Asáni jogy, ktoré vás ochránia pred problémami so spánkom. Časť I

Dlhá hádzať a otočiť, snaží sa spať? Často sa prebúdza v noci? Neponáhľajte sa piť prášky na spanie: správne vybrané jogy asány pomáhajú zbaviť sa mnohých problémov so spánkom.

Väčšina problémov so spánkom je spôsobená rozpadom nervových a hormonálnych systémov. Okrem toho sami sami často vyvolávame tieto neúspechy: pozorujeme obrazovku smartphone pred spaním (ktorá narúša produkciu melatonínu), pôjdu na kardio tréning vo večerných hodinách (ktorý aktivuje sympatický nervový systém) alebo piť pohár alebo dve vína (čo neumožňuje mozgu zapadať do fázy hlbokého spánku). ). Ale aj keď to neurobíte, deň prekypujúci skutkami a dojmami sa stále "postará", aby ste nedostali dosť spánku.

Problémy s spánkom: pomôže vám pomôcť?

Pomôže to, ale pravda, nie všetko. "Pre večerné tréningy nie sú vhodné postoji, deformácie, dynamická práca - to všetko stimuluje sympatický nervový systém, zvyšuje pulz a telesnú teplotu, v konečnom dôsledku zhoršuje spánok", hovorí Ravi Kumar, jóga terapeuta, traumatológ, inštruktor jógy televízneho kanála "LIVE!" a zakladateľka jogy štúdia "Bajarang".

Oddychovanie a zbavenie sa problémov so spánkom pomôže upokojiť prax. "Vo večerných hodinách je to dobré," povedal Ravi Kumar. - Všetky tieto jogové asány stimulujú parasympatický nervový systém a procesy obnovy sa začnú v tele. Krvný obeh mozgu a vnútorných orgánov sa zlepšuje, svaly sa dobre uvoľňujú ".

A niektoré z týchto asánov (viparita karani, setu bandha sarvangasana atď.) Stimulujú baroreflex v tele. "Znižuje krvný tlak, spomaľuje srdcový tep a umožňuje, aby sa mozog ponoril do hlbokej relaxácie. Avšak, aby ste tento efekt mohli naplno zažiť, musíte ostať dlhšie v asánoch - od 2 do 10 minút, "dodáva Ravi Kumar.