Ako relaxovať po tréningu

Po cvičení fitness, sme okamžite spustiť niekde: do práce, domov, na stretnutie s priateľmi ... Hoci po tréningu musíte relaxovať, pretiahnuť, piť a jesť! To všetko vám pomôže plne zotaviť po triede.

Dúfam, že ste si už spomenuli, ako sa správne pripraviť na odbornú prípravu a teraz dodržiavate tieto jednoduché pravidlá. Tentokrát vám pripomíname, čo robiť po fitness, takže výsledok tréningu je maximálny a únava vám nebráni robiť iné veci.

Vezmite si to, aby ste sa zotavili z tréningu.

„Háčik zabraňuje svalovej bolesti, zvyšuje metabolické procesy vo svaloch a zmierňuje svalové napätie,“ hovorí Irina Klimová, koordinátor skupinových programov "X-Fit Planet". To je ten istý integrálny prvok tréningu, ako aj rozcvičky, takže ho nezanedbávajte. Na konci tréningu, spomaliť, nezastavujte okamžite, pretiahnuť.

Obnovte rovnováhu vody po cvičení

Dokonca aj keď ste pili vodu pred sedením a postupne uhasil smäd počas nej, nezabudnite piť pohár vody alebo čerstvej šťavy na konci tréningu. Budete sa cítiť svieži a obnoviť rovnováhu stratenej tekutiny. Potom uhasiť smäd obvyklým spôsobom.

Jedlo po cvičení

"Čo a kedy jesť po lekcii fitness závisí na tom, čo ste urobili," hovorí Olga Kochetová, fitness manažér osobného tréningového štúdia siete klubov "Planet Fitness". - Ak ste mali energeticky náročné cvičenie (moc, tai-bo, plávanie), potom niekoľko minút potom, čo by bolo dobré zatvoriť okno s proteínovými sacharidmi a zjesť ovocie, hrsť sušeného ovocia, jogurtu alebo müsli baru. A potom, po 1,5 hodine po sedení, zjedzte niečo s vysokým obsahom bielkovín. Ak ste robili strečing, pilates alebo jogu, nemusíte zatvoriť okno s proteínovými sacharidmi a nemusíte dodržiavať prísne pravidlá týkajúce sa výživy po cvičení. “

Získajte masáž

„Pomáha relaxovať a zmierniť svalové napätie,“ hovorí Irina Klimová. „Dokonca aj tie najjednoduchšie masážne pohyby zlepšia krvný obeh, a tým aj prenos živín do svalov a kĺbov.“

Vezmite si vaňu alebo sprchovací kút

Teplý kúpeľ s morskou soľou pomôže urýchliť metabolizmus, uvoľniť svaly a odstrániť toxíny.

vyspať sa

Spánok je najlepší liek na únavu a bolesť svalov po cvičení. Počas spánku telo produkuje rastový hormón, ktorý je vo veľkej miere zodpovedný za opravu tkaniva. Ak trénujete večer, choďte skoro spať, nechajte sa natiahnuť a relaxovať v posteli pred spaním. Ak si môžete dovoliť ležať pod koberec po triede v popoludňajších hodinách, nezanedbávajte túto radosť.

Do fitness, podľa pravidiel prípravy na tréning a odpočinku po ňom. Prinášajú tak viac úžitku pre telo a získajú ešte väčšie potešenie z fyzickej aktivity.

Chcete robiť fitness doma online?

Pozrite si výukové programy v rôznych oblastiach fitness v našej videoprehrávači fitness.