Je absencia sexu nebezpečná pre ženy a mužov?

Osamelosť, kríza v osobnom živote, dlhé cesty - sexuálna abstinencia môže mať mnoho dôvodov. Ako je absencia sexu nebezpečná pre zdravie? Naši odborníci nám o tom povedali.

Poznamenávame hneď, že niekto duševný a fyziologický nepohodlie spojený s nedostatkom pohlavia môže byť pokrytý za 3-4 dni a niekto len za niekoľko mesiacov. Všetko závisí od temperamentu. Jedna vec je dôležitá, naše telo sa časom prispôsobuje neprítomnosti intimity. "Ak na začiatku žena môže byť zahanbená túžbou, potom po chvíli úplne prestane premýšľať o sexe," hovorí Elena Berezovská, PhD M.N., gynekológ. - A to je úplne normálne! Zbytočné funkcie zmiznú. A to sa deje na psychologickej úrovni - spomienky na sex v jeho neprítomnosti sú vymazané, menej živé. Ale nebojte sa z toho: akonáhle sa obnoví intímny život, obnoví sa libido. "

U mužov je možná adaptácia na sexuálnu abstinenciu na fyziologickej úrovni. Postupne sa ich produkcia spermy znižuje. Ale akonáhle sa obnoví intímny život, semenníky začínajú pracovať rovnakou rýchlosťou (je dôležité poznamenať, že ide o dosť mladých mužov až do veku 40 rokov).

Aký je nebezpečný nedostatok sexu pre ženy

Aby sme povedali pravdu, hororové príbehy o poškodení sexuálnej abstinencie pre zdravie žien sú značne prehnané. "Predpokladá sa, že pri absencii intimy sa imunita znižuje, riziko vzniku ochorení žien sa zvyšuje a koža sa zhoršuje," hovorí Elena Berezovská. - Na to však neexistujú vedecké dôkazy. Čo môže byť naozaj nebezpečné, je absencia orgazmu a, ako vieme, nemusí byť bežné pre ženy, ktoré pravidelne robia sex. " Čo je zlé? V čase vzrušenia sa krv s vysokou koncentráciou estrogénu rozpadá na pohlavné orgány. Po orgazme sa všetko vráti do normálu za 5-10 minút bez toho - za hodinu a pol. Takáto stagnácia môže spôsobiť vývoj fibroidov.

Tvrdenie, že sexuálna abstinencia je plná hormonálnych porúch, vrátane porušenia menštruačného cyklu, nie je úplne správna. Produkcia hormónov, ktorých koncentrácia sa zvyšuje počas intimity, najmä endorfíny, oxytocín, môže byť stimulovaná inými vecami, ktoré sú pre vás príjemné: šport, koníčky, komunikácia s blízkymi atď.

Čo je pre mužov nebezpečný nedostatok pohlavia

Pravdepodobne ste počuli, že sexuálna abstinencia môže viesť k "úplnému vypnutiu funkcie." To platí len pre mužov v dospelom veku (v priemere po 45-50 rokoch). Nedostatok intimity niekoľko týždňov môže spôsobiť problémy s erekciou, dokonca aj impotencia. Postupom času produkcia testosterónu klesá, čo sťažuje obnovenie normálneho fungovania semenníkov. Áno, a stratený tón svalov penisu v tomto veku je ťažšie sa vrátiť.

Čo je skutočne nebezpečná sexuálna abstinencia, je riziko vzniku prostatitídy. "V prostate sa neustále vytvára tajomstvo, takže sa musí pravidelne vyprázdňovať," hovorí Vitaly Kuchersky, PhD, urolog, sexológ. "Ak sa tak nestane, vznikne stagnácia v prostatickej žľaze, vyvíja sa zápalový proces."

Pokiaľ ide o dĺžku pohlavného styku, potom je po dlhej abstinencii skutočne znížená. Je to spôsobené silným sexuálnym vzrušením, túžbou rýchlo vyprázdniť "rezervy" semennej tekutiny. U zdravého človeka sa obnovuje veľmi rýchlo dĺžka pohlavného styku.

Čo je nebezpečný nedostatok pohlavia pre mužov a ženy

Pre mužov aj ženy môže byť odchýlka od bežného spôsobu života spúšťačom pre vznik stresu. V skutočnosti je absencia pohlavia jedným z faktorov nervového napätia. Do istej miery, ako všetci vieme, stres môže zohrať pozitívnu úlohu - zvýšiť schopnosť nervového systému prispôsobiť sa, ale môže sa tiež zmeniť na chronickú formu. "Treba pochopiť, že pre každú jednotlivú osobu sú podmienky, ktoré budú stresujúce, individuálne a budú silne závisieť od tých sociálnych a psychologických programov, s ktorými je" napučaný ", hovorí Olga Bender, biológ, majster Štátnej univerzity v Petrohrade, vedúci odborník z praxe HORA. "A ak pre jedného z nás mesiac bez sexu je abstinencia, potom pre druhého je to fyziologicky optimálne obdobie."

Existujú prípady, keď stres nedostatku pohlavia spúšťa vývoj akýchkoľvek ochorení. "Môže to byť zápalové ochorenie panvových orgánov a hormonálna nerovnováha, ktorá môže byť v tomto prípade klasifikovaná ako psychosomatická," dodáva Elena Berezovská. - Spustite ich môžu nejaké stresujúce faktory, a to nielen nedostatok intimity. Častejšie sa ľudia obávajú psychosomatiky, s excitovateľným nervovým systémom. "

Ďalšou zložkou sexuálneho života, ktorú často odpisujeme, je komunikácia. Vskutku, pri sexuálnom partnerovi komunikujeme na rôznych úrovniach. "Počas intimity si navzájom poskytujeme informácie nielen na slovnej, ale aj na hmatovej a chemickej úrovni (úroveň pachu). Aktivujú veľký počet neurálnych reťazcov v ľudskom mozgu, ale na rozdiel od verbálnych správ nie sú upevnené vedomím. Sledujeme ich akcie základnými emocionálnymi pocitmi ako "dobrý / zlý", "ako / nepáči sa", vysvetľuje Olga Benderová. - Neverbálna komunikácia má pre človeka veľmi vysokú, ale veľmi malú realizovanú hodnotu. Je to dôsledkom našej evolučnej histórie. Naši predkovia mali príležitosť komunikovať pomocou reči veľmi nedávno predtým, ako bola táto interakcia na úrovni gest, dotykov a chemických látok (pachy). Pozrite sa na komunikáciu medzi matkou a dieťaťom a vy sama uvidíte význam neverbálnej komunikácie. V sexe sú také neverbálne komunikačné programy veľmi silné. "