Tancujte so svojím bruchom!

Brušné tance - najužitočnejšie pre zdravie žien typu fitness. Ukazuje sa, že pravidelné orientálne tanečné kurzy nielen fixujú boľavé chrbát, ale tiež eliminujú neplodnosť!

Ako bývalý fitness tréner môžem povedať, že brušný tanec je najlepšou voľbou pre ženy, ktoré chcú zlepšiť svoje zdravie. Viedol som aerobik, step aerobik a výkonové triedy. Zo všetkého, čo som sa snažil, je brušný tanec jedinou možnosťou pre ľudí so zlým zdravotným stavom. A sú medzi obyvateľmi Moskvy, najviac zasiahnutí sedavou prácou a mestským stresom. Kto má problémy so chrbtom - krok je zakázaný, s kĺbmi - Cykla je kontraindikovaná. S chorým chrbtica, silový tréning je tiež sotva možné.

V brušnom tanci, na rozdiel od iných disciplín, nezaťažujeme telo, ale dostávame aktívnu prácu všetkých vnútorných svalov. Väčšina konvenčných fitness disciplín pracuje s vonkajšími svalmi. A vnútorný svalový korzet, ktorý sa nachádza bližšie k životne dôležitým orgánom, s výnimkou orientálnych tancov, sa vyvíja, snáď iba jogou a pilates.

Brušný tanec pomáha pri riešení takmer všetkých ženských vredov, vrátane liečby neplodnosti, keď sú lekári už bezmocní. Vedecké štúdie ukazujú, že je to spôsobené bohatým obohacovaním krvi v oblasti maternice prostredníctvom aktívnych pohybov bokov. Počas mojich desiatich rokov praxe som často videl, ako ženy, ktoré už mnoho rokov nemohli pochopiť, keď začali tancovať, čoskoro porodili krásne zdravé deti.

Brušný tanec je vynikajúci aj pri ochoreniach chrbta: skolióza, lordóza, medzistavcové prietrže a pod. Počas tanca je horná časť chrbta neustále v statickom napätí, takže medzistavcové platničky sú vyrovnané, svalnatý korzet chrbta je predĺžený a posilnený.

V triede sa neustále snažíme vytiahnuť chvostovú kosť dole. Vzhľadom k tomu, bolesti v dolnej časti chrbta prejsť, svaly v tejto časti chrbtice relaxovať a obnoviť. Určité pohyby krku, ktoré sú súčasťou tanca, pomáhajú štítnej žľaze pracovať, zmierňujú napätie a bolesť hlavy a obohacujú krv kyslíkom.

Liečivé účinky brušného tanca sú nekonečné. Nie bez dôvodu, podľa jednej z verzií pôvodu orientálneho tanca, tento konkrétny súbor hnutí mal pomôcť tehotným ženám Starého východu pripraviť sa na pôrod.

Pretrepávanie hrudníka znižuje riziko ochorení kardiovaskulárneho systému. Pohyby „Wave“ alebo „Camel“ majú dobrý účinok na žalúdok a tráviaci trakt. Všetky pohyby kolien a rúk sú vynikajúcou prevenciou artritídy a artrózy. Niektoré pohyby nôh odstraňujú kŕčové žily, zmierňujú opuchy rúk a nôh.

Podľa mojich skúseností pravidelné kurzy dvakrát týždenne a opakovanie základných pohybov počas 5 minút denne vedú k významným pozitívnym zmenám v zdraví za rok.

Všimli ste si niekedy zdravotné účinky tanca? Aké tance vám pomôžu najlepšie?

Užitočné odkazy

Videozáznamy Belly Dance s Svetlanou-Abukhardan a majstrom Alexey Ryaboshapka vo fitness klube LIVE! Club.