Tatiana Lisitskaya: Je pre tínedžerov nebezpečné schudnúť?

Príjemná plnosť alebo tenkosť k škodám? Väčšina tínedžerov, najmä dievčat, si jednoznačne vyberá druhých, čo ohrozuje ich zdravie.

Sme neustále napadnutí prívalmi informácií o chudnutí, diéte, pôste, očistení tela. To je pochopiteľné, pretože nadváha môže viesť k cukrovke, ateroskleróze, hypertenzii, chorobám gastrointestinálneho traktu, kĺbom, chrbtici. Nielen, že somatické choroby sú spojené depresiou, a tu nie je ďaleko od nesúladu v rodinnom živote alebo ťažkostiach v práci.

Samozrejme, želanie ľudí, ako schudnúť, a vysoké hodnotenie fitness programov zameraných na chudnutie. Všetko je skvelé, chudnúť na zdravie, ale potom sme v ťažkostiach.

U dospelého dospelého jedinca túžba po chudnutí málokedy presahuje to, čo je primerané. Ale čo tínedžeri, najmä dievčatá? Rozmýšľame o dôsledkoch rozprávania o chudnutí v rodine, o pripomienkach "zlej" genetiky pre deti? Niektorí rodičia si dovolia takéto frázy: „Máte žalúdok ako tehotná žena“, „Kto bude milovať takého tlustého muža?“, „Kto ste s takou tlustou ženou?“. Pridať posmech v škole, neopätovanú lásku ...

Ak je teenager naozaj obézny, musíte problém vyriešiť. Ale často túžba schudnúť u dospievajúcich sa zmení na skutočnú mániu a môže viesť k anorexii. Nechcem nikoho zastrašiť, ale je lepšie zabrániť problémom. Treba pripomenúť, že anorexia trpia hlavne dievčatá a ženy. Ak vaše dieťa alebo vaša priateľka stráca váhu rýchlo, stojí za to premýšľať: možno to nie je neškodná diéta, ale posadnutosť spôsobená vážnou chorobou, a musíte čo najskôr navštíviť lekára a začať liečbu. Nemôžete opustiť tento problém bez pozornosti.

V stave vyčerpania by sa pacient nemal aktívne zapájať do telesnej kultúry, ale odporúčajú sa psycho-regulačné postupy: auto-tréning, jóga, výkon múdry. S povolením lekára sa môže rozsah telesných cvičení postupne rozširovať. A samozrejme, stojí za to robiť viac a len chodiť na čerstvom vzduchu.

Sme zodpovední za naše deti. Poskytnite im zdravé životné návyky už od útleho detstva. Nenásilňujte ich, nenarážajte im, že ich nebudete milovať, ak nebudú jesť všetko, čo ste pre nich pripravili. Nechajte deti ísť do športu, fitnes nestratiť kalórie, ale tešiť sa a byť silný, obratný, krásny, zdravý a šťastný.

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatianou Lisitskaya v fitness-video knižnici klubu "LIVE!".