Výrobky na kúpeľňu

Voňavá kúpeľová pena, bomby s okvetnými lístkami ruží, želé pre sprchu - tieto výherné výhry sú veľmi jednoduché s vašimi vlastnými rukami.

Ktokoľvek, kto aspoň raz v horúčave pred dovolenkou vyprázdnil obchod s "ručne vyrobenou" kozmetikou, vie, že všetky tieto elegantné vonné balíky sú drahé. Medzitým je ľahké ich urobiť sami - dokonca jednoduchšie ako robiť mydlo (čo je mimochodom skvelý darček). Navrhujem, aby ste strávili tento víkend na zvládnutí tejto nekomplikovanej vedy - a na Nový rok budete môcť vyzdvihnúť dávku ideálnych darčekov priateľom a kolegom.

Bomby z kúpeľa

Zloženie pre jednu guľu:

- 4 polievkové lyžice. l. sóda;

- 2 lyžice. l. drvená kyselina citrónová;

- 2 lyžice. l. práškové mlieko alebo morská soľ;

- 1 polievková lyžica. l. akýkoľvek základný olej;

- 1 lyžička alkohol.

Všetko zložky rozomlejte v mixéri, premiešajte veľmi dôkladne (najmenej 20 minút!) A utrite tesne do špeciálnej silikónovej formy. Predajú sa vo všetkých obchodoch s tovarom na mydlo. Nechajte vysychať cez noc, ráno opatrne odstráňte z formy, striekajte bombu alkoholom z rozprašovacieho lievika a zabaľte ho do priľnavého filmu - potom bude pripravený na použitie. Hotové bomby skladujte na suchom chladnom mieste: pri vlhkosti môžu stratiť svoj tvar.

Tip: Môžete pridať akékoľvek suché plnidlá na bomby: farbivo potravín, korenie, okvetné lístky, mleté ​​byliny. Ale nie viac ako jedna polievková lyžica! A nepoužívajte experiment s tekutými aditívami - bomby sa môžu odlúčiť.

Jelly sprcha

zloženie:

- 10 g želatíny;

- 1/4 šálky vody;

- 25 g transparentnej mydlovej bázy (predáva sa v zásobníkoch na mydlo);

- 2-3 kvapky esenciálneho oleja podľa vášho vkusu.

Mydlovú základňu rozpustite v horúcej vode. Medzitým nalejte želatínu studenou vodou, počkajte, kým sa čo najviac nafúkne a zložte ju na sito. Veľmi dôkladne premiešajte roztok mydla a želatínu, pridajte esenciálny olej, nalejte do foriem, vložte do chladničky. Po troch až štyroch hodinách možno želé odstrániť.

Tip: ak nie je nájdená mydlová báza, použite nastrúhané číry mydlo. V želé môžete úspešne pridať potravinové farbivá na jednu čajovú lyžičku.

Sprchový olej

zloženie:

- 30 ml polysorbátu-80 a polysorbátu-20. Sú to prírodné emulgátory, ktoré je možné zakúpiť v každom obchode s aromaterapiou;

- 150 ml základného oleja;

- 3 - 5 kvapiek esenciálneho oleja na výber.

Všetko zmiešajte so zmiešavačom, nalejte do nepriehľadnej fľaše a dobre sa potriasajte. Olej môže byť použitý za deň.

Tip: dve alebo tri kvapky bylinných odvarov alebo tinktúr môžu byť pridané do oleja.

Sáček na kúpeľ

zloženie:

- 1 polievková lyžica. l. morská soľ;

- 1 polievková lyžica. l. suché mlieko;

- 1 polievková lyžica. l. prášková hlina;

- 1 polievková lyžica. l. ovsené vločky;

- sóda na špičke noža.

Všetok mix, vložte do vrecka organza (predáva sa v obchode so suvenírmi) alebo z hrubého ľanu (musíte sa šiť). Hotové sáčky môžu byť použité ako žuvačka alebo "varená" voda vo vani.

Tip: Môžete pridať esenciálne oleje, rovnako ako všetky suché prísady - mleté ​​byliny, koreniny, kakaový prášok.

Experiment!