Ilya Vyaltsev: "Mával som rukou - zlomil som si ruku aj príborník"

Inštruktor "LIVE!" Ilya Vyaltsev v rozhovore s programom "In Motion" v rádiu "Megapolis" zdieľal svoje spomienky na jeho duševné a fyzické zranenia. A on sa snažil dokázať, že ľudia s hmotnosťou viac ako centner môžu byť aj pánmi tanca.

O ženách

Keď som začal tancovať, stal som sa obľúbeným u dievčat. Použil som ho a uvedomil som si, že ak budem pokračovať v tanci, budem niekedy robiť dojem na ten, ktorý sa mi páčil. Stretla muža v triede staršej. A ja som si stanovil cieľ - urobiť splash na školskej diskotéke. Tam je taký prvok v break dance - vrtuľník, keď sa točí na zemi, ako vrtuľník. Pod piesňou Decl som urobil štyri otočky, odtrhol som lakeť, vstal a každý má okrúhle oči. Tieto štyri zákruty ma preslávili v celom regióne. Nakoniec sme s dievčaťom nepracovali, ale vďaka nej.

O zlých návykoch

Rodina by mala mať kultúru športu. Aby sa tomu zabránilo: otec sedí s fľašou piva na bruchu pred televízorom, a mama len robí, že robí riady a pripravuje večeru pre svojho otca. Tu je moja mama lyžovanie. Nikdy som nebol profesionálny športovec, ale rád som lyžoval a korčuľoval. Samozrejme, sledoval som ho a hral som šport, najmä futbal. A teraz vediem zdravý životný štýl. Relatívne zdravý. Samozrejme, že som rád, že som sa potuloval. A kto nemiluje? A aké to je robiť hip-hop a nie visieť von? Ale nemám žiadne zlé návyky. Až vtedy, keď som vo veku 19 rokov prvýkrát prišiel do Amsterdamu, možno tam niečo bolo.

O politike

Chcem povedať vďaka našej vláde. Nemusí byť tak aktívny ako vo Francúzsku, ale pomáha. Vyrobil som projekt „Battle for Respect: Start Today!“ Na Muz-TV a víťazi tohto programu predstavil Vladimír Putin. Osobne nás navštívil. Bola to radosť hororu.

O zraneniach

Počas vyučovania doma a nie v tanečnej triede je omnoho viac zranení. Tak príďte chytro s akýmkoľvek tréningom. Mával rukou - zlomil si ruku aj príborník. Stalo sa mi to. Keď som hral futbal, zlomil som si prst v predvečer rozhodujúceho zápasu. Snažil som sa urobiť "gramofón" doma a narazil na batériu. Tréner sa spýtal: "Čo sa stalo?" Hovorím: "Bežal som tri kilometre a šiel som po kameni." Tréner popadol telefón a zakričal: „Zavolám Mikhalychovi a opýtam sa, čo to sakra robí pred zápasom!“ Hovorím: „Prepáč, tréner, žartoval. Tancoval a narazil na batériu. “ Uvidíte, čo sa s ním stalo potom.

O nadmernej hmotnosti

Chudnúť, tancovať, je nereálne, nie je to aerobik. Dobre však môže tancovať aj plnohodnotný človek. Poviem viac, môže byť najlepší tanečník na svete. Na Majstrovstvách sveta v freestyle nie sú žiadne váhové kritériá, hodnotí sa iba zručnosť. A ak je to neskutočné, potom vyhráte, celý svet o vás bude vedieť. Je jasné, že videoklipy nefungujú, ale môžete ľudí naučiť. Aj keď váži viac ako 100 kg, ale niekto sa vám bude páčiť, môžete choreografiu aspoň pre Jennifer Lopez.

Nedávno som sa vrátil z majstrovstiev sveta Juste Debout, ktorý sa koná každý rok vo Francúzsku. Pamätám si, že v roku 2007 som prvýkrát na tento festival išiel a na kvalifikačnom kole som videl chlapca s hmotnosťou 120 kg, ktorý bol len obrovský, skutočný „anti-makrodonalds“. Tancoval však nereálne chladne a na budúci rok na Juste Debout dosiahol finále. Potom som z nečinnosti išiel do kina za hraný film o tanci. A kto tam vidím? Ten istý tučný chlapec, ktorý hrá filmy a cíti sa skvele. Tu je príklad toho, ako hip-hop poskytuje nekonečné možnosti pre sebarealizáciu.

Užitočné odkazy:

Hip-Hop video relácie s Ilyou Vyaltsev v fitness-video knižnici "LIVE!" Club.

Video relácie "Hip-hop show" s Ilya Vyaltsev.

Video relácie "Hip-Hop Show" s Svetlanou Litvinovou a Ilyou Vyaltsevom.

Video relácie "Moderné tance" s Ilya Vyaltsev.