Praxe jogy: môže nahradiť kardio?

Aeróbne cvičenie je nevyhnutné pre naše telo - zlepšuje prácu srdca, vyvíja vytrvalosť, znižuje nadýchanosť, urýchľuje proces znižovania telesnej hmotnosti. Ale je možné získať všetky tieto bonusy nahradením kardiovaskulárneho tréningu praxou jogy? Rozumieme s odborníkom.

Aj keď nemáte cieľ schudnúť, nemali by ste sa vzdať akéhokoľvek aerobického cvičenia. "Kardiovaskulárne cvičenia (z gréckeho Kardia - srdce) sú zamerané na posilnenie kardiovaskulárneho systému, - vysvetľuje Alexandra Lebedeva, certifikovaný inštruktor v jogy, riadenie štúdia jogy a prax "Taste & Color". "Počas akéhokoľvek kardiologického tréningu v našom tele sa objaví aeróbna glykolýza - proces, pri ktorom sa glukóza oxiduje kyslíkom, čím sa uvolní energia potrebná na vykonanie práce."

Tento proces môže byť spustený akoukoľvek fyzickou aktivitou, z ktorej sa pulzová frekvencia zvýši na 60-70% maxima (ako sa vypočíta, prečítajte si tu). Prax jogy je tiež v platnosti.

Aké cvičenie jogy znamená aeróbne cvičenie?

Ten, ktorý vyžaduje energický pohyb. "Môže to byť intenzívna prax hatha jogy - napríklad opakovanie komplexu surya namaskar v aktívnom režime s nárastom tempa," dodáva Aleksandra Lebedeva.

Existujú aj samostatné oblasti praxe, v ktorých je srdcové zaťaženie ústredné. Patria medzi ne:

Ashtanga Vinyasa jóga. Toto je prax jogy, ktorá zahŕňa dynamickú prácu, opakovanie väzov (vinyas) a zadržanie niektorých asanas. "V tomto prípade sa aeróbne pripája k vážnemu zaťaženiu s hmotnosťou vášho tela. V mnohých pódiách je potrebné sledovať rovnováhu, ktorá zvyšuje tlak na svaly centra, "vysvetľuje Alexander Lebedeva. Celkovo to všetko rýchlo zvyšuje srdcovú frekvenciu.

Kto je vhodný? Každý, kto miluje energické snahy a sny o silných svaloch.

* Vinyasa flow yoga. Tento smer nie je podobný predchádzajúcemu, ale tu nie je takmer žiadna energetická schopnosť. Kľúčovým bodom v praxi toku vinyasa sú tečúce pohyby a dýchanie. Tu je dobrý príklad triedy Vinyasa Flow Yoga.

Kto je vhodný? Niekto, kto má rád plynulosť a plynulosť pohybov, ktorý nemá za cieľ "oslnenia" svalov, ale chcel by rozvíjať milosť.

* Jóga balet. Je to relatívne nový smer, v ktorom sa prax jogy prelína s prvkami baletu. "Prvá hodina lekcie je ashtanga jóga v kombinácii s prvkami tanečných štýlov: napríklad, nohy" nad vrcholom ". Druhá časť je choreografická, používa baletný stroj, ktorý umožňuje vyvíjať svaly tela. Tam je tiež tempo práce, "hovorí Aleksandra Lebedeva.

Kto je vhodný? Fanúšikovia klasického tanca a tí, ktorí chcú získať silné svaly bez výraznej úľavy.

Aké sú výhody praktizovania jogy v porovnaní s inými kardio aktivitami?

Na rozdiel od behu alebo aeróbneho cvičenia je prax jogy bezpečná pre kĺby. Okrem toho všetky oblasti praxe zahŕňajú prácu s dýchaním, pomáhajú zmierniť stres a zlepšujú spánok.