Prečo Stanislav Rogachev trénuje ráno v zime

V zime zmením svoj zvyčajný spôsob života, vstávam o 20 minút skôr, než je obvyklé pre tréning v chlade. Prečo sa v zime a prečo ráno pýtate?

Faktom je, že mrazivý vzduch je veľmi užitočný! Už dlho je známe, že obsahuje viac kyslíka ako v teplom vzduchu. Takže triedy v takých nádherných podmienkach pomôžu obohatiť sa kyslíkom. Nedostatok kyslíka spomaľuje metabolické procesy, čo vedie k stagnácii a akumulácii škodlivých látok v tele. Okrem toho je len príjemné vdychovať mrazivý vzduch, ktorý povzbudzuje a zvyšuje náladu!

Prečo presne ráno a nie popoludní a nie večer? Ulica je predsa taká studená, ale nebolo by potrebné vstávať skoro ráno. Odpoveď: aj tu mám tajomstvo. V meste je vzduch čistší od rána, má menej škodlivých plynov. Okrem toho, pre mňa, ráno robiť jednoduché cvičenia v mraze je najlepší spôsob, ako konečne prebudiť.

Triedy trvajú len 20-30 minút. Začnem s jednoduchým behom dlhšie ako päť minút. Potom pokračujte na rotačné cvičenia na krk, ramená, predlaktia, ruky, panvu, kolená a chodidlá. Po tom, robím sériu cvikov na hojdanie tela v rôznych rovinách, pričom zároveň pohladím telo dlaňami. Potom mierne zahnite dopredu, aby ste vytiahli zadnú časť stehna a dolnej časti nohy. Konečne pár stôp - a môj náboj je u konca. Takto začínam ráno v zime.

Cvičíte zimu na čerstvom vzduchu?

Užitočné odkazy:

Video relácie "Čínska gymnastika" so Stanislavom Rogachevom vo fitness video knižnici klubu "Live!".

Video relácie "Dýchacie postupy" so Stanislavom Rogachevom.