Rozmarín Cupcake

Ruddy, voňavé, vzdušné - tento košíček urobí dobrú spoločnosť šálkou čaju alebo kávy. Je to veľmi ľahké pripraviť a hlavná vec - skladá sa z ingrediencií, ktoré sú v takmer každej kuchyni.

Rozmarínový koláč je dobrý ako sám, tak v kombinácii so smotanovým syrom.

Zložky (pre 6 porcií). 7 vajec, 1 polievková lyžica. cukor, 1/2 polievkovej lyžice. olivový olej, 4 polievkové lyžice. nakrájaný čerstvý rozmarín, 2,5 polievkovej lyžice. múka, 2 polievkové lyžice. prášok do pečiva, 1 lyžička soľ, 1 lyžička maslo.

Pokyny. Predhrejte rúru na 160 stupňov, namažte pekáč s maslom, posypte ho 2 lyžičky. múky, pretrepte prebytok.

Beat vajcia s mixérom po dobu 30-40 sekúnd, pomaly pridajte cukor na túto hmotu a naďalej poraziť, kým sa zmes stane vzdušnou a bledú. Pokračovať v práci ako mixér, zalejeme olivovým olejom. Zamiešajte rozmarín.

V samostatnej miske rozmiešajte múku, prášok do pečiva a soľ. Prenos mixéra na nízku rýchlosť, postupne nalejte zmes do misky s rozdrvenými vajcami. Cesto položte do formy. Pečieme 40-50 minút. Potom skontrolujte, či je pripravená špáradlom - prepichnite s ňou stred torty. Ak je nádoba čistá, misku je možné vybrať z rúry. Ochladte ho do tvaru, potom ho položte na tanier.