Tréning s hviezdou: aké cvičenia sa zmenili na zázračnú ženu Gal Gadot (foto)

Včera, 1. júna, začal v kinách film „Wonder Woman“. Hlavnú úlohu zohrala izraelská herečka Gal Gadot. Fotografie jej tréningov, uverejnené v sociálnych sieťach, a rozhovory s trénerom herečky vám umožní získať úplný obraz o tom, čo triedy sa obrátil krehké dievča do superhrdina.

Pred začatím práce vo filmoch o superhrdinoch (a „Wonder Woman“ je druhou páskou pre Gal Gadot), dievča nebolo obzvlášť nadšené pre fitness. Od veku 18 rokov krása pracovala ako model (a robila to aj v čase, keď slúžila v armáde) a vo veku 24 rokov debutovala v Hollywoode s úlohou v akčnom filme „Fast and Furious 4“ (2009), kde jej prirodzená tenkosť bola dosť dobrá.

Ale pre natáčanie na fotkách „Batman vs. Superman“ (2016) a „Wonder Woman“ (2017) sa Gal musel vážne pripraviť: tvorcovia pásky videli jej hrdinku - militantnú Amazonku Dianu - úplne čerpanú, silnú a sexy zároveň. Na to, aby sa zmenila na jej dosť tenkú Gal Galinu, bol poverený Mark Twight, fitness poradca Supermana a dokonale sa vyrovnal so svojou úlohou. Hovoríme, ako sa Gal Gadot pripravil na úlohu Wonder Woman.

Gal Gadot Stravný plán

Keďže 32-ročná herečka nikdy nemala problémy s váhou, jej nutričný plán bol navrhnutý tak, aby pomohol hviezdnej svalovej hmote a nie príliš ťažkej.

Odborník na výživu jej predpísal menu s dostatočným množstvom pomalých sacharidov, ovocia, zeleniny a bielkovín. Okrem toho, posledné dve miesta dievčaťa by sa mali použiť v hlavných jedlách a občerstveniach. "Pri príprave na túto úlohu som sa konečne naučil piť veľa vody denne," uviedla herečka v jednom zo svojich rozhovorov. "Cítim sa pohodlne vypiť až 1 litr vody (4,5 litra) denne."

Tréningový plán Gal Gadot

Gal mal 5 fitness tréningov týždenne v rozvrhu: tri v posilňovni pod dohľadom mentora a dve ďalšie doma. Navyše, trikrát týždenne sa dievča zapájalo do bojových umení. „Ach, bolo to veľa takých školení! - Gal Gadot povedal v rozhovore pre bulvár. - Bol som učený bojovať s mečmi, bol som zapojený do boxu, bojových umení. Tí, ktorých mená som si ani nepamätal. “

Ako sme povedali, dievčenským fitness mentorom bol hviezdny tréner Mark Twythe, veľký fanúšik funkčných bremien. Preto bol dôraz na tréning Gal Gadot urobený práve na nich: každá lekcia zahŕňala cvičenia s činkami, variácie dosiek a push-upov. A podľa našich odborníkov je to úplne opodstatnené. „Funkčný tréning posilňuje svaly veľmi dobre a zlepšuje kvalitu pohybu,“ komentuje Ruslan Panov, odborný metodik a koordinátor skupinových programov federálnej siete fitness klubov X-Fit. - Okrem toho je to takmer univerzálny systém, ktorý umožňuje jednoducho meniť zaťaženie. Napríklad, ak vykonávame cvičenia veľmi pomalým tempom (statika a statická dynamika), potom zapneme anaeróbny režim prevádzky. Ak praktizujeme s normálnou rýchlosťou, trénujeme vytrvalosť svalov, a ak konáme rýchlym tempom, potom rozvíjame funkčnú reaktivitu, ochranu pred poraneniami pohybového aparátu pomocou svalov centra. “

Diskutovali sme o tréningovom pláne herečky s Ruslanom Panovom a požiadali nás, aby sme nám na ňom ukázali súbor cvičení. Ste pripravení začať tréning?

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite každý tréning s trochu zahriať.10 minút kĺbovej gymnastiky pomôže pripraviť telo na stres.

* Zostavte si tréning na kruhovom základe: vykonávať cvičenia dôsledne, medzi nimi, nechať čas na krátky odpočinok (10-20 sekúnd). „Začiatočníci môžu začať s 1-2 kôl, viac pripravenými športovcami - s 3-4. Ale každý, kto sa zapojil, musí postupne zvyšovať počet tréningov, “komentuje Ruslan Panov.

* Nenechajte sa prenasledovať tempom a riadiť sa technikou cvičenia. Ale keď to zvládnete dobre, rýchlosť sa môže meniť v závislosti od vašich cieľov.

* Zapojte sa do tohto programu 4-5 krát týždenne.

* Kompletné cvičenie preťahovanie (môžete napríklad takto).

Na vykonanie komplexu budete potrebovať činky (od 1,5-2 kg) a mat.