Letné jedlá s malinami: recepty od kuchárov

Čo je najužitočnejšie bobule? Sme si istí, že väčšina z vás povie: malina. Je to tiež pre mnohých najchutnejších. Poďme si to vychutnať až do sezóny.

Pre mnohých z nás je obľúbená pochúťka malín od detstva je džem. Môžu sa však pripraviť aj iné sladkosti. A nielen ich! Malina dokonale zapadá do mnohých jedál: ovocné polievky a šaláty, koktaily a peny. Tu je päť jedál, ktorých recepty sme si všimli u kuchárov.

Nealkoholický koktail "Malina-matsoni"

recept Mamia Jojua, šéf reštaurácie Kazbek:

"Ak vaše deti milujú milkshakes v reštauráciách rýchleho občerstvenia, skúste im ponúknuť tento nápoj. Vyzerá úplne rovnako, ale je oveľa užitočnejšie. Obsahuje len prírodné produkty: matsoni, čerstvé maliny, mlieko a domáce cukrový sirup. Ak nemáte mocný mixér, je lepšie dať ľad priamo do pohára. "

Zloženie (za porciu): 60 ml mlieka, 60 ml matsoni, 60 g maliny, 30 ml domáceho cukrového sirupu, štipka škorice, 4-5 kociek ľadu a 1 list mäty na dekoráciu.

Pokyny. Zmiešajte škoricový sirup. V mixéri porazte mlieko, jogurt a malinu. Miešajte ich po dobu 30 sekúnd. Potom pridajte sirup a ľad. Nalejte do pohára. Ozdobte listom mäty a malinami, ak je to potrebné.

Šťavnatá pena s malinami

recept Ilya Cherkashin, kuchári reštaurácie s balkónom:

"V tomto svetlom dezerte si dali dohromady 3 z najpredávanejších produktov: čerstvú šťuku, zrelé marhule a maliny. Aj čerstvé, samozrejme. Mäkká jemná polievka, ktorá sa ani nemusia piecť, dáva pokrmu zvláštny šarm a chuť. Stačí si bežať vaječné biele s cukrovým sirupom a skončíte. "

Zloženie (za porciu): 100 g čerstvých malín, 250 g sorrel, 60 ml vody a 25 g citrónovej buničiny. Pre hrušu: 5 vaječných bielkov, 200 g práškového cukru, 50 ml vody.

Pre marhuľový sirup: 2 čerstvé marhule, 20 g cukru, 50 ml vody.

Pokyny. Pre mousse, šťavel a citrón jemne nakrájajte, premiešajte s vodou v panvici a varte 5 - 10 minút. Rozmiešajte v mixéri v štiepanej zemiake, ochlaďte. Pre meringue zmiešajte práškový cukor s vodou až do úplného rozpustenia. Zmiešavač nabiť biele na pomalých zákrutách. Akonáhle začne bielkovina začať bieľať a vyzdvihnúť vzduch, postupne, bez toho, aby sa zastavil, pridajte cukorný sirup. Beat až husté množstvo s ľahkou perlou. Pre sirup varte všetky prísady, kým sa voda úplne neodparí. Polievku so šťouchanou zemiakovou kašou vložte do misky na dezert a striedajte vrstvy marhúľ a malín. Na vrchole s čerstvými malinami.