Ako som sa vyšplhal do Sanduny

Tam sú miesta, kde musíte navštíviť aspoň raz vo svojom živote, aby ste mohli povedať s pocitom: „Áno, urobil som to!“ Vždy som sníval o tom, že sa kúpim v parnom kúpeli v kúpeľoch Sanduny. Ako výsledok, som dal kliešť a hodil mincou do bazéna vrátiť.

Ja a moji dvaja priatelia sme sa dostali do Bolshoi Theater of Baths, tento pár Tretyakovka v sobotu ráno o cca 11. Do tejto doby, Sandunov čakárňa, podobná recepčnej hodnostár Imperial Ruska, bol už v rade.

Existujú dve ženské oddelenia: najvyššia kategória (bohatšia a drahšia) a prvá kategória (jednoduchšia a lacnejšia). Je tu však všeobecná línia - obsluha paláca kúpeľov, ktorý sedí pri malom stole, oznamuje prázdne miesta. Rezervujte si miesto vopred alebo rýchlo skĺznite šance nie. Nikto nepíše čísla na dlane a pýta sa: „Kto je posledný?“ Z nejakého dôvodu je to trápne - zdá sa, že si každý z nich pamätá vizuálne. Keď príde fronta, výzdoba situácie je oživená charakteristickými malými hádkami v duchu: „Pamätám si dokonale, prišli ste neskôr!“ - „Čo tým myslíte? Ty tu a nebola žiadna stopa.

Pochybujem, v akej úrovni ísť, sme veľmi príležitostne počul rozhovor: musíte ísť na prvú - "tam je lepšia para". Spočiatku som ja a moji priatelia vnímali slávny kúpeľný dom skôr ako múzeum. A preto chceli preskúmať najlepšie interiéry. Ale prevládala praktickosť: rozhodli sa kúpať v prvej kategórii. Pre referenciu: tri hodiny v najvyššej ženskej kategórii stojí 1500 rubľov, v prvej - 1000 rubľov. U mužov ide platba o dve hodiny a existuje viac pobočiek: najvyššia kategória mužov (1600 rubľov), druhá najvyššia kategória mužov (1300 rubľov) a prvá kategória mužov (1000 rubľov).

Po dvoch hodinách čakania sme konečne zabalili do listov, objednali bylinkový čaj s medom a šli do umývačky. Tu môžete použiť metly (1200 rubľov plus 200 rubľov pre metlu), umývať (800 rubľov), robiť (500 rubľov) a štetcom s kozmetickým olejom (300 rubľov).

Bohužiaľ som nemohol vyskúšať žiadnu z vyššie uvedených možností. Keď som prišiel do kúpeľne so zvyškami chladu, videl som v cenníku možnosť „Wellness umývanie - 1500 rubľov. za 45 minút “a okamžite sa do nej prihlásili. Bola to fatálna chyba. Ale o tom neskôr, najprv tam bola parná miestnosť.

Parníky budujú teplo niekoľkokrát za hodinu a až potom sú pozvaní na sedenie. Na obdĺžnikovej polici (nadmorská výška, na ktorej sedia ľudia, leží a samozrejme stúpa) sedí tucet dám všetkých vekových kategórií. Mnohí z nich poznajú parilshchitsa podľa mena a dávajú jej cenné inštrukcie: „Marina, to nebude stačiť! Príďte znova! “Je prísne zakázané prinášať s vami med, je povolené ho používať až po jednomyseľnom schválení všetkých účastníkov procesu.

Prvých desať minút v parnom kúpeli - nie pre jemné tvory. Keď Marina počúva požiadavky a „dáva viac“, teplo stúpa tak, že ak budete bláznivo skok do vašej plnej výšky - horí sa zaručene. Keď sa to stalo absolútne nemožné, ja, sklonil som sa, aby som sa vyhnul opareniu, utiekol do malého bazéna s chladnou zelenou vodou alebo na drevené písmo s ľadovou vodou. Moja priateľka Sonya po dvoch 20-minútových stretnutiach získala nebezpečnú červenožltú farbu. Ale druhá priateľka, krehká Anya, nemala byť vyhodená z parného kúpeľa s palicou - za dve hodiny neunikla ani jedna „blbec“.

Potom, čo sa tešil veľa blízkej teplej ženskej spoločnosti, išiel som na veľmi wellness umývanie auta - v skutočnosti, spoločné, len s žinku. Pračka, ktorá je tiež masérka, so skúseným okom vypočítala moje dlhoročné skoliózy. V tom istom čase bol bolestivý a šteklil, a bolesť kostí. Banschitsa masírovala pravú nohu tak intenzívne, že jej okamžite dala ľavú ruku. Hrozné zvlnenie donútené zahryznúť guľku a zavrieť oči. Keď sa otočila na päty, obávala som sa, že od šteklenia som bola špecialistka. Bola som ošúpaná a ošúpaná na pôvodnú čistotu. Vždy sa ľutujem a ani polovicu síl, ktoré na mňa masérka-práčka strávila. Nasledujúci deň som bol sotva prekvapený odreninou na vnútornom povrchu môjho ramena.

Nemohol som si potom oddýchnuť - na to si musíte vybrať iný postup, ktorý je v Sandounoch dosť. Napríklad relaxačná masáž s bambusovými palicami alebo (2500 rub.).

Ten deň po mojom utrpení, ale s pocitom úspechu, som si umyl hlavu a šiel som piť bylinkový čaj s medom, uvedomujúc si, že nechcem žiadne ďalšie postupy. V dôsledku toho sme strávili celkom tri hodiny v kúpeli. Tento čas bol v ideálnom prípade dosť na odpočinok, ale nie na unavenie.

Okrem môjho sklzu s výberom postupu sa nám v Sanduny veľmi páčilo, že sme sa sľúbili, že sa sem dostaneme aspoň raz za mesiac. Neviem, či herec Sila Sandunov, pred troma storočiami, predpokladal, že obchod, ktorý založil, predával diamanty, ktoré mu darovala svadba Kataríny Veľkej, by sa stal v Moskve medzníkom. Ale spôsob, akým je teraz jeho podnikanie starostlivo podporované, pocit ľahkosti, s akou sa tu dajú peniaze vynakladať, naznačuje: ak Sanduny prežili po požiari v roku 1812, tak aj v roku 2012 skončia svet.

Pozrite si video: Aktivista Greenpeace: Pripravoval som sa na Vianoce v base, niečo také sme zažili len v Rusku (Október 2019).