Ako si vybrať ortopedický matrac

Niekedy na spanie, nemusíte tráviť 10 hodín v posteli - ale stojí za to zmeniť matrac na pohodlnejšie ortopedické. Ako si vybrať? Hovoríme.

Najčastejšie sú ortopedické matrace „predpísané“ tým, ktorí už majú problémy s držaním tela. Je však užitočné spať na týchto a ľudí, ktorí nemajú problémy s chrbticou - ortopedický matrac umožňuje relaxovať hlboké svaly, čo znamená zlepšenie zdravia chrbta a lepší odpočinok. Pri výbere ortopedického matraca by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim bodom.

tuhosť

Ak nie sú žiadne špeciálne lekárske indikácie, bude závisieť od vašej hmotnosti. Čím väčšia je, tým pevnejšie matrac, ktorý potrebujete: Koniec koncov, čím ťažšia osoba, tým silnejší tlačí produkt. A naopak.

Existujú však výnimky: pre starších ľudí si zvyčajne vyberajú mäkšie modely, deti predškolského veku - tie prísnejšie.

Nemôžete sa rozhodnúť pre tento parameter? Vezmite matrac s rôznou tuhosťou strán. Jeho tuhosť možno zmeniť jednoduchým otočením.

nadácie

Matrace sú pružinové a pružinové, tie sú rozdelené na závislé a nezávislé.

Závislá pružinová jednotka (zvyčajne sa nazýva "Bonnel"): pružiny v tomto sú navzájom prepojené.

nna jar pružinový blok nie je vzájomne spojený - každý z nich je vo vreckovom vrecku. Takéto matrace vnímajú miesto zaťaženia a poskytujú najlepší ortopedický účinok. Dôležitým ukazovateľom je počet prameňov na meter štvorcový. Čím viac z nich, tým silnejší, lepší a trvanlivejší bude matrac.

Matrace bez pružín neobsahujú pružiny všeobecne a sú to buď potiahnuté sendvičové matrace alebo monolity vyrobené z pevného materiálu.

plnivo

Môže byť vyrobený z prírodných aj umelých materiálov. V jednom matraci je možné použiť niekoľko plnív. Najobľúbenejšie prírodné plnivá sú kokosové kokosové orechy (kokosové škrupiny, dodáva matracovej tuhosti) a prírodný latex. Prírodný latex je materiál odvodený z mliečnej miazgy brazílskeho stromu Hevea. Materiál je mäkký, ale elastický a trvanlivý, plus "dobre" dýcha a odstraňuje prebytočnú vlhkosť. Umelé plnivá nie sú v kvalite prirodzené, ale sú lacnejšie. Toto je:

* Umelý latex - najobľúbenejšie plnivo pre matrace. Vyrába sa na báze polyuretánovej peny. Tuhosť je priemerná.

Holofiber - netkaný materiál so zvislými vláknami. Nevyvoláva alergie, má dobrú odolnosť voči opotrebeniu. Tuhosť je nadpriemerná.

* Memorix - materiál s tvarovou pamäťou. Pod vplyvom hmotnosti a telesného tepla sa materiál prispôsobuje svojmu tvaru a pri zmene polohy sa rýchlo obnovuje. Memorix dáva matraci mäkký a „obaľujúci“ povrch. Tuhosť je nízka.

Miesto nákupu

Nemenej dôležitým kritériom pre úspešný nákup matraca je správna voľba obchodu.

Mnohé internetové obchody dnes predávajú ortopedické matrace, ale nie všetky z nich majú príjemnú cenovú politiku a dobré spojenie s domácimi výrobcami matracov. Preto odborníci odporúčajú dôveryhodným lídrom na trhu. Podľa výsledkov z prvého štvrťroka 2017 bol Matras.ru pomenovaný podľa štatistík, každý tretí matrac predávaný na internete bol objednaný na tejto stránke. Prečo?

- Spoločnosť vždy spĺňa požiadavky svojich zákazníkov. Je jasné, že voľba matraca cez internet nie je ľahká úloha a niekedy model, ktorý poslal niektorý parameter, vám nemusí vyhovovať. V tomto prípade tím Matras.ru v čo najkratšom čase vymení alebo vydá vrátenie tovaru.

- Spoločnosť spolupracuje s poprednými výrobcami priemyslu. To poskytuje príležitosť nielen neustále rozširovať ponuku zaujímavých nových produktov, ale aj ponúknuť kupujúcemu ceny z prvej ruky. A ako viete, čím menej sprostredkovateľov - tým nižšia je cena tovaru.

- Spoločnosť pravidelne organizuje zaujímavé akcie a poskytuje zľavy. Navyše niekedy znamenajú veľmi významné zníženie cien: až 60% bežných maloobchodných ukazovateľov. Zároveň je záruka na tieto výrobky platná v plnej výške.

Vyberte si ortopedický matrac, na základe našich odporúčaní, aby Váš spánok bol ešte pohodlnejší.

Podľa stránky http://www.matras.ru/