Ako urobiť mydlo doma

Ak ste sa naučili variť domáce mydlo, ocitnete sa v dvojitom víťazstve. Po prvé, vyrieši problém užitočných a nezvyčajných darov a po druhé - nedovolí, aby ste sa počas zimných prázdnin nudili.

Rozmach mydla začal pred niekoľkými rokmi, keď sa tematickí sprievodcovia objavili v anglickom jazyku - ruské dámy sú známe svojou precíznosťou a láskou pre služobníčku. Rýchlo sa ukázalo, že to nie je len zamestnanie pre nudené ženy v domácnosti: výroba mydla je neuveriteľne kreatívny a fascinujúci proces. A mimochodom, môže sa ukázať ako celkom ziskové: mnohí, ktorí tak urobili, úspešne obchodujú s ručne vyrobeným mydlom.

„Je dôležité, aby výroba mydla dokonale zapadala do konceptu„ eko-života “, hovorí Anna Portnova, výrobca mydla, majiteľka obchodu Anna de Soie. „Všetky zložky sú dobre známe a vhodné pre vegetariánov, pretože z etických dôvodov nepoužívajú bežné mydlo.“

Vskutku, profesionáli, ako je Ani urobiť absolútne zelené mydlo - varí od nuly z tuku (nie zviera!) A alkálie. Začiatočníci by mali používať pripravený základ. Nebojte sa - žiadny pes nebude trpieť. Tu sú zložky, ktoré potrebujete:

- pevné detské mydlo bez prísad - čím jednoduchšie, tým lepšie;

- tekutý základový olej bez výrazného zápachu - olivový, semená hrozna, mandle;

- kvapalný vitamín E;

- voda;

- éterické oleje;

- suché okvetné lístky ruží alebo nechtík lekársky.

Okrem toho potrebujeme riad:

- malá hliníková lyžica;

- veľký hrniec;

- polievková lyžica, lyžička;

- plastové nádoby na potraviny;

- pieskové formy.

A tu je samotný proces:

1. Okvetné lístky namočte do studenej vody po dobu 10-15 minút.

2. Brúste strúhaný kus detského mydla (120 g).

3. Odmerajte 2-3 lyžičky základného oleja, nalejte do misky. Naberačku vložte do nádoby naplnenej vodou na malom ohni. Pridajte lyžičku vitamínu E.

4. Oleje vo vodnom kúpeli zahrejte na 7-10 minút.

5. Pridajte mydlové hobliny. Keď sa začne topiť, pomaly nalejte rovnaké množstvo teplej vody.

6. Keď sa hmota začne podobať horúcemu cesto, pridajte lyžicu lístkov a dve alebo tri kvapky esenciálneho oleja - v závislosti od požadovanej chuti.

7. Nalejte hmotu do plastových nádob a pieskových foriem pre deti: dostanete niekoľko kusov mydla rôznych tvarov.

8. Po dvoch alebo troch hodinách sa mydlo stvrdne. Aby ste ho vybrali z formy, umiestnite ho do horúcej vody na minútu.

9. Položte mydlo na podnos a nechajte ho vyschnúť 5-7 dní.

Jedná sa o win-win systém, ktorý vám umožní urobiť jednoduché, ale veľmi pekné mydlo. Po vyplnení ruky môžete začať experimentovať s textúrami a aditívami. Tu sú niektoré skvelé nápady:

1. Potravinárske farbivá. Rastlinné farbivá sa v mydle správajú nepredvídateľne, ale jedlo je ideálne. Štandardná dávka je lyžička na 120 g detského mydla, ale môže sa meniť v závislosti od požadovaného odtieňa. Pridajte farbivo k roztavenej mydlovej hmote, kým je stále v chátračke.

2. Škrabanie častíc. Káva, škorica, strúhaná čokoláda, ovsené vločky, mandľová múka - bez ohľadu na to, aké tvrdé prísady používate, musíte ich veľmi jemne a jemne zomelieť. Všimnite si, že toto mydlo bude trochu farebné, ale ľahko sa zmyje a účinok je ako drahý peeling. Do horúcej mydlovej hmoty môžete dať lyžicu prísad a dôkladne premiešať. Môžete naliať suché častice na dno formulára, a naliať hmotnosť na vrchole: dostanete krásne mydlo s drhnutie povrchu.

3. Suché byliny. Harmanček, tymián, mäta, nechtík, ihly - všetky bylinky, ktoré sa predávajú v lekárni, môžete pridať do mydla. Opäť musia byť zomleté ​​na prach a použité na lyžicu.

4. Ovocné šťavy. Čerstvú chladenú šťavu možno nahradiť vodou, ktorú mydlovú hmotu zriedime. Mrkva funguje najlepšie: dodáva mydlu jemnú žltú farbu a svetlý zápach.

5. Clay. Do mydla sa dá úspešne pridať viacfarebná liečivá hlinka: dodá krásny odtieň a príjemnú penu. Je potrebné ju zriediť vodou do kašovitého stavu a zmiešať s hmotou mydla v pomere 1: 1.

Experiment!