Ako sa zbaviť celulitídy: tajomstvo hviezd

Túžite po lete, na slnku a na pláži, ale zdesíte sa pri pomyslení na to, že by ste mali ísť do krátkej sukne alebo bikín? Špeciálne pre vás sme požiadali showbiz, filmové a televízne hviezdy, aby sa podelili o svoje tajomstvá. Barbara, Anna Peskova, Ilana Yuryeva a Anastasia Tregubova hovoria, ako sa zbaviť celulitídy a priviesť telo do vynikajúceho tvaru.

Varvara, spevák

Boj proti celulitíde, ako aj jej prevencia, by sa nemali začať kozmetickou starostlivosťou, ale úpravou vašej stravy. Správna výživa nás chráni pred mnohými problémami so zdravím a vzhľadom. Bol som presvedčený sám o sebe, že krásna, hladká koža je v prvom rade výsledkom toho, čo jím. Nepoužívam múku, sladké, tučné a dávno odmietol soľ, ktorá zadržiava tekutiny v tkanivách. Preferujem dusené ryby, zeleninu a morské plody - potraviny bohaté na bielkoviny a vitamíny. Jedol som trochu, niekoľkokrát denne a už dávno som sa vzdal večere. Moje menu je výlučne prírodné a čerstvé produkty. Väčšina z toho, čo moja rodina konzumuje, vyrastáme na našej malej farme, ktorá je organizovaná v našom vidieckom dome.

Šport je tiež dôležitý. Na svaly boli v dobrom stave, nie je nutné stráviť každý deň niekoľko hodín v posilňovni. Základná fyzická aktivita bude stačiť. V zime - lyžiarske prechádzky, v lete - bicykel. V mojom fitness programe je tiež miesto pre strečing a cvičenia pre rôzne svalové skupiny.

Sauna mi pomáha udržiavať telo v dobrom stave. Tam môžem stráviť niekoľko hodín na rôznych procedúrach príjemnej starostlivosti. Parná miestnosť otvára póry, intenzívne znečistenie a toxíny. Na dosiahnutie vynikajúceho výsledku postačujú tri sady po 15 minútach pri teplote nie vyššej ako 70 stupňov. Bezprostredne po parnom kúpeli sa vyžaduje peeling. Vyrobím zmes pre seba z hrubej soli a medu. Telo si s týmto zložením. Potom som sa otočil s plastovým obalom a opäť ísť do parnej miestnosti na desať minút.

Peeling je nepostrádateľný postup, ktorý udržuje pokožku po dlhú dobu hladkú a elastickú. Ak nemôžete robiť pilling vo vani, môžete doma v kúpeľni. Jedným z mojich najobľúbenejších favoritov je káva. Je to veľmi jednoduché. Budete potrebovať "živú" kávu, nie praženú. Rozomelie sa, premieša s kokosovým alebo olivovým olejom a zohreje sa vo vodnom kúpeli. Mali by ste mať kašovitú hmotu.

Anna Pesková, filmová herečka, producentka

Môj hlavný recept na prevenciu celulitídy - rozumná diéta v kombinácii s fitness a masážou. Nevyčerpávam sa diétou a športovými cvičeniami. Len držať pod kontrolou, čo jím. Môj zvyčajný jedálny lístok je čerstvá zelenina, ovocie, kefír, tvaroh, chudé mäso, ryby a najmenej 1,5 litra vody denne. Musím povedať, že mám šťastie: nemusím sa zaoberať túžbou jesť tortu, hamburger, plátok čerstvého bieleho chleba. Len preto, že sa mi to nepáči. Snažím sa tiež, aby som sa nekrmil jedlom, ak sa necítim hladný. Napríklad sa môžem obmedziť na šálku kávy na raňajky a na obed šalát, ale ak viem, že ťažké streľby prichádzajú a jedia si občerstvenie počas dňa nebude fungovať, ráno ráno jesť syr alebo vajcia. Pravidlom je, že program vám neumožňuje ísť do postele pred polnocou, takže pravidlo „nejedzte po šiestich“ pre mňa nefunguje. Snažím sa však zabezpečiť, aby medzi posledným jedlom a spaním prešli aspoň 4 hodiny, a preto sa najímam na večeru najneskôr do deviateho večera. Ak ste ohromení pocitom hladu, dovolím si ľahké občerstvenie, napríklad tuniak so zeleninovým šalátom.

Nemyslím si, že šport môže úplne nahradiť vyváženú stravu, ale v žiadnom prípade nie je možné zanedbávať fyzickú aktivitu. Ako dieťa som milovala korčuľovanie, cvičila alpské lyžovanie, tancovala. Teraz idem do posilňovne, plávať v bazéne, jazdiť na bicykli. Ak chcete byť v dobrom stave, musíte trénovať všetky svalové skupiny. V mojom chápaní, dobrý tréning je pol hodiny na bežeckom páse, potom cvičenie zariadenia na pumpovanie ruky, chrbát, abs a nohy, a na "dezert" fínska sauna. Milujem sa rozmaznávať pri masáži. Nerobím špeciálnu anticelulitídu. Mám dosť zvyčajnej klasiky, aby som udržal tón pleti alebo relaxáciu, ktorú chodím po vyčerpávajúcom natáčaní.

Ilana Yurieva, účastník televízneho projektu „Ural dumplings“, televízna moderátorka

Pre mňa je najlepším spôsobom boja proti celulitíde a nadváhe kúpeľ. Akonáhle som si uvedomil, aké prospešné je pre moje telo, otázka, ako udržať telo v dobrom stave, pre mňa neexistuje - žiadne vrásky a náznaky pomarančovej kôry zmiznú po dobrom parnom kúpeli. Snažím sa pary každý týždeň, ale môžem to robiť častejšie, napríklad keď musím pred streľbou alebo predvádzaním vyzerať obzvlášť dobre. Dokonca aj na jeden výlet do kúpeľa sa môžem ľahko rozdeliť na pár kilogramov, hlavná vec je urobiť všetko správne. Poviem vám presne ako.

Než pôjdete do parnej miestnosti, vypite pohár zázvoru s medom a citrónom. Po niekoľkých minútach relaxácie si kúpte župan a dobre sa zahrejte. Cieľom je odstrániť čo najviac prebytočnej tekutiny z tela. Telo to vníma ako pokračovanie sedenia v parnom kúpeli, takže sa začína intenzívne potiť. V tomto okamihu sa odporúča piť ďalší šálku horúceho čaju, aby sa udržala teplota a stimulovalo potenie. Po 20-30 minútach si dajte teplú sprchu. Potom - druhé stretnutie v parnom kúpeli, ktoré stojí za kúpanie v bazéne. A napokon je na rade tretí, najzávažnejší a najpevnejší vstup do parného kúpeľa, s metlami a výplachom bylinnej infúzie. Potom musíte mať teplý župan a relaxovať pri šálke čaju alebo ľahkej zeleniny, ovocnom šaláte. Ak pôjdete do kúpeľa na krajšie, nie je potrebné jesť tam, žiadny boršč a kotletky! Po 20 minútach - sprcha, drhnutie a masáž. No, ak bude masáž lymfatickou drenážou pomocou olivového oleja. Pomôže ďalej odstraňovať vodu z tkanív a zvlhčovať pokožku. Po takom kúpeli sa budete cítiť a vyzerať ako kráľovná.

Anastasia Tregubova, hostiteľka Channel One

Viem, že neodhalím veľké tajomstvo, ak poviem, že na obrázku (a tvári) sa odrážajú predovšetkým vlastnosti našej stravy. Ale, bohužiaľ, neexistuje spôsob, ako ísť: sme to, čo jeme. Preto začať boj o krásnu, bez celulitídy, kože a napätej štíhlej postavy, budete potrebovať napájanie, a až po ladení, choďte na športové a kozmetické procedúry. V opačnom prípade neočakávajte dobrý výsledok. Vzorec zdravej výživy je jednoduchý - nepreháňajte sa, vylučujte zámerne škodlivé produkty, zjedzte viac ovocia, zeleniny, chudého mäsa a rýb. Počas dňa sa odporúča vypiť aspoň 1 - 1,5 litra. čistá voda - filtrovaná, bez plynu, pri teplote miestnosti. Noste fľašu vody s vami po celú dobu a piť, akonáhle začnete cítiť smäd, nedovoľte dehydratáciu.

Teraz v mojej strave - minimálne sladké a múky, slané a korenisté. Nejem jesť rýchle občerstvenie, dezerty, ale milujem čerstvo upečený chlieb s olivovým olejom. Nechať sa užívať, ale nie každý deň. Som zástancom samostatnej výživy: ak mäso, potom so zeleninou alebo samostatne. Ale nie so zemiakmi! Jedným z mojich obľúbených jedál je morská polievka so zeleninou. Je to nízkokalorické a zároveň výdatné a dobre uspokojuje hlad. Polievka sa môže konzumovať v malých porciách niekoľkokrát denne.

V poslednej dobe som sa stal matkou už tretíkrát a predo mnou vznikla otázka: ako sa dostať do formy, vzhľadom na to, že sa kŕmim a prvýkrát po pôrode aktívne fyzické záťaže sú zakázané. Ak ste v rovnakej situácii, možno bude moja skúsenosť užitočná. Po pôrode sa musí všetko robiť postupne. Začal som s masážami: desiaty deň som začal vykonávať lymfatické a sťahovacie. Je možné začať jednoduché fyzické cvičenia, napr. Ako doska, len po povolení lekára. Lekár mi umožnil začať cvičiť po druhom týždni, kontrolovať intenzitu záťaže. Ak je to potrebné (a možné!) Ak chcete zabezpečiť vyloženie, odporúčam vám, aby ste to urobili na pohánke, varenej vo vode, bez soli. V noci namočte cereálie do vriacej vody, prikryte vekom. V dopoludňajších hodinách bude kaša pripravená. Aby sme neboli úplne svieži a bez chuti, je povolené pridať zeleninu: uhorky, paradajky. Ak zostanete na tejto diéte za týždeň, môžete stratiť štyri kilogramy.

Na našich stránkach nájdete tu ešte viac užitočných tipov, ako sa zbaviť celulitídy a priviesť telo do dokonalého tvaru.