"Dobré jedlo." Recepty pre deti: kuracie špíz, ratatouille a kebab

Zdravé jedlo pre deti jednoducho nemá právo byť nudné - z toho budú čerpať len viac na škodlivé. Kebab, kebab, ratatouille - možnosti win-win.

V dnešnej južnej francúzskej ratatouille je tajná ingrediencia čas: musí trvať zhruba štyri hodiny v husto stienom liatinovom kadenele, najmenší - tri. Zelenina má čas nielen namočiť do šťavy druhej, ale aj čiastočne karamelizovať, premeniť sa na takú zeleninovú džem ... Ale naše deti sú nepravdepodobné, že by boli zvádzané. Deti uprednostňujú potraviny, ktoré sú zrozumiteľné, špecifické, pozostávajúce zo zrejmých zložiek - a zároveň fascinujúce. A byť nazvaný nudný: v tomto zmysle, "ratatouille" funguje dobre.

Čo inak bude určite fungovať - ​​"kebab" a "lula-kebab". Tu je tajná zložka špíz, drevený špíz: v tomto krmive sú deti pripravené jesť takmer čokoľvek, hoci väčšinou dávajú prednosť kuraciemu ku všetkým druhom mäsa. Alexey Vinogradov to všetko pripravil a každý príbeh trval niekoľko minút. Jediná vec, na ktorú trvala, bolo variť kebaby nie z bielej, ale z tmavého mäsa. Citovať Jamie Oliver: "Kto potrebuje staré, nudné prsia? To je včera, boky sú oveľa šťavnatejšie a zaujímavejšie! "Oliver nepovedie nič, ale stále som mal nejakú predsudok: humanitárnu pomoc," Bushove nohy ". Ale Vinogradov kebab sa ukázalo ako jednoducho úžasné: jemné, voňavé, z nejakého dôvodu mierne sladké.

Ďalším raz kompromitovaným produktom je chmeľ-suneli. Ukázalo sa, že musíte zabudnúť, ako zlý sen, to podivné seno, ktoré bolo zabalené do sáčkov. Normálny chmeľ - suneli - len úžasná zmes korenia, skutočná klasika. Takmer ne ostré, tenké. Kúpil som si ho na trhu a zopakoval trik s kebabmi doma, na narodeniny môjho mladšieho syna - všetko sa ukázalo.

Pokiaľ ide o Lyulya-kebabs, tu máme úplne diétnu verziu: zdá sa, že je vhodná pre jednoročné deti a pre ich chudé matky. No, náš ratatouille, samozrejme, nie je úplne ratatouille sám, ale je to tiež vynikajúce a veľmi elegantné.

Recept na kuracie Kebab pre deti

Pre 2 porcie:

Kuracie, tmavé mäso (filé stehna) - 500 g

Olivový olej - 100 ml

Sójová omáčka - 50 g

Hops-Suneli - 10 g

Tymián - 5 g

Soľ - 5 g

Korek - 3 g

Cherry tomatoes - 150 g

- Najprv je potrebné pripraviť drevené špajle - namočte ich vo vode (aby sa potom v rúre nezapáleli).

- Potom marináda: zmiešajte olivový olej, sójovú omáčku a trochu chmeľu-suneli, aby ste pridali chuť k miske.

- Vystrihnite kuracie filety (stehno) na veľké kusy, premiešajte s marinádou a nechajte päť minút.

- Na špíz rozložené cherry paradajkami nalepte plátky nakladaného kuracieho mäsa.

- Nalejte olivový olej na horúcej panvici, hodte niekoľko výhonkov tymiánu a smažte mini kebaby.

- Potom položte panvicu na päť minút pod gril, aby ste pripravili mäso.

Ratatouille recept

Pre 2 porcie:

Sladká paprika - 250 g

Baklažán - 200 g

Zucchini - 200 g

Pór - 100 g

Tymian - 1-2 vetvičky

Olivový olej - 40 ml

Soľ na chuť

- Žlté a červené sladké papriky, baklažány a cukety sú rozrezané na oválne kusy o šírku centimetra.

- Položte list pergamenu na plech, nalejte trochu olivového oleja.

- Rozotreli sme sa na papier s ventilátorom kusy baklažánu, cukety, sladkej papriky. Nalejte olivový olej na vrchole, soľ a vložte tymiánové vetvičky na chuť.

- Zeleninu vložte do pece na pečenie na 180 stupňov asi desať minút.

- Krásne rozložené na veľké dosky vrstvy pečené baklažán, cuketu a korenie. Dajte kebaby na vrch a vyzdobte všetko s pórom nakrájané na krúžky.

Kebab pre pár detského menu

Pre 2 porcie:

Kuracie, tmavé mäso (filé stehna) - 500 g

Kajakové vajcia - 2 ks.

Cibuľa - 1 ks.

Tymian, kôpor - 2-3 vetvičky

Soľ na chuť

- Čistite cibuľu a nakrájajte na veľké kusy.

- Kuracie stehná rezané ľubovoľne.

- Presuňte mäso a cibuľu cez mlynček na mäso. Pridajte k mletému kusu jemne nakrájanú zeleninu - tymian a kôpru, pridajte soľ, rozstrihnite kuracie vajce alebo pár prepelíc. Dôkladne premiešajte mleté ​​mäso.

- V parných sporákoch aroma difuzéra sme dali trochu tymiánu, nasekané cesnakové klinčeky. (Ak nemáte elektrický parník s difuzérom na vôňu, ale konštrukciu z obyčajného hrnca a hrnce s dno, ktoré vytečiete, sami viete, ako postupovať.)

- Na drevené špajle, ktoré tvoria lula-kebaby, dajte na spodné podlažie dvojitého kotla mince.

- V hornej časti dvojitého kotla položte bulharskú papriku, brokolicu a pór na veľké kusy. Do pripravenosti dodáme zeleninu a kebaby do dvojitého kotla - asi desať minút.

- Posypeme zeleninou s olivovým olejom.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.