Kto sú mláďatá?

Štúdie o dĺžke života rôznych segmentov obyvateľstva v Spojených štátoch ukázali, že stodoly a jedáci mäsa a vegetariáni žijú dlhšie v baniach, ľudia, ktorí nejedia mäso, ale naďalej jedia ryby. Ako sa mení blahobyt, keď idete na takúto diétu?

Asi pred dvoma rokmi som sledoval televíznu show „Pozor - jedlo!“. Ukázali, aké klobásy, klobásy, knedle sú vyrobené, koľko aróm a chemických nečistôt sú v nich. Bol som zdesený a pod dojmom toho, čo som videl, prestal jesť mäso vôbec. Chvíľu jedol kurča, ale potom to odmietol. Aké bolo moje prekvapenie, keď som doslova dva týždne po odmietnutí mäsa cítil jasné zlepšenie zdravia!

Bol som zapojený do športu už od detstva, a často som si všimol, že po jedení mäsa, tréning je veľmi tvrdý, to brnenie v boku, svaly rýchlo upchaté. Bez mäsa sa svaly s preťažením stali omnoho menej upchaté a regenerácia je rýchlejšia - krv veľmi energicky vylučuje kyselinu mliečnu zo svalov.

Ale ako nahradiť mäso? Predtým bolo mojím štandardným jedlom mäsová polievka a klobásy s cestovinami. Bez mäsa, to všetko nie je chutné, a všeobecne, tam je prakticky nič pre vegetariánov v našej známej kuchyni. Musel som sa naučiť iné kuchyne, väčšinou orientálne - arabské, indické, japonské. Začal som venovať pozornosť výrobkom, ktoré som si nikdy nevšimol: zeler, zázvor, orechy. Naučil som sa variť čerstvé ryby a veľmi miloval. Zvlášť dobré morské ryby. Okrem toho je veľmi užitočná: obsahuje omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, ktorým zvyčajne chýba.

Výsledkom je, že odmietnutie mäsa úplne zmenilo moju stravu. Som zvyknutý pozorne sledovať to, čo jím. Po mäse, rýchle občerstvenie, všetky pohodlie potravín, sóda, mrazené potraviny vyšiel z mojej stravy. V dôsledku toho časté prechladnutie zmizlo, ťažkosť v žalúdku, koža bola zdravšia, prestala som cítiť pokles tlaku.

Tu je recept na môj obľúbený šalát. Je to veľmi uspokojujúce, umožňuje rýchlo sa zotaviť po tréningu a zároveň má nízky obsah kalórií a tuku. Okrem toho pripravuje niekoľko minút. Vezmeme si čerstvú mrkvu, zelené jablko, zeler a nakrájame na kocky. Pridajte vlašské orechy. Plníme nízkotučným jogurtom alebo olivovým olejom. Bon appetit!

Užitočné odkazy:

Hip-hop video relácie s Ilyou Vyaltsev v fitness-video knižnici "LIVE!" Club.

Video relácie "Hip-hop show" s Ilya Vyaltsev.

Video relácie "Hip-Hop Show" s Svetlanou Litvinovou a Ilyou Vyaltsevom.

Video relácie "Moderné tance" s Ilya Vyaltsev.