V ktorých prípadoch by ste mali lepšie ležať

Spoločnou pravdou je, že horká pravda je lepšia ako sladká lži, v skutočnosti sa ukáže, že vôbec nie je axióm. Život je zložitý a mnohostranný a niekedy sa stáva, že klamstvo - ukázať veľkorysosť a svetskú múdrosť a hovoriť pravdu - spôsobuje zármutok a možno stratiť navždy vašu milovanú. Povedali sme vám, kedy je lepšie, aby si klamala.

Mark Twain raz povedal: "Iba deti a blázni povedia pravdu." Z toho vyplýva záver: je prirodzené, že múdry a dospelé ležia. A aj preto, že pravda nie je vždy absolútne dobrom. "So všetkou atraktívnosťou pravdy by sa nemal stať jeho fanatik," hovorí psychológ Irina Tugarina, - Nezabudnite, že slovo môže byť zabité. Skôr než poviete nepríjemnú pravdu, zaoberajte sa skutočnými motívmi vášho činu, ktorý vás pohná. " Je potrebné úprimne povedať kamarátovi, že ste dlho nevideli, koľko starne, a jej manželovi, že dnes ako milenec nebol schopný pary? Opýtajte sa sami, či z vášho uznania bude nejaký prínos. Je možné, že nič nezmení a dokonca ho skomplikuje. Tak prečo? Predstavte si, že by ste sami rád počul takéto zjavenia od ostatných? Je vaša úprimnosť stojí za duševnú ranu, ktorú sa chystáte na osobu?

Ako povedať pravdu

Ak ste stále istí, že musíte povedať, čo si myslíte, pamätajte: môžete byť čestný a taktný zároveň. Vyberte správny čas, miesto a správne slová.

* Nestrápajte pravdu - maternár, ktorý je v rukách emócií. Je nepravdepodobné, že budete môcť kontrolovať to, čo sa vyslovujete, a primerane vyhodnotiť účinok vašich slov na vášho partnera v takom nafúknutom stave. S najväčšou pravdepodobnosťou, keď ste sa upokojili, budete ľutovať, čo ste urobili, ale bohužiaľ nebudete môcť natáčať pásku.

* Vyberte správne slová. Na tú istú otázku možno odpovedať rovnako čestne, ale rôznymi spôsobmi. Napríklad, ak sa niekto pýta, či ju toto nové šaty naplnia, môžete úprimne povedať, že nejde o šaty, ale o jeho nadváhu. A existuje možnosť povedať, že iné veci jej idú oveľa viac. Obe odpovede budú pravdivé, ale ich vplyv na partnera je iný.

* Povedzte mi pravdu. "Pravda by mala byť starostlivo a starostlivo prezentovaná človeku, pretože si aplikujete kabát, na ktorom sa môže slobodne potápať, a nesmie byť omráčaný úderom do hlavy," hovorí Irina Tugarina. - Musíte ohlásiť toľko, koľko iný môže vyradiť bez toho, aby ste v skutočnosti stratili orientáciu. Hovorí príliš veľa a rýchlo, pravda sa stáva smrteľnou zbraňou. "

* Vezmite si čas premýšľať. Ak vás prekvapením zoberie dôležitá otázka, na ktorú odpoveď rozhodne narúša partnera, ale je potrebné povedať pravdu, nereagujte okamžite. Požiadajte o čas a premyslite si to. Budú nájdené správne slová.

Kedy je lepšie ležať

* Ak osoba nie je atraktívna, škaredá, hlúpa. Aby ste povedali pravdu, niekedy musíte mať odvahu a akceptovať túto pravdu - silu, aby ste ju vydržali. Mal by si vedieť, že človek s touto pravdou bude musieť nejako žiť. "V približne polovici prípadov by ľudia radšej nevedeli pravdu a boli šťastní," hovorí Irina Tugarina. - Existujú situácie, keď starostlivosť o pocity druhého je dôležitejšia ako ich vlastné presvedčenie a spoločenské princípy. Povedať niekomu, že nie je pekný, zle oblečený, hlúpy znamená hojiť sa hlboko, ublížiť a niekedy neodvolateľne obrátiť veci k horšiemu. Človek nemusí byť tak pripravený na pravdu, že ho doslova rozdrví. Tu znova musíte pochopiť, aké ciele ste s vašimi priznaním sledujú, sú zamerané na prospech tejto osoby? Ak viete, že horká pravda v žiadnom prípade nezmení existenciu toho, komu ju otvoríte, nechajte svoj názor s vami. Ako povedal Zhvanetsky: "Vôňa je dobrá, nemám rád - ísť preč".

* V prípade zrady. Bez ohľadu na to, čo hovoria o výhodách cudzoložstva, zriedkavý človek nájde silu, aby upokojil uráženého mužského majiteľa a skutočne odpustil zakopanej priateľke. Vyhliadka na zachovanie manželstva v tomto prípade, aj po formálnom zmierení, je veľmi sporná. Je nepravdepodobné, že by ste mohli zaplniť medzeru, ktorá sa vytvorila vo vzťahu. A preto sa dokonca dokonca opierali o stenu s nevyvrátiteľnými dôkazmi vo forme odcudzených listov a fotografií, svedectvom očitého svedka, nemusíte sa priznať k poslednému pádu. Lež bezbožný a božský! Hovoria, áno, bol som unesený, stratil som kontrolu nad situáciou, dovolil som si trochu navyše, ale neprekročil hranicu. Ty si čistý a bez hriechu. A bod! Neváhajte, bude vám veriť, len preto, že je jeho márnosť a kvôli vlastnému pokoju.

* Pre dobré správanie. Prijatie otázok protokolu ako "ako sa máš?", "Ako sa cítite?", "Ako život" atď. nemusíte byť úprimní. Nikto to od vás neočakáva. Takéto frázy sú len prejavom zdvorilosti, zdvorilosti, prejavu dobrých spôsobov. Je nepravdepodobné, že známi a kolegovia, ktorí majú záujem o vaše záležitosti, sú naozaj pripravení počúvať váš rozsiahly monológ. Preto nie je potrebné venovať všetko detailom vášho vlastného života. Deti, ktoré konečne stratili svoje ruky, manžel, ktorý vás podvádza s tajomníkom, tyranský šéf, ktorý nevie, čo chce - celkovo sa nestará o nikoho okrem teba. Takže silná odpoveď "normálna", "úžasná", "všetko je v poriadku", aj keď je všetko veľmi zlé, nebude lžou, ale rovnaká formalita, výmena zdvorilostí, ako otázka.