Ako zábavné osláviť Nový rok sám

V Novom roku je obvyklé pobaviť sa v spoločnosti príbuzných alebo priateľov. Ale čo ak si sám? Áno, situácia nie je najpríjemnejšia, ale nebudeme ju dramatizovať. Je lepšie pochopiť, ako si aj v tomto prípade zorganizovať veľkú dovolenku.

Niekedy nemôžeme ovplyvniť okolnosti. V predvečer Nového roka, každý z nás môže, napríklad, ochorieť, alebo sa zúčastniť s priateľom, alebo jednoducho nemá čas koordinovať svoje plány s priateľmi.

A všetko by nebolo nič, keby to nebolo pre boľavý pocit sebaľútosti, ktorý nás pokrýva len z myšlienky, že budeme musieť osláviť len Nový rok. „Ako to? Nikto ma nepotrebuje! Každý sa bude baviť a na televíznej obrazovke sa budem nudiť. A nie je ďaleko k opileckým hnevom so slzami. Súhlasím, že takýto priebeh udalostí vás nebude šťastnejší.

„V Novom roku môžeme skutočne osamotiť našu osamelosť len kvôli silnému tlaku stereotypov. V skutočnosti náš zmysel pre úspech a blahobyt nie je úplne závislý od vonkajších okolností, ale od nášho postoja voči nám, “vysvetľuje klinický psychológ. Alisa Galati.

Preto prvá vec, ktorú musíte urobiť, je upustiť od falošných stereotypov o vašom vlastnom zlyhaní a len sa tešiť, že tento Silvester bude taký výnimočný, ako chcete!

Sobecký Nový Rok

Ak nie ste v nálade dostať von v ľuďoch, ale chcete pohodlie a pokoj, potom usporiadajte večierok venovaný vašej milovanej osobe. Najlepšie je pripraviť sa na to vopred. Po prvé, budete mať viac času prijať myšlienku osláviť sám, a po druhé, ako sa hovorí, vaša chuť k jedlu prichádza s jedením.

Vytvorte nastavenie. Ozdobte dom vianočnými girlandami, položte vianočný stromček, zapáľte sviečky. Vašou úlohou je, aby bol domov čo najpohodlnejší, aby ste ho nenechali nikde.

Pokryte tabuľku. Mottom tohto večera - žiadne ekonomické problémy! Tak prosím, s niektorými hotové lahôdky - napríklad kaviár. No, alebo si objednajte niečo, čo bolo opustené celý rok, sushi, pizzu alebo obľúbené pečivo.

Vyberte si oblečenie. Krása oblečenia vašej strany je, že to môže byť čokoľvek. Nasaďte si útulné pyžamá. Alebo dokonca spoznať nahé hodiny. Pocity o vzhľade, ktorý je nezvyčajný pre vás sa budete cítiť nejako zvláštne.

Dar. Uistite sa, že darček vopred pod vianočný stromček. Áno, samozrejme, obsah boxu už nebude prekvapením, ale ak je to žiaduce, tak to bude aj tak.

Zabávajte svoje vnútorné ja. Taký večer je dokonalým dôvodom na pochopenie seba, vašich túžob a naladenie budúceho úspechu. Preto pred polnocou pomaly analyzujte výsledky roka. Úspechy a zlyhania môžete zaznamenávať na rôzne listy papiera. S úsmevom preložte kúsok papiera a zaveste ho na vianočný stromček a vypálite „čiernu listinu“, mentálne uvoľňujúcu starý rok so všetkými jeho problémami.

S hodinami chimping, želanie a napíšte ciele pre blízku budúcnosť. To sa dá urobiť napríklad vo forme „zvitku túžob“, ktorý potom zapečatíte voskom a tiež zavesíte na vianočný stromček.