriedkom, ktoré sľubujú chladenie pokožky počas samotnej relácie - citlivosť sa zníži a nebudete si všimnúť, ako sa prehrievate. V soláriu musíte prikryť vlasy špeciálnym uzáverom (tak, aby nedošlo k presušeniu) a noste špeciálne okuliare.

Starostlivosť o telo po opaľovaní

Po opaľovaní, samozrejme, začína boj o odolnosť proti opaľovaniu. Predĺženie, ktoré sú trvalo ponúkané v soláriách, sú opäť len zvlhčovače, ktoré šetria pred peelingom a dehydratáciou. Niektoré z nich môžu obsahovať avtobronzat - to je celý efekt "okamžitého stmavnutia." Môžu byť ľahko nahradené bežným výživným krémom alebo napríklad gélom aloe vera alebo avokádom a kakaovým maslom - dlhodobo udržujú vlhkosť v epiderme.

Existujú aj špeciálne „opálené“ diétne doplnky. Predpokladá sa, že tieto aditíva stimulujú produkciu melanínového pigmentu a znižujú intenzitu oxidačných reakcií v koži. Kvalitné doplnky vyrába Imedeen, Oenobiol a Erickson Laboratoire. V niektorých soláriách, tesne pred sedením, ponúkajú piť pohár mrkvovej šťavy - a to mimochodom nie je bez významu, pretože obsahuje karotén, ktorý prispieva k pigmentácii kože.