Sociálne latinskoamerické tance

Párové tance, ktoré sa vykonávajú všade v Latinskej Amerike - doma, v kaviarňach a len na uliciach. Na rozdiel od spoločenského tanca, v spoločenskom latinskom temperamente, skôr ako techniky, je viac cenený: pohyb, ako sa vám páči, hlavná vec je robiť to s náladou.

To je veril, že sociálne latinskoamerické tance konečne tvoril do konca XIX storočia. Rytmy afrických bicích sa spojili so zvukom španielskej gitary, čo viedlo k cha-cha, salse, bachatu, merengue a ďalším. Prvými cudzincami, ktorí zažili kúzlo nových štýlov, boli americkí vojaci, ktorí pristáli na Kube v roku 1898 počas vojny za nezávislosť. A počas obdobia zákazu (1919-1933), keď bol alkohol zakázaný v USA, sa Američania stali častými hosťami na ostrove. Latinskoamerické tance z čisto kubánskej zábavy sa tak stali medzinárodným kultúrnym fenoménom, ktorý je spojený s nápojmi a vášňou. Mimochodom, preto sú v moslimských krajinách zakázané.

„Latinskoamerické tance sú rozdelené do dvoch táborov: spoločenský a spoločenský,“ vysvetľuje Anastasia Sazonova, učiteľka na 5 Life School. "Sála je šport, spoločenská je úplná sloboda." Podľa Nastya je sociálna Latina dobrá predovšetkým preto, že ju môže tancovať každý, kto nemá ani minimálnu fyzickú zdatnosť. „Tieto štýly sú postavené na čistej improvizácii,“ vysvetľuje. "A to znamená, že sa v tanci môžu spojiť dvaja cudzinci, ktorí sa naozaj nezaujímajú o to, ktorý z nich tancuje lepšie." Samotná Nastya Sazonova nepoužíva tanec ako spôsob, ako dlho spoznávať nové priateľky: už dlhé roky sa so svojím partnerom Alexandrom Šcherbakovom spriatelila. Zároveň má školu klasickej choreografie a Saša sa vyučuje samo. Nevytvárajú nové hnutia, ale tancujú, ako môžu snívať, salsu, merengue, bachatu a cha-cha.

DREAM

Spánok je druh improvizácie afrického rumba. Z tohto dôvodu bolo až do roku 1910 zdesená biela populácia Kuby. Časom bola hlavná výhoda tanca - pomerne pomalé tempo a jednoduchý rytmický vzor - oceňovaná širokými masami. Teraz je to jeden z najpopulárnejších tancov zo sociálnej latinskej rodiny.

SALSA

Preložené zo španielskej salsy znamená "omáčka". Salsa je v podstate zmesou rôznych hudobných a tanečných žánrov Strednej a Latinskej Ameriky. Kolíska omáčky je však New York, kde v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch kubánski prisťahovalci vzali tanec snov ako základ a zmiešali ho s jazzom. Autorstvo titulu sa pripisuje kráľovi mamba, slávnemu americkému perkusionistovi a vibrafonistovi Titovi Puente.

Salsa, musíme si uvedomiť, že horná časť tela je vždy nehybná, len nohy pracujú. Ale najdôležitejšie je tancovať s pocitom. V skutočnosti tu nie je možné zostať ľahostajní: partneri sú doslova stlačení a tanec sa automaticky stáva súčasťou, aj keď prchavé (kompozícia trvá približne tri minúty), ale vášnivé vzťahy.

Cha-Čačača

Pôvod tohto tanca stále vyvoláva otázky. Podľa jednej verzie súvisí so starodávnym tancom Guaracha, ktorý je bežný medzi obyvateľmi Karibiku, podľa iného je to plod experimentov kubánskeho skladateľa Enrique Horrina, ktorý žil v polovici minulého storočia. Podľa tretej verzie, Angličan Pierre Lavelle v päťdesiatych rokoch vytvoril tento tanec náhodou: on špehoval Rumbu na Kube a začal ho učiť v Anglicku. Avšak, nie naozaj pochopenie techniky rumba, on učil angličtinu nie pre ňu, ale na úplne nový tanec.

Cha-cha-cha je veľmi energický tanec. Kolená by mali byť v každom kroku narovnané, sprevádzané vysokými amplitúdovými pohybmi bokov. Ak praktizujete cha-cha aspoň raz týždenne, za mesiac bude výsledok znateľný: nohy budú štíhlejšie a zmiznú. Program spoločenského tanca má aj svoj vlastný cha-cha-cha, ale odlišuje sa od spoločenského variantu vo viacerých športových zariadeniach.

bachata

Slovo bachata preložené zo španielčiny znamená "hlučná zábava". Takže v tridsiatych rokoch minulého storočia všetky indiskrétne nazývali sviatky v chudobných štvrtiach Dominikánskej republiky. Neskôr, pár tanec, založený na španielskom bolero a kubánsky spevák, a hral so smutnými piesňami o neopätovanej láske, stal sa známy ako bachata.

Je oveľa jednoduchšie tancovať bachatu ako, povedzme, salsu alebo cha-cha-cha: stačí, aby ste rytmicky stúpali doľava a doprava a tam a späť. Hlavným cieľom tanca je úzky kontakt s partnerom. Bachata sa vykonáva takmer bez objímania.

snehová pusinka

Latinskoamerický tanec s koreňmi černochov bol dlho považovaný za zlú formu v šľachtických kruhoch Kuby. V XIX storočí, dokonca sa snažili zakázať. Diktátor Dominikánskej republiky Rafael Trujillo, ktorý prišiel k moci v roku 1930, výrazne prispel k rozkvetu merengue. Pre nespočetné sexuálne vzťahy medzi ľuďmi bol prezývaný El Chivo, teda "koza". Trujillo mal naozaj rád merengue, počas ktorého ho nikto a nič mu nezabránil chytiť svojho partnera za rôzne časti jeho tela.

Hovorí sa: „Môžeš chodiť? Takže si môžete tancovať pusinky. “ Ako v prípade, je založený na jednom pohybe - prevode telesnej hmotnosti z nohy na nohu. Uskutočnenie tanca nevyžaduje veľa miesta - stačí jeden meter štvorcový.