Masáže

Kamene, palice, bylinné tašky, medené misy - to nie je obsah hrudníka čarodejnice, ale arzenál nástrojov moderného masážneho terapeuta. Odstrániť bolesť, ponoriť sa do spánku, zlepšiť náladu - masáže kúpeľné techniky zázraky, hlavná vec je vybrať si svojho majstra správne.

Hippokrates napísal: "Terapeutické trenie tela je najdôležitejšia zručnosť, ktorú by mal mať lekár." Od čias veľkého filozofa a liečiteľa sa podstata masáže veľmi nezmenila, ale počet jej techník sa výrazne zvýšil.

Dnes, masáž terapeutov mŕtvica, hniesť, trenie tela zákazníkov s prstami, lakte, nohy, špeciálne predmety rôznych teplôt. Použite špeciálne high-tech zariadenia pre procedúry ako je tlaková terapia alebo vibračná masáž. Bezdotyková masáž sa aktívne praktizuje, napríklad bioenergia.

Celkovo je tu asi sto druhov masáží, ktoré možno rozdeliť na východ a západ. Orientálne, najmä balijské, thajské, tibetské, Lomi-Lomi, navrhujú holistický (integrovaný) prístup k zdraviu: počas sedenia sa spájajú energie a manuálne vplyvy. Európske druhy masáže, ako napríklad lymfatická drenáž, šport, modelovanie, sú zamerané na odstránenie špecifického problému (napríklad na odstránenie celulitídy, zlepšenie svalového tonusu alebo kontúr tela).

Masáž môže byť všeobecná alebo miestna. Jeho trvanie sa pohybuje od 15 minút (masáž oblasti krku) až po niekoľko hodín (akupunktúra). Niektoré typy masáží poskytujú požadovaný efekt po prvom zákroku (masáž nôh), zatiaľ čo iní navrhujú kurz 10-20 sedení (anticelulitída, reiki).

Masáž profesionálnym majstrom má pozitívny vplyv na pokožku, svaly, kĺby, krvný obeh, lymfatický tok a dokonca aj vnútorné orgány.

Pozri tiež: Thajská masáž jógy