Zlepšenie kôl "ALIVE!". Inna Vidgof na flexibilné chrbtice a jogy pre začiatočníkov

Stav chrbtice ovplyvňuje fungovanie celého organizmu. Jej posilnenie je preto najdôležitejšou úlohou jogy. Cvičenia pre chrbticu, venujeme sa októbrovému fitness víkendu na predmestí.

Chrbtica je pružné jadro nášho tela. Obsahuje miechu - spojenie medzi nervovým systémom a pohybovým aparátom. Z hľadiska filozofie jogy, hlavný energetický kanál tela, sushumna, beží pozdĺž chrbtice, pozdĺž ktorej sa nachádzajú energetické centrá - čakry. Vpravo od chrbtice sa nachádza pingala, kanál slnečnej energie, ktorý je zodpovedný za aktívny, aktívny princíp, a vľavo je ida, lunárny kanál, ktorý symbolizuje intuitívny princíp. Takže chrbtica nie je len fyzickou, ale aj energetickou základňou nášho tela.

Všetky asana Hatha jóga nejako pracovať s chrbticou. Počas cvičenia musíte zabezpečiť, aby chrbtica bola natiahnutá, aby sa zabránilo deformáciám a preťaženiu. Je tiež potrebné pracovať veľa s kĺbmi, robiť ásany na zvýšenie pohyblivosti ramien, a čo je najdôležitejšie, panvy a krížovej kosti: to je v brušnej dutine a panvovej oblasti, že existuje mnoho životne dôležitých orgánov, pre ktoré je správna poloha chrbtice veľmi dôležité.

Wellness prehliadka v regióne Moskvy

Pozývam všetkých do fitness víkendu "Jóga pre začiatočníkov: harmonická prax", na ktorej plánujem venovať osobitnú pozornosť zlepšeniu chrbtice. Čakáme na intenzívny tréning, ktorý kombinuje dynamické sekvencie a statické zadržiavanie ásan, zahrieva spoločné cvičenia a pranajámu pre mäkké rozťahovanie chrbtice. Odpoviem na vaše otázky, pomôžem budovať osobnú prax, hovoriť o tom, ako sa vyhnúť zraneniam v hodinách jogy. Som veľmi rád, že mám príležitosť zozbierať spoločnosť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a len sa baviť chatovaním!

Wellness prehliadka "LIVE!"

čo: fitness víkend "Jóga pre začiatočníkov: harmonická prax."

kde: Hotel "Sunny Glade", Moskva.

kedy: 14. - 16. október 2011

Užitočné odkazy:

Video relácie "Dych jogy" a "Jóga pre začiatočníkov" s Innou Vidgof v knižnici fitness videa klubu "LIVE!".