4 najlepšie spôsoby, ako urobiť vaše kolená štíhle

Ak svoje kolená nemilujete, nie ste sami. Samotný Coco Chanel ich považoval za najškaredšiu časť tela a bez ľútosti, ktorá sa skrývala pod strednou dĺžkou. Našťastie sa od čias Veľkej mademoiselle veľa zmenilo a máme účinné metódy, ako urobiť kolená krásnymi. Tu sú štyri najlepšie spôsoby.

Ťažké, nepríjemné kolená môžu zničiť dojem najtenších a dlhých nôh. Krása postavy ako celku závisí od tvaru kolien. "Vzhľad tejto časti tela je ovplyvnený mnohými faktormi," hovorí Kirill Nazoev, Ph.D. plastický chirurg kliniky "Základ". - Po prvé, rysy pohybového aparátu, ktorý bol vytvorený od raného detstva. Napríklad obrysy kolien a nôh môžu poškodiť deformitu varus alebo valgus, keď sa končatiny stávajú v tvare X alebo O. To sa často stáva pri krivici. Rôzne poranenia - poškodenie kostí alebo menisku, prasknutie väzov - tiež menia tvar kolien v dôsledku asymetrie alebo opuchu. Pokazia obraz a tuk uložený na vnútornej strane patelly a prednej časti stehna.

Diéty, masáže a špeciálne cvičenia môžu do určitej miery vylepšiť vzhľad vašich kolien, ale bohužiaľ, limit tu prichádza veľmi rýchlo. Estetická medicína, ako je kozmetika a plastická chirurgia, pomôže radikálne zmeniť tvar tejto časti tela.

liposukcia

Používať takýto postup má zmysel, ak sa vyžaduje vážna korekcia tvaru kolien. Operácia je pomerne komplikovaná a časovo náročná - v tejto oblasti tela je sústredený veľký počet ciev a nervových plexusov. Najpokrokovejšou metódou chirurgickej liposukcie v súčasnosti je laser. Elektródy sa vytvárajú cez malé otvory v tkanive, ktoré vytvárajú svetlo, ktoré ničí membrány adipocytov. Zničené tukové bunky sú pripojené k extracelulárnej tekutine a zmes je odčerpaná špeciálnou striekačkou. Krvácanie pri laserovej liposukcii je minimálne - laserové „spájky“ malých krvných ciev. Operácia je ambulantná, trvá približne 1,5 hodiny. Potom, čo strávil nejaký čas pod dohľadom špecialistov, pacient ide domov. Obnovenie pri spracovaní malej oblasti je rýchle. Odporúča sa nosiť kompresné prádlo po dobu 3-4 týždňov po zákroku.

Ako bonus: výsledný tuk môže byť použitý na lipofilling, napríklad na vyplnenie strateného objemu tváre. V tomto prípade tukové tkanivo úspešne nahradí plnivá kyselinou hyalurónovou.

kryolipolýza

Hlavnými estetickými problémami, ktoré môže kryolipolýza vyriešiť, sú prebytočná koža alebo tukové tkanivo v oblasti kolena. Postup je považovaný za jeden z najúčinnejších a najbezpečnejších. "Kryolipolýza je založená na citlivosti tukových buniek na nízke teploty - sú zničené pod ich vplyvom," hovorí Svetlana Korobeinik, kozmetička na klinike estetickej medicíny Premium Aesthetics. - Zariadenia na kryolipolýzu sú vybavené špeciálnymi tryskami rôznych veľkostí, ktoré môžu byť umiestnené na takmer ľubovoľnom mieste - od ramena po prednú časť brucha. Počas procedúry sa tkanivo ochladzuje, kým pacient cíti mierne brnenie a tukové bunky sa aktívne ničia. Účinok kryolipolýzy nie je okamžite zrejmý, zvyšuje sa počas prvého mesiaca a konečný výsledok sa dá hodnotiť za 2-3 mesiace.

Thermage

Vzhľad kolien závisí od kvality pokožky v tejto oblasti. Ak je ochabnutá, ide do záhybov, kolená vyzerajú neatraktívne. „Thermage pomáha utiahnuť a utiahnuť pokožku,“ hovorí Svetlana Korobeinik. - Toto je rádiofrekvenčný efekt, ktorý pracuje v hĺbke 4,5 milimetra. Koža sa zahreje na teplotu 55-60 stupňov, zatiaľ čo povrchová vrstva (epidermis) sa čo najviac ochladí, takže nehrozí riziko popálenia. Hlavná práca je v podkožnom tuku. Na tejto úrovni je možné zničiť starý kolagén. V reakcii na škody začne telo intenzívne produkovať nový. Nahromadenie výsledku vo forme zhutňovania, napínania kože a vyhladzovania záhybov trvá 3-6 mesiacov. “

Lipolytické injekcie

Úvod do tukového tkaniva kolien špeciálnych prípravkov - jedna z najstarších a osvedčených metód. Táto technika sa zlepšuje každý rok a v arzenáli špecialistov sa objavujú nové typy lipolitiky. Ale deoxycholát a lecitín zostávajú hlavnými účinnými látkami, ktoré ničia membrány tukových buniek. Aby ste sa zbavili nahromadenia tuku v zóne kolien, je potrebné vykonať postup. Jeho trvanie závisí od závažnosti problému a citlivosti na liek. Pozitívny výsledok z profesionálnych postupov sa ušetrí rok a viac. V niektorých prípadoch sa po 1,5-2 rokoch musí kurz opakovať. Avšak nie všetci odborníci sú priaznivcami používania lipolitikov. Účinok týchto liekov je nepredvídateľný. Môžu spôsobiť nerovnomernú redukciu podkožného tuku. Preto je žiaduce kombinovať ich s masážou.