Crostini s hovädzím carpaccio

Takzvané malé sendviče. Jamie Oliver ponúka varenie s steakom. Skvelá voľba pre novoročný stôl!

"Všeobecne platí, že používanie steaku ako občerstvenie sa zdá trochu zvláštne," hovorí Jamie Oliver, známy kuchár, televízny moderátor, autor bestselleru "Všetko pre dovolenku. Od občerstvenia po koktaily "a tvorca tohto receptúry, - Ale pre toto jedlo ho rozrežete na tenké plátky a pre každú dávku budete potrebovať iba jednu. Namiesto surovej repy, môžete použiť nákup varené, nakrájame na malé kúsky. "

Zloženie (pre 16 porcií). Niekoľko výhonkov tymiánu, 1 polievková lyžica. olivový olej, 1 hovädzí steak (250-300 g), 2 malé repa, balsamikový ocot, 1 ciabatta alebo bageta, 1 strúčiky cesnaku, 2 lyžice. chren, 200 g žiarovky.

Pokyny. Rozprašovač rozložte na malé vetvičky. Odstrihnite listy z tymiánu a hrubo nakrájajte. Dajte tymián na dosku na krájanie, zmiešajte so štipkou soli a korenia a pridajte olivový olej. Vložte steak na dosku a nakrájajte na polovicu zhora nadol. Každú polovicu rotujte v zmesi tymianu a korenia, aby bolo mäso pokryté zo všetkých strán. Zvyšok na panvica zohrejte na vysokej teplote a smažte na obidve strany po dobu 3-4 minút. Dajte na taniere, navyše posypte olivovým olejom a nechajte odpočívať.

Pomocou škrabke na zeleninu nakrájajte červenú repu na tenké plátky. Ochutnajte balsamikovým ocotom a olivovým olejom, soľou a korením. Ciabattu alebo bagetu nakrájajte na plátky a smažte na vysokej teplote v panvici na oboch stranách. Nakrájajte na polovicu hrebeň cesnaku a roztierajte ho do každého kusu chleba. Potom ich posypeme olivovým olejom.

Podávajte "crostini" pred podávaním: plátok steakov veľmi tenký cez vlákna a miešať s repy. Vložte zmes na toast, pridajte malú lyžicu chrenovej omáčky a obloha s krevetami.