Ako urobiť tenký pás (PHOTOS)

Ako tenká je vaša línia pasu, záleží nielen na vašej láske k športu a sladkostiam: dôležitý je typ postavy aj hormóny. Avšak, s pomocou cvičení, aby sa pás jemnejšie pod silou každého.

Čo robí pás tenký?

Tenký pas vás, alebo nie - to je do značnej miery kvôli dedičnosti a typu tela. Povedzme hypersthenics aby tenký pás oveľa ťažšie ako astenikam.

Úloha je tiež zložitá pre tých, ktorí majú malú vzdialenosť medzi rebrami a panvovou kosťou: nikdy tu nebude osikový pás, bohužiaľ.

Hormonálne pozadie tiež ovplyvňuje obvod strednej časti tela: veľké množstvo ženských pohlavných hormónov v krvi (najmä estradiolu) robí postavu ženskejšou a v páse tenšou. A ich nedostatok často vedie k opačnému efektu.

Ako trénovať tenký pás

Ihneď poviem: kvôli iba silovým cvičeniam (napríklad pre opevnenie stlačte) aby tenký pás nefungoval. „Potrebujeme tiež kardio zaťaženie, ktoré roztopí vrstvu tuku a odstráni nadbytočný objem v oblasti brucha,“ vysvetľuje Marina Abramová, manažér skupinových programov vo fitness klube TERRASPORT Copernicus.

Ideálnou voľbou je kombinovať silu a kardio cvičenia do jedného tréningu. "kardio nielen dobre ohrieva svaly, ale tiež významne zvyšuje tepovú frekvenciu. Preto takéto cvičenia spaľujú viac kalórií, “hovorí Marina Abramová.

Najlepšie je modelovať cvičenia tenkého pásu, ktoré zahŕňajú šikmé brušné svaly a stabilizátory kôry, čo bude mať pozitívny vplyv na reliéf brucha, tieto jednoduché cvičenia. Treba sa však vyhýbať prevráteniu nabok: z tohto pasu zvýšiť v objeme.

Urob si svoj tenký pás pomôcť naše školenia obvodovzjednotenie troch výkonových blokov a dvoch kardio cvičení. Vykonajte každú z nich jednu minútu, ďalšiu minútu na odpočinok a okamžite prejdite na ďalší pohyb. „Pokročilí fitnessisti potrebujú skrátiť čas odpočinku na 30 sekúnd,“ hovorí Marina Abramová.

V počiatočnej fáze opakujte len dve takéto kruhy a po niekoľkých týždňoch môžete postupne zvyšovať ich počet na štyri.

Aby bol váš pás tenký, cvičte aspoň štyrikrát týždenne. Pred vykonaním komplexu nevyhnutne zahriaťa potom urobte malý úsek. „Prvá vám ušetrí od zranení a druhá od bolesti vo svaloch,“ pripomína Marina Abramová.

Sada cvičení pre tenký pás doma

Budete potrebovať: rohož pre fitness a dve pollitrové fľaše s vodou.

Výkonová jednotka // rovné krútenie

Počiatočná pozícia Ľahnite si na chrbát, panvu a dolný chrbát pevne proti koberec. Dajte ruky po tele, ohnite kolená a položte nohy na zem. Ohnite ruky a dotknite sa ich spánkov, utiahnite brušné svaly.

Ako vykonávať. Zdvihnite lopatky z rohože a natiahnite hornú časť tela na kolená. Jemne sa vráťte do východiskovej pozície a zopakujte.

Ako komplikovať. Vykonajte cvičenie, zdvihnite nohy hore kolmo na telo.

Plank a krokovanie

Počiatočná pozícia Postavte sa na bar s opierkou dlaní a palcami, Položte ruky pod ramená. Utiahnite brušné svaly a neohnite sa v dolnej časti chrbta.

Ako vykonávať. „Krok“ doprava, najprv pravou rukou, potom pravou nohou. Nasledujúc ich krokujte ľavou rukou a nohou. Vráťte sa do východiskovej pozície a zopakujte manéver vľavo (prechádzanie od jedného okraja rohože k opačnému).

Krútenie v záhyboch

Počiatočná pozícia Sadnite si rukami na zem tesne za panvu, ohnite nohy, nohy na podlahe.

Ako vykonávať. Ľahko okolo spodnej časti chrbta a zložiť ruky pred hrudník. Zdvihnite nohy z rohože do polohy, v ktorej budú teľatá rovnobežné s podlahou. Otočte puzdro doprava, potom doľava. Vráťte sa do východiskovej pozície a zopakujte.