Neobvyklé ovocie a zelenina: ako bezpečne meniť diétu dieťaťa

Mladé matky sa často pýtajú, ako diverzifikovať diétu dieťaťa vo fáze prvého kŕmenia. Snažiť sa zoznámiť sa s maličkým s úžasným svetom chutí zaujímavejším a užitočnejším, nahliadnuť do regálov so vzácnym ovocím a zeleninou, ale po tom, čo pochybovali o ich bezpečnosti, sa vracajú k starým cukety a karfiolu. Zhromažďovali sme informácie o neobvyklých produktoch, ktoré dokážu dokonale dopĺňať detské menu.

Biela mrkva

Oranžová mrkva je známa svojimi prospešnými vlastnosťami pre každého rodiča. Mnohí sa však obávajú zaviesť túto zeleninu do stravy kvôli pravdepodobnosti alergií. Málokto však vie o existencii svojho „kolegu“ - bielej mrkvy, ktorá sa vyznačuje podstatne menším množstvom farbiva a má preto nízke alergénne vlastnosti. Biela mrkva obsahuje veľa vitamínov a minerálov, má jemnú nasladlú chuť, ako mlieko. Neobvyklé biele mrkvové pyré vyrába HiPP, priekopník v ekologických výrobkoch pre deti. Pre deti od 4 mesiacov sa odporúča jednozložkové pyré s nízkymi alergenickými vlastnosťami. Má jemnú homogénnu konzistenciu, ktorá zodpovedá vekovým potrebám omrvinky a je ľahko absorbovaná detským telom. Preto sa dieťa môže bezpečne zoznámiť s úžasnou a príjemnou chuťou podivnej zeleniny.

Dúhový karfiol

Niekedy na policiach supermarketov sú karfioly nie je obvyklé biele vo farbe, ale žltá, oranžová a dokonca fialová! Táto svetlá zelenina okamžite priťahuje pozornosť a spôsobuje túžbu to čoskoro vyskúšať. Ale mnohí starostliví rodičia nie sú v zhone, aby potešili svoje deti s exotickými fialovými zemiakmi, pretože nie je známe, ako kapusta získala takúto špeciálnu farbu. Ukazuje sa, že všetky obavy sú zbytočné, pretože "dúha" karfiol sa objavil v obchodoch len pre deti. Podnikaví americkí výrobcovia, ktorí križovali karfiol s inou zeleninou obsahujúcou prírodné farbivo, vytvorili tento poddruh, aby vzbudili záujem mladých gurmánov o užitočný produkt.

jam

Sladké zemiaky, tiež známe ako sladké zemiaky, sú známe mnohým, ale nie každý ich považuje za vhodnú zeleninu na prvé jedlo. V skutočnosti, sladké zemiaky - sklad vitamínov a živín. Sladké zemiaky sú chutným zdrojom vápnika, draslíka a kyseliny listovej - najdôležitejšie zložky, ktoré prispievajú k zdravému rastu dieťaťa. A preto v krajinách, kde táto nádherná zelenina rastie, je veľmi obľúbená ako pochúťka pre veľmi malé deti.

avokádo

Ďalším produktom, ktorý naše opatrné matky nie sú v zhone, aby zoznámili deti s je avokádo. Medzičasom západní odborníci na výživu dôrazne odporúčajú zavádzať ovocie do detského menu už počas prvého kŕmenia - vo forme jemných a ľahkých zemiakov. Avokádo je bohaté na vitamíny a má hypoalergénne vlastnosti, takže je ideálny ako pochúťka pre deti a určite poteší vášho malého.