Chakra jóga: ako sa zbaviť strachu

Ako posilniť svoju vôľu a rozvíjať svoju intuíciu? Ak vás strachy úplne pohltia a očakávania sa čoraz viac podvádzajú, chakra jóga odporúča spolupracovať so šiestym energetickým centrom - ajnou čakrou.

Ajna čakra, ktorá sa nachádza v hornej časti chrbtice, verí, že vyžaruje energiu z stredu obočia uprostred čela. Toto je priesečník hlavných energetických kanálov tela, ktoré prechádzajú pozdĺž chrbtice - idas (solárny kanál), pingals (mesačný kanál) a sushumna (centrálny kanál). Energia šiestej čakry sa prejavuje v intelektu a intuícii človeka. Ajna čakra symbolizuje modrú farbu, zvuk „om“ a dva okvetné lístky lotosu - znamenie Šivy a Šakti.

Šiesta čakra je zodpovedná za prejav duchovnej vôle. So silným pocitom strachu, vaše inštinkty vyžadujú, aby ste sa vyhli desivému objektu. Sila mysle vám umožňuje konvertovať strach do viery (v praxi to možno dosiahnuť afirmáciami - pozitívne otázky, ako napríklad „Prečo mám vždy šťastie vo všetkom?“). S pomocou duchovnej vôle a energie šiestej čakry, môžete prekonať inštinktívne impulzy a získať silu čeliť tvárou v tvár strachu, zbaviť sa ho a ísť ďalej.

Nevyvážený stav ajna chakra umožňuje strach úplne absorbovať vašu osobnosť. Vytvára skreslenú realitu: vaša predstavivosť môže čerpať niečo, čo je úplne nesúvisiace s realitou. Výsledky takéhoto skreslenia sa prejavujú odlišne: z viery, že „ja“ je nad všetkým, čo existuje, k presvedčeniu, že ste predurčení niesť svoj kríž a nikto vás nie je schopný vyslobodiť z tejto záťaže. V kombinácii s nevyváženým stavom Svadhisthana Chakra to môže viesť k závislosti na alkohole alebo drogovej závislosti: narušenie jej reality, podvedome sa uchýli k ďalším metódam.

Fantázia je úplne v rozsahu ajna chakra. S nevyváženým stavom šiestej čakry človek nemusí byť schopný oddeliť imaginárnu realitu od reality. Títo ľudia pripisujú ostatným vlastnosti, ktoré nemajú, zamilujú sa do ľudí, reprezentujú ich tak, ako nie sú.

Práca s energiou Ajna Čakry vám umožňuje posilniť vašu duchovnú vôľu a odkryť sa od skreslenia reality. Prax rozvíja schopnosť byť vonkajším pozorovateľom, svedkom vášho života. Naučíte sa zdieľať intuíciu a logické myslenie a používanie v rôznych situáciách. To vám umožní disciplínu seba, nasmerovať pozornosť správnym smerom, porozumieť príčinným vzťahom udalostí vo vašom živote. Ako budete pokračovať v práci s touto energiou, dôvera vo vlastnú intuíciu, zvláštne vedomosti, odlišné od strategického myslenia, sa stávajú akútnejšími. Jedným z dôsledkov takejto dôvery je pocit, že ste boli na správnom mieste v správny čas, bez toho, aby ste to vôbec plánovali.

Rozvíjajte šiestu čakru navštevovaním tried slávnych učiteľov alebo počúvaním nahrávok z ich prednášok. Prečítajte si literatúru, ktorá vás napĺňa vierou v múdrosť života. Urob si svoj život zmysluplnejší, hľadaj zmysel vo všetkých jeho prejavoch.

Chakra jóga: meditácia na zvýšenie energie Ajna Chakra

Predstavte si lúč bieleho svetla. Mentálne ho nasledujte do prvej čakry, potom stúpajte a prechádzajte cez každú čakru do tretieho oka. Sústreďte sa na bod medzi obočím a predstavte si, ako sa biela farba mení na modrú. Cítiť múdrosť života tak, ako je. Táto cesta vás dovedie k pocitu jednoty so všetkým životom. Staňte sa svedkom svojho vlastného života, prestaňte súdiť seba a iných, získavajte milosť, prežívajte úplné zlúčenie so životným tokom, ktorý je mimo vašej kontroly. Rozpoznajte vniknutie signálov, ktoré vám boli odoslané.

Chcete robiť jogu doma online?

V našej videotéke fitness nájdete kurzy v rôznych oblastiach jogy.