5 jednoduchých spôsobov, ako diverzifikovať vaše raňajkové menu

Oatmeal kŕmenie? Nemáte čas variť niečo zaujímavé? Alebo možno nie ste zvyknutí jesť vôbec ráno? Nuž, možno je na čase prehodnotiť ich postoj k tomuto jedlu. Povieme vám, aké triky vám pomôžu urobiť z raňajkového menu rozmanité a užitočné.

Začiatok dňa s rovnakým pokrmom - podľa odborníkov na výživu, nie najlepšia stratégia. Po prvé, zbavuje nás potešenia, a po druhé, bráni nám jesť vyváženú stravu. Ale správne naplánované a pestré raňajkové menu vám bude účtovať dlhú dobu energiu, ušetrí vás od neplánovaného občerstvenia a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť vaše fitness ciele. V závislosti od vašich plánov a preferencií vám povieme, aké zmeny je potrebné urobiť v jedálenskom menu.

Ak máte radi sacharidové jedlá

Odborníci na výživu uprednostňujú raňajkové cereálie. Nepreťažujú žalúdok a komplexné sacharidy vám dokážu dlhodobo nabíjať energiu.

Ale, bohužiaľ, najčastejšie tento druh raňajok obsahuje veľmi málo bielkovín - a naše telo ich potrebuje na rast svalov, žiarivosť pokožky a dlhý pocit sýtosti.

Ak myšlienka "snacking" kaše s plátkami morky nie je podľa vašich predstáv, môžete vyskúšať nasledujúci trik: pridajte tri polievkové lyžice akéhokoľvek proteínového prášku na polovicu šálky mlieka a zmes rozšľahajte v mixéri. Výsledná kompozícia naleje vaše obľúbené vločky alebo kašu.

Ak budete aktívne trénovať ráno

Máte čas ísť jogging, robiť silový tréning alebo robiť jogu pred prácou? V každom z týchto prípadov by raňajky mali plniť niekoľko funkcií - nabiť vás energiou, obnoviť rovnováhu elektrolytov v tele a vyživovať svaly, ktoré fungovali.

Všetky tieto úlohy môžu byť riešené raňajkami, ktorých menu je zmesou proteínov a sacharidov. Pripravte to je jednoduché: bič v mixéri gréckeho jogurtu (je bohatý na bielkoviny) s akýmikoľvek bylinkami, 1 polievková lyžica. šťava z červenej repy a štipka kajenského korenia, toast z celozrnného chleba (zdroj komplexných sacharidov). Toast rozotrite omáčkou, vrch s kúskom morky a čerstvou zeleninou.

Repa bola požiadaná, aby vás pridali do omáčky z nejakého dôvodu: šťava z červeného koreňa pomáha obnoviť svaly v dôsledku obsahu dusičnanov (prečo - čítajte tu). Cayenne korenie je potrebné v miske nielen pre chuť, ale aj na urýchlenie metabolizmu.

Ak nie ste zvyknutí na raňajky

Možno v dopoludňajších hodinách nechcete jesť. Prečo - otázka, ktorá je pre prípad irelevantná (ale s najväčšou pravdepodobnosťou máte dobrú večeru, a v čase prebudenia jedlo nemá čas stráviť). Odmietnutie raňajok, zbavuje vaše telo energie a vaše svaly - stavebný materiál. Aby ste sa tomu vyhli, pokúste sa zaviesť do svojho jedálnička ľahké bielkovinové raňajky: na 60-70 gramov nízkotučného tvarohu, pridajte 3-4 plátky paradajok a vetvičku bazalky. Posypeme jedlo 1-2 lyžičky. ľanové semeno alebo konope. Takéto raňajky „naplnia“ telo potrebnou dávkou bielkovín, vlákniny a vitamínov a nepreťažia tráviaci systém.

Ak chcete schudnúť

V tomto prípade rozhodne nestojí za odmietnutie raňajok (aj keď niektorí to len tak). Odborníci na výživu odporúčajú začať deň pohárom čistej vody a potom si vychutnať raňajky s vysokým obsahom bielkovín a vlákniny. Táto kombinácia vám po dlhú dobu dodá pocit plnosti.

Ako možnosť - miešané vajcia so zeleninou (paprika, šampiňóny, paradajky). Pre dezert, môžete jesť niekoľko bobúľ (maliny, ostružiny), sú bohaté na vlákninu, obsahujú fruktózu a minimum kalórií.

Ak máte len 5 minút na raňajky

Make a smoothie - to je najjednoduchší spôsob, ako "baliť" všetky živiny v ľahko stráviteľné jedlo. Ak v dopoludňajších hodinách nemáte čas na rezanie ovocia alebo zeleniny na takýto kokteil, môžete to urobiť večer, potom pred raňajkami budete musieť len šľahať ingrediencie v mixéri.

Odborníci na výživu odporúčajú preferovať nesladené smoothies a aktívne im pridávať zelenú. Jednou z najpriaznivejších zložiek pre „tekuté“ raňajky je brokolica. Je bohatý na vlákninu, vitamíny a antioxidanty.

Ale z mlieka kravy v nápoji by mali byť opustené v prospech matice - je ľahšie stráviteľné a nepreťažuje prebudený tráviaci systém.

Pozrite sa na ďalšie nápady na vyvážené raňajky.