Arabská kuchyňa

Arabská kuchyňa je nesmierna, pretože arabský svet je nesmierny - od Maroka po Irán a od Mauritánie po Jemen. Aj napriek rozdielom v miestnych kultúrach je zovšeobecnenie „arabskej kuchyne“ vhodné: jedia asi to isté, nepočítajúc malé rozdiely v sortimente.

Poradie riadu

Nezrelé arabské jedlo začína meze - slávne studené predjedlá. Na prvý pohľad vyzerá veľké jedlo typu meze ako stojan umelca alebo súbor viacfarebnej hliny. Jedná sa o pasty z varenej a pečenej zeleniny, strukovín a syra s citrónovou šťavou, sezamovou pastou a cesnakom. Všeobecne platí, že arabská kuchyňa je úplne nespravodlivo spojená s našim mužom výlučne s mäsom. Posúďte sami: babaganush je jemne nakrájaný grilovaný baklažán so sladkou paprikou a cesnakom, zalyuk je baklažán dusený v bylinkách, s paradajkami, syrový šľahaný baklažánový syr na drevenom uhlí so sezamovým olejom, cesnakom a vlašskými orechmi, strúhaným syrom zo šunky paradajky, cibuľa, bylinky a olivový olej, mkhamara - pasta z vlašských orechov, paradajok, strúhanky s korenistým korením a olivovým olejom.

Dokonca aj v meze, určite musí byť yalonzhi - analóg dolmy vieme, to znamená, že hroznové listy plnené ryžou a zeleninou. Neprekonateľný hit meze - hummus, to znamená, utiera cícer s sezamovou pastou Tkhina, citrónovou šťavou a cesnakom. Chickpea, tiež známa ako jahňací hrášok (jeho zrná pripomínajú ovčiu hlavu s vtáčím zobákom), sa často používa ako "vegetariánske mäso" kvôli množstvu bielkovín obsiahnutých v ňom. Okrem toho cícer obsahuje veľa vlákniny, ktorá podporuje trávenie a reguluje hladinu cukru v krvi, rovnako ako fosfor, vitamín C, provitamín A, vápnik a železo.

Meze je jedený ako sendviče, šíriace sa na plochom torte. Toto je hlavná pasca pre nováčikov: je to tak časovo náročné, že sa ticho zaplníte bez čakania na niečo horúce. A je to zbytočné, pretože Arabi, ako skutoční kočovníci a pastieri, vedia veľa o mäse. Pečieme jahňacie, kozie mäso a kuracie mäso, niekoľko hodín dusíme na nízkom ohni a smažíme špeciálnym spôsobom. Jediným prísnym mäsovým tabu pre celý moslimský svet je bravčové mäso. Ale ryby a morské plody nie sú zakázané, ale nie sú populárne ani medzi obyvateľmi prímorských oblastí.

mäso

Najdôležitejšie mäso v arabskej kuchyni je jahňacie. Toto zviera je konzumované v doslovnom zmysle slova: s drobami, hlavou a kopytami. Zvláštna elegancia je považovaná za látku, ktorá ovce nakladá s inými, menšími zvieratami: napríklad huzy je pečené ovčie mäso plnené kuracím mäsom, vajcami a ryžou.

Vyprážanie bez oleja v horúcej panvici umožňuje variť veľmi jemne, bez prebytku tuku, mäsa a to všetko vďaka pevnej kôre, ktorá drží šťavu.

Korenie a koreniny

Ochutnajte mäsové pokrmy s granátovým jablkom alebo citrónovou šťavou, jemne nakrájaný citrón, jogurt, ocot, tamarind a sumac - vo všeobecnosti niečo s kyslosťou. Pridajte viac čerstvej mäty a získajte charakteristickú chuť arabského varenia - kyslej mäty.

Všeobecne platí, že arabské jedlá nie sú tak pikantné ako aromatické. „Bitujúce“ korenia sú už na východ, napríklad Pakistan, kde sa indický vplyv prejavuje s charakteristickou sadou karí, šafranom a farebnými feferónkami.

Zelenina a kuskus

Zelenina v horúcich krajinách sa používa rovnako ako naša a často sa dusí v spoločnosti s mäsom. Ale najobľúbenejším sprievodom k mäsu v moslimských kuchyniach je kaša. Existujú dva typy: kuskus, vizitka Maroka, Alžírska, Tuniska a burgul.

Kuskus (manna krupica) v arabských krajinách, že ryža na Ďalekom východe je večný prílohou. Vyzerá ako ryža, len menšia. Kuskus je dusený, najčastejšie v špeciálnych kuskusových pokrmoch, kde je mäso dusené a kuskus prichádza na vrchol. Na tanieri sú už tieto dve zložky. Nalejte voňavým mäsovým vývarom. Burgul je tiež parná kaša, len z namočených a drvených pšeničných alebo kukuričných jadier. Jemný mletý Burgul (najvyššej kvality) sa používa na výrobu chleba a dezertov. Stredné mletie sa používa v šalátoch, polievkach a guláši a hrubé - v mletom mäse a pilafe. Burgul nie je tak chutný ako kuskus, ale má veľa užitočných látok: vápnik, draslík, fosfor a vitamín B.

čaj

Posledný akt výdatného obeda je veľmi sladký čaj, ktorý je opitý z malých šálok s mätou a arabskou šalvia maramia. Takýto čaj je prirodzenou náhradou „Mizima“, bez ktorej ani tí najzdravší Európania nemôžu prekonať rozmanitosť arabského varenia.