Krol Leonid

Medzi ruskými podnikateľskými trénermi je len málo špecialistov takej úrovne ako Leonid Krol. Dnes, aby sme ho dostali ako osobného trénera, je sen nielen pre zmiešaných podnikateľov, ale aj pre politikov, poslancov, umelcov, showmenov.

Leonid Krol je legendárna osobnosť v profesionálnej komunite. Začiatkom deväťdesiatych rokov, už skúsený psychoterapeut, školil a mal veľmi úspešné podnikanie. S najuznávanejšími odborníkmi z celého sveta hovoril Krol na rovnakej úrovni. Bolo to na jeho pozvanie, že mnoho výnimočných osobností svetovej psychoterapie navštívilo Moskvu v tých rokoch s prednáškami. „Ja sám som sa ocitol v tomto prudkom prúde nových techník. Bolo to ako nečakaná druhá mládež, “hovorí Krol.

Napriek klasickému lekárskemu vzdelaniu a vzdelaniu sa Leonid rozhodol na začiatku svojej kariéry. „Psychoterapia je veľmi náročná práca, dlhá, dlhá a s mnohými nuansami. Nie som záhradník, ktorý si berie záhradu a obaľuje ju. Mám záujem o iný formát - krátky a ostrý. “ Tréner, podľa neho, nie je nič viac ako módny názov. „Ľudia skutočne veria v patentované koučovacie technológie. Ale to sú len metódy predaja alebo imitácie. Učiteľ je platený málo, učiteľ je už viac, tréner je ešte viac a tréner je vnímaný a hodnotený ako najvyšší stupeň trénera. Tieto metamorfózy sú len záležitosťou interpretácie slova „konzultant“ a ceny jednej hodiny, “vysvetľuje Leonid s úsmevom.„ Ale okrem Ponteho neexistuje zásadný rozdiel “.

K najobľúbenejším pracovným témam je obraz, vyjednávacie techniky, obchodná psychológia. „Mojou úlohou je ukázať klientovi riešenia, ak z akéhokoľvek dôvodu uviazol na ceste k svojmu cieľu,“ vysvetľuje. Leonid Krol sa vyhýba racionálnym prijímaniam, pretože si je istý, že väčšina jeho klientov trpí smútkom z mysle: „Nemám žiadne hotové metódy. Samotná skúsenosť mi presne hovorí, ako sa správať k určitej osobe. Niekedy hrám úlohu „čistej bridlice“, v ktorej sa môj tím snaží napísať svoj nový príbeh. Niekedy, naopak, môžem byť ohromený tým, že vyjadrujem svoje dojmy tvrdo a bez ozdôb; často táto poctivosť funguje ako najefektívnejší podnet na zmenu. “

Tajomstvo jeho úspechu - v podnikaní, vo vede a vo svojom osobnom živote - Leonid Krol jednoducho vysvetľuje: „Existuje zlaté pravidlo - nikdy nerobiť niečo, čo nie je zaujímavé, nie je inšpirujúce“. To je to, čo robí, vždy, keď nie je primitívny, ale prácou s ľuďmi charakteristickou a zvláštnou. Vždy musia hľadať neštandardné, neočakávané riešenia.

Vo vzťahu k klientom zaujíma Krol pozíciu slobodného umelca. „Dobre chápem nuansy podnikania a diplomacie, poznám psychológiu ľudí, ktorí sa v týchto oblastiach snažia výrazne vyniknúť. Ale nikdy sa s nimi nestotožňujem. Ako stredoveký maliar prichádzam do ich života, maľujem ich portréty, na ktorých vyzerajú ešte úspešnejšie, šťastné, krásne, sebavedomo, než boli pred mojím príchodom. A zmizne. Nie je pre mňa veľmi zaujímavé byť vo vysokej spoločnosti bez akejkoľvek práce. “

V blízkej budúcnosti plánuje Leonid Krol vybudovať školiace stredisko pre vrcholových manažérov v blízkosti malého provinčného mesta Assisi (Taliansko). „Zvláštnosťou tohto centra bude malý vizuálny park,“ hovorí Leonid. „Toto je zákon prírody: keď ľudia sledujú krásu, myslia si, vytvárajú, robia neštandardné rozhodnutia oveľa efektívnejšie. Tréningy, ktoré tu budeme mať, budú podobné ochutnávke. Ľudia začnú vyskúšať možnosť po možnosti a snažia sa pozerať na známe veci inak, a preto vnímať život sám, širší, hlbší, plnší.

Leonid Krol popiera v sebe talent na záhradkárstvo, je očividne prefíkaný, pretože „vyrastá“ nové školiace stredisko, okrem tak výnimočného, ​​je to „vysádzanie záhrady a pestovanie“.

Pozrite si video: 300: Final Fight Sequence Death of Leonidas (Február 2020).