Expresná strata hmotnosti: školenie v štýle Bodyrock (FOTOGRAFIE)

Máte dobrý odpočinok počas leta? Získala si silu, pozitívne emócie a možno získala váhu? Rozdelenie s extra kilogrammi pomôže intervalovému tréningu v štýle Bodyrock. Prečo v prípade expresnej chudnutia stojí za to staviť na ne a ako stavať triedy - povedzte fitness trénerom.

Čo je cvičenie na posilňovanie tela?

Takzvaný druh vysoko intenzívnych intervalových tréningov (HIIT) v systéme, ktorý vytvoril niekoľko fitness trénerov zo Spojených štátov, autori video blogu s rovnakým názvom. Suzanne a Fred sa stali podobnými svojim vynálezom takým spôsobom, že dokonca zmenili svoje priezvisko na spoločný alias - Bodyrock.

Neskôr sa rodina trénerov rozpadla, ale tréningový systém naďalej existoval, spojil stovky fitness fanúšikov po celom svete a dokonca sa presťahoval z apartmánov (a tieto video tutoriály boli určené pre domáce tréningy) do sálov niektorých fitness klubov.

Bodyrock tréningy sú založené na niekoľkých princípoch: striedanie kardio a silových cvičení, prítomnosť cvičení na hlavných svalových skupinách, použitie vodorovnej tyče, ponorná stanica (špeciálne prenosné tyče) a piesočnaté vrecia (pieskové vrecká, s ktorými často trénujú v crossfit). Trvanie jednej triedy sa pohybuje od 15 do 30 minút v závislosti od úrovne výcviku.

Prečo sú telesné cviky dobré pre expresiu chudnutie?

Opäť preto, lebo predstavujú vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT), ktorý má oveľa lepší účinok na rýchlosť metabolizmu a spaľovanie tukov ako na merané hodiny výcviku.

"Kombinácia aeróbnych a výkonových cyklov v takýchto cvičeniach vám umožňuje súčasne posilniť svalový korzet a znížiť telesný tuk a vyvinúť vytrvalosť," vysvetľuje Pavel Fedorov, osobný tréner, inštruktor skupinových programov vo Fitlab. "Teraz si predstavte, že toto všetko dostanete za relatívne krátky tréning."

Bohužiaľ, takéto aktivity majú obmedzenia. "Významnou nevýhodou každého systému HIIT (vrátane Bodyrock) je potreba trénovať na vrchole svojich fyzických a psychologických schopností," Edward Kanevsky, osobný tréner, TV a rádio hostiteľ fitness programov. - Musíte tiež pochopiť, že ľudia s ťažkou obezitou a problémy s kardiovaskulárnym systémom, táto metóda rýchleho úbytku hmotnosti je absolútne kontraindikovaná. "

S opatrnosťou k tréningu by ste mali užívať Bodyrock a začiatočníkov. Naši odborníci odporúčajú, aby začali s jednoduchšími variantmi "intervalov" a až po piatich alebo šiestich týždňoch tréningu, pokračujte v popísanom tréningu.

Pravidlá výkonu

Dosiahnutie pokroku v triede pomôže diéte s dostatočným množstvom sacharidov. "Toto je hlavné palivo, v prípade intenzívnych tréningov môže byť až 50-55% celkového príjmu kalórií," hovorí Michail Gavrilov, psychoterapeut, Ph.D., autor patentovanej metodiky na korekciu stravovacieho správania a chudnutie, člen Ústavu funkčného lekárstva (IFM, USA). "Je žiaduce, aby z tejto hodnoty približne 25% padlo na neškrobovú zeleninu, 15% na ovocie a bobuľové ovocie, 5% na škrobovú zeleninu, 5-10% na celozrnnú zeleninu."

A neodmietajte občerstvenie po triede. "Počas prvých 20 až 40 minút po cvičení musíte jesť malé množstvo sacharidov a bielkovín (ovocie, sušené ovocie, chlieb, mliečne výrobky, kuracie prsia)," hovorí Michail Gavrilov. "Toto obdobie je tzv. Protein-carbohydrate window, počas ktorého svaly intenzívne dodávajú krv a správna výživa v tomto bode prispieva k doplneniu glykogénu v nich, ako aj k" náplasti "malých medzier."

Ako vytvoriť lekciu

* Vlak podľa opísanej schémy. 4-5 krát týždenne.

* Vybudujte lekciu fitness v tréningovom okruhu, odkiaľ hráte 3 až 5 kôl. Odpočívaj medzi nimi nič viac 40-50 sekúnd.

* Vykonajte všetky cviky sily pre 30 sekúndopakovanie pohybu s maximálnou rýchlosťou. Po každom z nich 30 sekúnd rýchlym tempom skákať s lanom, zvyšovať kolená vysoko. Potom odpočívajte z 15 až 30 sekúnd.

* Začnite reláciu s krátkym zahrievaním, kompletným s naťahovaním.

* Na dokončenie komplexu budete potrebovať tlačená guľa s hmotnosťou 5-6 kg, kreslo a časovač.