Ako nájsť svoj typ fitness?

Chýba vám tréning a neustále sa im snažia chýbať? Možno ste ešte nenašli svoj druh fitness.

Psychológovia trvajú na tom, že fitnes sa musí vybrať s dušou, na základe ich psychologických charakteristík. Medzitým sa väčšina z nás riadi radami priateľiek, odporúčaní trénerov a lekárov ("vždy bežať, je to dobré pre srdce"), túžbou spáliť viac kalórií ... Ale ak naozaj nemáte radi fitness, môžete to sotva robiť s plným nasadením.

skúšky

Američania to už dávno chápali. Na zistenie „fitnessovej osobnosti“ sa vytvorilo mnoho testov, po ktorých sa môžete dozvedieť o svojich predispozíciách športu doslova všetko, počnúc tým, akú skupinu si môžete vybrať vo svojom fitness klube a skončiť tak, ako budovať komunikáciu s osobným trénerom.

Tu sú len niektoré z týchto dotazníkov.

"Osem farieb fitness" - jeden z najobľúbenejších a diskutovaných testov na danú tému. Autorka testu, spisovateľka a novinárka Susanne Brueová, bola vedená vo svojej kompilácii typológie Myers-Briggs. Podľa nej existuje 16 psycho-typov osobnosti, z ktorých každá má svoje vlastné životné priority, psychologické charakteristiky a túžby. Suzanna znížila počet psycho-typov o polovicu, nazvala ich základnou a priložením každého z nich na určitú farbu vyvinula test, ktorý vám umožní určiť, ktorý typ fitness je vhodnejší vybrať, čo sa má motivovať k tomu, aby ste to robili, atď. môže byť tu.

„Vaša osobná spôsobilosť. Riešenia pre pripravené fitness - Kniha športovej novinárky Eleny Roverovej. Počas svojej kariéry sa stretla s mnohými odborníkmi v oblasti fitness, študovala veľa zdrojov o vplyve športu na človeka. A nakoniec, na základe vedeckého výskumu a vlastných prác, zostavil test, ktorý vám pomôže pochopiť, že vás priťahujú športové aktivity, či už ste tímový hráč alebo samotár, čo vás stimuluje k športu. Odpovede na tieto otázky by vám mali pomôcť vybrať správny smer fitness.

American Cancer Institute Test Pomáha nájsť odpovede na tie isté otázky - ktoré pokyny sú vhodné pre vás, ako sa motivovať. Iba zostavené je veľmi jednoduché. To je jeden z dôvodov jeho popularity. Môžete tu prejsť.

NLP

Ak chcete zistiť typ vašej osobnosti a nájsť svoj typ fitness, psychológ v Centre pre psychológiu "Životný štýl" Natalya Fomicheva navrhuje používať NLP (neuro-lingvistické programovanie). Tu je rozdelenie na individualistov a globistov.

Mavericks: vytiahnite si deku cez seba, chcú všetko ovládať a že sa okolo nej prispôsobia. Nemajú radi byť súčasťou tímu a neakceptujú všeobecne akceptované pravidlá. Potrebujú vlastný osobný priestor.

Fitness preferencie: Tréningy sa musia robiť individuálne. Ak chcete začať s trénerom. Ale keďže individualisti sú ovládaní vnútorným rodičom, ktorý disciplínu dobre ovláda, je celkom možné samostatne študovať.

globalists: ovplyvniteľné. Majú vnútorné dieťa, ktoré je široko otvorené a pozerá sa na svet. Dávajte prednosť tomu, čo je teraz módne, a cítite sa pohodlne, zlučujete sa s davom

Preferencie vhodnosti: moderné tréningy, programy ako zumby alebo vzácne verzie qigongu. Aj keď sa vám to nepodarí, lekcie sa vám budú páčiť, pretože budete sledovať najnovšie módne trendy.

Typy osobností

Natalia Fomicheva tiež navrhuje zamerať sa na osobnú psychológiu, ktorá ponúka nasledujúcu psycho-klasifikáciu.

symbiots - ľudia, ktorí chcú byť súčasťou tímu (a čím viac ľudí v ňom je, tým lepšie). Nemôžu byť sami, určite sa musia spojiť s niekým, nájsť partnera, inak sa cítia prázdni. Sú to vynikajúci tímoví hráči a lídri a radi pracujú spoločne.

Predvoľby fitness: všetky skupinové lekcie a tímové hry, typy fitness, ktoré zahŕňajú tímové súťaže, sú pre vás optimálne, pretože pre vás bude zaujímavé vyhrať spolu s ostatnými. Ale najdôležitejšie je, že bez ohľadu na to, čo si vyberiete, mali by ste byť pohodlní, mali by ste mať pocit, že pri prekročení prahu fitness klubu príďte do rodiny, kde ste milovaní a podporovaní.

narcisy - vôbec nie tímoví hráči, ale preferujú skupinové pokyny. Majú víťazov syndróm, vášeň pre súťaž. To znamená, že narcis musí nevyhnutne preukázať, že je lepší ako ostatní, že si má vážiť a vážiť si svoj zmysel pre nadradenosť.

Fitness preferencie: akýkoľvek druh fyzickej aktivity, v ktorej existuje konkurenčný moment. Avšak v prípade potreby si ho môžete vymyslieť sami a sami. Snažiť sa rýchlejšie ako ostatní v skupine, aby ste zvládli novú asanu, alebo aby ste sa naučili nové hnutie v tanci, vás núti, aby ste sa nevzdali a nevzdali sa triedy, aj keď na začiatku nedostanete všetko.

infantilné - absolútne nie je schopný zapojiť sa do skupiny. V detstve boli vychovaní podľa princípu „urobíš dobre, budem ťa milovať. Budete robiť zle - ste zlí a láska nie je hodná. “ Vyrastať, deti nemôžu tolerovať konkurenciu, najmä ak porovnanie nie je v ich prospech, pretože sa cítia ako ľudia druhej triedy. Ak v skupinovej lekcii zaostávajú za tímom, potom sa začnú sami seba deštrukovať. A potom vôbec nič neurobia.

Fitness preferencie: potrebujete individuálneho trénera, akýsi stredne prísny hodnotiaci rodič. K jeho výberu pristupujte veľmi opatrne: môže byť potrebné, aby na neho niekto tlačil a kričal, ale rozhodne nie pre vás.