3 nápoje, ktoré vás ochránia pred nafukovaním

Často sa cítite ako bublina, ktorá sa zdá, že praskne? Abdominálna distenzia je nepríjemná vec, ktorá sa môže náhle vyskytnúť počas dôležitého stretnutia alebo romantickej večere. Hovoríme o zdravých a chutných nápojoch, ktoré pomôžu potláčať plynatosť.

Zázvor a ibiškový čaj

ako už bolo vysvetlené Špecialista na prírodnú medicínu Dr. Josh AxZázvor obsahuje esenciálne oleje - gingeroly, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Okrem toho zázvor pomáha potravinám lepšie tráviť, čím zabraňuje ich fermentácii v črevách. "Je to proces fermentácie, ktorý vyvoláva výskyt plynov a nadúvanie," vysvetľuje expert. Kvety ibišteka tiež obsahujú polyfenoly, ktoré tiež pomáhajú upokojiť gastrointestinálny trakt. Avšak, ako zdôrazňuje Josh Aks, ibištek sa neodporúča pre tehotné ženy.

zloženie: 2 polievkové lyžice. sušené kvety ibišky, 2 lyžičky čerstvý strúhaný zázvor, med na chuť.

Metóda varenia Strúhaný zázvor a ibiškové kvety sa preložia na dno nádoby na liter, nalejte vriacou vodou a nechajte 10 minút. Potom namočte zmes a pridajte med podľa chuti.

Vývar zo petržlenu, fenykl a citrón

Podľa odborníka obsahuje petržlen špeciálne látky, ktoré zabíjajú "zlé" črevné baktérie a stimulujú trávenie. Fenikul pôsobí ako antispazmodik, ktorý eliminuje koliku spôsobenú plynatosťou. Lemon dodá tomuto nápoju príjemnú kyslosť.

zloženie: 200 g petržlenu, 1 lyžička. semená feniklu, plátok citróna a 1 polievková lyžica. citrónová šťava, med podľa chuti.

Metóda varenia Jemne nakrájajte petržlen a položte ju na dno nádoby na liter. Pridajte semená feniklu, plátok citróna a 1 polievkovú lyžičku. citrónová šťava. Do zmesi nalejte vriacu vodu a nechajte ju stáť 5-10 minút. Potom napustite vývar, pridajte med podľa chuti.

Peppermint Cucumber Smoothie

Ako poznamenáva Josh Aks, mnohé problémy s trávením môžu byť spôsobené zápalom v gastrointestinálnom trakte a uhorky a mäty majú silný protizápalový účinok. Mincovňa tiež zmierňuje bolesť spôsobenú plynami a zmierňuje tráviace orgány.

zloženie: 1 zväzok čerstvej mäty, 1 uhorka, štipka morskej soli, 4 lyžice. voda.

Metóda varenia Jemne nakrájajte uhorku a mätovú chňapu a vložte ich do mixéra a pridajte trochu soli. Naplňte suroviny studenou vodou. Zmes premiešajte v miešačke a namáhaní.