Ayurveda: turné do Indie s Alexejom Vladovským

Silný účinok, ktorý má Ayurvéda na telo, prehliadka s Alexejom Vladovským v Indii vám to umožní naplno zažiť. Čo vás čaká v Panchakarme a ako sa pripraviť na hlboké očistenie tela?

Hlavný postup čistenia Ayurvédy - Panchakarma - pomáha liečiť ochorenia srdca a ciev, priedušiek a pľúc (astma, bronchitída), endokrinný systém (diabetes), pečeň a tráviaci trakt, pohybový aparát, ako aj psycho-emocionálne poruchy, kožné ochorenia, gynekologické ochorenia a neplodnosť.

Účinky lieku Panchakarma sú založené na odstránení toxínov z tkanív, ich návrate do zažívacieho traktu a odstránení z tela. Ak chcete pripraviť na Panchakarma, musíte dokončiť kurz nielen užitočné, ale aj veľmi príjemné relaxačné ošetrenie.

Detoxikačný kurz začína najdôležitejšími fázami prípravy - olejovaním a otepľovaním. Telo je naolejované tak vonku, ako aj vo vnútri: majstri Ayurvédy denne energicky trú liečivé oleje do pokožky pacienta, a tiež dvakrát denne, je potrebné vziať olej s bylinkami a bylinkami na prázdny žalúdok. Olej podporuje elimináciu toxínov z orgánov a proces otepľovania tento proces urýchľuje - mäkké parné kúpele.

Jeden z najznámejších postupov Ayurveda - shirodar - je tiež súčasťou prípravy na Panchakarma. To spočíva v tom, že pacient je naliaty tenký prúd na oblasť v blízkosti stredovej čiary čela - to je považovaný za jeden z najlepších spôsobov, ako upokojiť nervový systém. Ďalšími príjemnými procedúrami detoxikačného kurzu sú pishinchhali, alebo olejová masáž s ryžovou guľou zabalenou v látke, ako aj ilakizhi, s klopaním celého tela trávou.

Nakoniec, po dlhej ceste prípravy, kľúčové procedúry čistenia panchakarmy, terapeutické zvracanie a terapeutické klystýry trvajú takmer pol dňa. Pretože telo je dobre pripravené dlhým chodom, tento proces je rýchly a jednoduchý.

Alexej Vladovský odporúča pripraviť sa na prehliadku vopred„Ak chcete, aby sa cvičenie jogy a ájurvédske postupy čo najúčinnejšie, pripravili na toto podujatie vaše telo a ducha.

Dva týždne pred začiatkom prehliadky sa pokúste prejsť na režim bohatej spotreby vody. Pite 10-15 pohárov čistej vody denne. Po prebudení nezabudnite piť vodu ráno.

Upravte diétu. Odstráňte ťažké mäso z vašej stravy, ak nie ste vegetarián. Jedzte len vtedy, ak máte fyziologický pocit hladu v bruchu.

Ak doma nepraktizujete jogu Kundalini doma, začnite sa teraz učiť techniku ​​„Dych ohňa“. Strávte každé ráno aspoň tri až päť minút.

Pred spaním precvičte hlboké pomalé dýchanie - každý večer päť minút, posedenie v jednoduchej pozícii s prekríženými nohami a chrbtom rovno. Nezabudnite otvoriť priestor Kundalini jogy opakovaním mantry „On (d) Namo Guru Dev Namo“ trikrát pred cvičením dýchania. Potom, čo cvičil, spievať mantra Sat Nam trikrát. To vám pomôže naladiť sa na tradíciu jogy kundalini.

Formulovať svoje ciele! Buďte si vedomí svojich hodnôt! Veľa šťastia a uvidíme sa v Indii! “

čo: Prehliadka jogy „Kundalini jóga a Panchakarma. Harmónia a čistenie “s Alexejom Vladovským.

kde: Kerala, India.

kedy: 2 - 17. marec

Podrobnosti a registrácia - tu.