Tréning v telocvični: 10 chýb od začiatočníkov

Mnohí z nás raz prekročili hranicu telocvične prvýkrát. S najväčšou pravdepodobnosťou sme boli vystrašení a nevedeli sme, čo máme robiť a ktoré simulátory chytáme. A pravdepodobne na samom začiatku fitness cesty sme všetci urobili rovnaké chyby. Čo nie je potrebné, aby noví priatelia trénovali v telocvični?

1. Vyrovnávajte s hviezdami z obalov časopisov

Najpravdepodobnejšie je, že túžba stať sa slávnou osobou - športovcom, herecom alebo herečkou s krásnou osobnosťou - vás priviedla do telocvične. Vidíte perfektné telo na obálke časopisu alebo na televíznej obrazovke a snívate o tom, že robíte to isté. Len málo ľudí si však myslí, že ľudia na fotografiách a skutoční ľudia v telocvični sú iní. Ich organizmy, metabolizmus, životné prostredie, potraviny sa navzájom líšia. Navyše často ideálne (najmä mužské) telá sú postavené na reklamných billboardoch pomocou steroidov. Ak nechcete poškodzovať vaše zdravie, kopať ho nadmerne zaťažením alebo užívať nelegálne drogy, vyberajte viac či menej skutočných ľudí, ktorí sa budú napodobňovať.

2. Začnite tréning v telocvični a ponorte sa do bazénu s hlavou

Po začiatku tréningu nehlujte do bazéna s hlavou: neohýbajte sa všetko naraz a každý deň. Triedy by mali byť systematizované a ich účel jasne formulovaný. Rozhodnite sa vopred, či chcete schudnúť, vyliečiť úľavu alebo len trénovať, aby ste sa udržali v poriadku. V každom prípade sa neodporúča trénovať každý deň - hlavne svaly a celé telo potrebujú čas na zotavenie.

3. "Vytiahnite brucho" alebo "schudnite v bokoch"

Ak nastavíte cieľ, ako schudnúť, potom po tisícú dobu opakujem: nemôžete schudnúť na žiadnom mieste a v druhom nesmiete schudnúť. Telo stráca tukové tkanivo (rovnako ako svalové tkanivo) rovnomerne po celom povrchu tela.

4. Bojí sa hľadať pomoc trenažéra.

Ak sa k vám pripojí trenér s návrhom na pomoc, neodmietajte. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nechce vytiahnuť z vás peniaze. Jeho úlohou je pomôcť tým, ktorí po prvýkrát prídu do haly a nevedia, odkiaľ začať. Bude skvelé, keby vám urobil program, ktorý bude upravený najmenej raz za mesiac.

5. Snažte sa čo najskôr zlepšiť výsledok.

Keď sa objavia prvé výsledky tréningu v telocvični, je často túžba urýchliť proces, napríklad zvýšením pracovných váh. Nedávajte tejto túžbe. Je dôležitejšie najprv dať správnu techniku ​​na vykonanie cvičení s cieľom znížiť riziko zranenia. A až potom, čo sa naučíte robiť všetko správne, začnite postupne pridávať váhu.

6. Ignorujte zahrievanie a záves

Nezapomeňte na zahriatie pred začatím akéhokoľvek tréningu, či už s hmotnosťou alebo kardio. Vždy je veľmi dôležité pripraviť telo na cvičenie. A rovnako dôležité je na konci tréningu natiahnuť svaly, ktoré dostali hlavnú záťaž.

7. Hladujte a zadržujte sa vo vode

Mnoho žien (aj mužov) verí, že obmedzenie spotreby potravín a vody značne urýchľuje proces znižovania hmotnosti. Samozrejme, že aktívny tréning je nezlučiteľný so šalátmi, ochutenými majonézou a koláčom "Napoleon". Ale hneď po cvičení, môžete a dokonca potrebujete jesť niečo bielkoviny - aby sa svaly objavili stavebný materiál pre zotavenie. A, samozrejme, piť vodu - vždy, keď je to potrebné: pred, počas a po tréningu v telocvični.

8. Počas tréningu v telocvični venujte pozornosť jednej časti tela, ignorujte druhú.

Cvičenie rovnomerne a rovnomerne nahrajte všetky svaly. Dokonca aj keď ste prišli do telocvične len na zlepšenie tvaru najširšieho svalstva chrbta, nevzdávajte drepy ani cviky na svaly ramien a ramien. Ako sa hovorí, čím silnejší je základ, tým lepší bude dom. A potom ľudia s perfektne zloženými vrcholmi a tenkými neupravenými nohami vyzerajú veľmi zvláštne.

9. Zúfalstvo a zastavte tréning v telocvični

Stane sa to tak, že skľúčený skurvenec a skalný sen, že sa stanú Vin Diesel za mesiac, a dievča s peknými vráskami nad džínmi si myslí, že za 30 dní bude skoro ako Jennifer Aniston. Realita veľmi rýchlo kladie všetko na svoje miesto a takéto sny sa začínajú javiť ako nerealizovateľné. A v tejto chvíli najdôležitejšou vecou nie je prestať, nestratiť vieru v seba a čakať na prvé výsledky (i keď sa budú líšiť od toho, čo si predstavovala). Akýkoľvek pokrok je veľkým motivátorom pre pokračovanie v štúdiu.

10. Ignorujte všetky ostatné aspekty zdravého životného štýlu.

No, konečne, nemyslite si, že chodenie do fitness klubu vyrieši všetky vaše zdravotné problémy (nadváhu, vzhľad). Zdravý životný štýl je vždy integrovaný prístup: urobte (a pravidelne sa mente) tréningový plán, preverte si denné menu, naučte sa spať aspoň 6-7 hodín denne. Iba tým, že zmeníte svoj život, môžete sa zmeniť.

Snažte sa vyhnúť sa týmto chybám počas tréningu v telocvični - a čoskoro začnú prinášať výsledky.