Dokonalá mužská postava: štandardy krásy

Každý vie o ženách 90-60-90, ale existuje podobný podiel mužov? Na rozdiel od ženských štandardov krásy, ideálna mužská postava zostala nezmenená po celé tisícročia: Brad Pitt a David Beckham majú oveľa viac spoločného s nositeľom Polyklet oštep než bábika Barbie s Venušou de Milo.

Pre ženy je najžiadanejší klasický trup v tvare V, najčastejšie u mužských fitness modelov, Posledný rebríček najlepších mužských tiel jedného z popredných mužských časopisov je vedený americkým plavcom. Ryan Lochte, Päťnásobný olympijský šampión, okrem plávania, vykonáva cvičenie denne, vrátane lamiel, zdvíhacích nôh a cvičenia s fitball a medball.

Kanadský herec a druhý model Taylor kýč, hviezda filmu "X-Men: Začiatok." Wolverine "," Reckless Club "," Zvlášť nebezpečné. " Jeho hlavnou zbraňou je intenzívny box v krátkom sedení tri minúty s minútou odpočinku medzi nimi.

Tretie miesto vyhral americký country spevák. Kenny Chesneyčo je úplne pre nič tak zriedka fotografované s holým hrudníkom. Vedenie jeho telo v slušnej forme pomáha denné cvičenie v posilňovni a low-carb stravy s dôrazom na bielkoviny.

V iných hodnoteniach ideálnej mužskej postavy v rôznych polohách, ale s konštantnou stálosťou Ryan Gosling, Ashton Kutcher, Ryan Reynolds, Brad Pitt, Mark Wahlberg, Liam Hemsworth, Daniel Craig, Jason Statham, Matthew McConaughey, Chris Hemsworth, Orlando Bloom, David Beckham, Gerard Butler, Asher, Will Smith, Smith, Smith, Smith, Heath Smith, Smith Smith, Smith, David Smith, Beckham, Geath, Najťažšie zo všeobecne uznávaných krás - Duane Johnson.

Úľava svalov a tvar trupu s písmenami V - široké ramená a hrudník a úzke boky poskytujú svetovej sláve postavy týchto pekných mužov. Ide o tieto kritériá, s ktorými sa vždy stretla ideálna mužská postava. Aby som objasnil všetky parametre, rozhodol som sa zamerať na starovekú grécku úroveň krásy - sochu polície "Dorifor" ("Spearman"). Silný trup, masívne prsné svaly a reliéf abdominálny - kopijník vytvorený ako príklad estetiky.

Ideálna mužská postava: starogrécky štandard

Ak je vaša výška 178 cm, potom:

- obvod krku by mal byť 44 cm;

- obvod hrudníka - 119 cm;

- obvod bicepsu - 38 cm;

- obvod predlaktia - 33 cm;

- obvod pásu - 93 cm;

- Obvod zápästia - 19 cm;

- obvod zadku - 108 cm;

- Obvod bedra v najširšom mieste - 60 cm;

- obvod holennej kosti - 42 cm.

Objasnil som, či sa takéto výpočty používajú pri veľkom športe, rozhodol som sa kulturista a inštruktor "žiť!" Ilya Mizgirev, "Nie, naša konkurencia je o všetkom," odpovedala Ilya. - Neexistujú žiadne čísla a normy. Inak by namiesto sudcov existovali len nástroje na meranie. Rozhodcovia určujú, kto je primeranejší alebo má viac svalovej hmoty, len vizuálne. Okrem toho sa kritériá úspešnosti v jednotlivých krajinách líšia a líšia sa v závislosti od času. Napríklad v Spojených štátoch sú teraz preferovaní atléti so silne čerpanými bicepsy. “

Ok, neexistujú žiadne normy v číslach pre kulturistov. Ale ak porovnáte ich postavy so starodávnym gréckym pekným, neexistuje zásadný rozdiel. Módne trendy ako viac či menej silne prečerpané bicepsy sú viditeľné len pre profesionálov.

Takže muži, na rozdiel od žien, nemajú kam sa vykrútiť: nemôžu byť ospravedlnení skutočnosťou, že Marilyn Monroeová mala dosť zaoblený tvar a Rubens vôbec nemal rád tenké dámy. Štandard ideálnej mužskej postavy je známy. Je čas na tréning!