O výhodách smrteľných hriechov

Nemôžeš byť chamtivý, závisť je nehodná, ale hnev zabije v živote? Takže sme sa inšpirovali v detstve, ale v skutočnosti môžu byť zlé emócie užitočné a zmeniť nás k lepšiemu.

Som neustále vyčítaný za zúfalstvo. Klasická otázka nového známeho na prvom stretnutí: "Prečo ste tak smutní?". A napriek skutočnosti, že stav svetlého smútku je pre mňa veľmi organický a pohodlný, snažil som sa ho zbaviť celý svoj život. Koniec koncov, moderný úspešný človek by mal byť natrvalo šťastný a radostný, že? "Kompletný nezmysel," hovorí Nadia Geypertová, rodinná terapeutka, autorka "Smiať sa na vlastné riziko". - Stanovenie skutočnosti, že musíte byť veselá, milá a pokojná bábika všetkými prostriedkami, je jedným z hlavných problémov našej doby. Musíme jasne pochopiť, že emócie nemôžu byť zlé a hanebné. Sú našou prirodzenou reakciou na svet okolo nás. Okrem toho sú "hriešne pocity" vždy silnejšie, jasnejšie než "správne". Takže od nich je možné využiť oveľa viac výhod a lekcií ".

1. Hnev: pohyb hôr

Je to najsilnejší zo všetkých našich emócií a môže sa stať najproduktívnejším. "Ľudia, ktorí nechodia do otvorených konfliktov a neustále potláčajú hnev, sú oveľa náchylnejší na depresiu a samovražedné pocity," vysvetľuje Marcia Reynoldsová, trénerka, autorka knihy o ženských emóciách, Wander Woman. "A jasné záblesky hnevu sú nasledované silným uvoľnením endorfínov: spozorovali ste, že po krikovaní máte pocit, že máte dobrý sex alebo silový tréning?"

Nedovoľte, aby sa hnev dostal do pomalého neustáleho podráždenia, ktoré je veľmi ťažké zvládnuť a ktoré je skutočne deštruktívne. Prepnite silnú energiu hnevu na dobro. Koniec koncov, jeho nevýhodou je vášeň a odhodlanie. "Pokaždé, keď sa v hrudníku objaví horúca, oslepujúca vlna, radujte sa z nej ako silnú tvorivú silu. A použite to tak! odporúča Reynolds. - Nezanechávajte vzácny hnev na op a rozbíjanie riadu. Naopak, okamžite ju nasmerujte na aktívny, pozitívny smer. V hneve sa stanete supermanom, ktorý dokáže všetko: rýchlo urobiť nechutnú prácu, úprimne hovoriť s blízkym, hodiť tretí kúsok koláča alebo urobiť nepríjemný hovor. " Navyše, ak sa dlhší čas nedokážete vyrovnať so situáciou, je to hnev - a nevyhnutné! - spôsobiť umelo. Rozhnevaj sa na seba, za okolností a na toho chlapíka - to bude silným podnetom na okamžité zmeny.

2. Chamtivosť: Staňte sa istí

Chamtivosť je pokus ochrániť zranených dušu pred svetom: nedávajte mu nič, okrem toho, čo patrí len vám. To nie sú nevyhnutne veci alebo peniaze: predovšetkým sme naštvaní pre "našich" ľudí a vzťahy.

"Zdravá chamtivosť je úplne normálna," píše Stephen Diamond, psychológ a autor knihy "Evil Deeds". "Avšak vášeň stále viac a viac sa nerobí a nie je to nič, čo je vždy dôkazom nízkej sebaúcty, túžbou obklopiť nahromadené brnenie." Ako obliecť chtivosť? Zastavte a pochopte, čo robíte. Myslite na to, koľko úsilia ste museli získať toľko peňazí, toľko topánok alebo toľko priateľov na Facebooku a zachrániť ich! Pre to musíte byť vynikajúcou osobou s vážnou vôľou. Praktizujte sebaúcty a potom priamo chamtivosť na nehmotný kanál. Získajte chamtivosť po celý život, pre seba, za dojmy: zakúpte lístok na Maledivy, zaregistrujte sa na fitness klub alebo japonské kurzy a usporiadajte obrovskú ruinovú večierku pre svojich priateľov. Koniec koncov, altruizmus, ako je známe, je najvyššou formou chamtivosti.

3. Závisť: len dosiahnuť

Nedávno holandský psychológ Nils van de Ven venoval rozsiahlu štúdiu o závisti. Vynorila sa úžasná vec: je to oveľa užitočnejší ako pasívny obdiv. "Len obdivujem niečí úspechy, položíš si ruky a priznáš:" Je to dobrý človek, ale nebudem schopný, "vysvetľuje van de Ven. "Ale hnusná čierna závisť je tiež pasívna a veľmi deštruktívna, šepká:" Nemôžem to urobiť a nenávidím ho, pretože by mohol ". Tajomstvo je robiť závisť silnou hnacou silou. Musíte si vybrať ten správny predmet: Nezaujímajte Einstein alebo Madonna. Premeňte pozornosť na skutočný charakter, ku ktorému máte prístup. To je veľmi dôležité, pretože v ďalšom kroku sa budete musieť podrobne opýtať, ako presne stratil váhu, bol bohatý alebo našiel dokonalý pár. Po prvé, magické čaro úspechu niekoho iného sa rozptýli, keď zistíte presne to, čo je za ním. Po druhé, dostanete absolútne bezplatné odporúčania pre svoje vlastné úspechy. Samozrejme, musíte zvážiť faktor šťastia alebo najlepšie vstupné údaje z objektu vašej závisti. Ale to nie je dôvod na to, aby ste vo svojej adresy pokračovali v žlče a neaktívne. Skúste to - možno váš osobný úspech bude ešte viac závratný.

4. Smútok: pracujte lepšie a rýchlejšie

Vedeli ste, že mnohí top manažéri sledujú sentimentálne melodrámy pred dôležitými stretnutiami alebo vyriešia najsmutnejšie momenty svojho života v ich hlavách? Štúdia, ktorá sa uskutočnila pred troma rokmi na Univerzite v Novom Južnom Walese (Austrália) ukázala, že smutní zamestnanci lepšie spomínajú na informácie, robia lepšie rozhodnutia a presnejšie súdia ľudia ako ich veselí kolegovia. Tajomstvo je jednoduché: smutné, opúšťame našu "komfortnú zónu" a automaticky prejdeme do plného duševného tónu. "Nezabudnite, že väčšina našich emócií je úplne funkčná," vysvetľuje profesor Luke Forgas, ktorý túto štúdiu vedel. "Smutná nálada signalizuje podvedomiu, že situácia môže byť nebezpečná a nepriateľská, čo znamená, že sa musíš zmobilizovať čo najviac." Takáto je primitívna biochémia. "Pamätajte na to, že náhle neopodstatnené zmeny nálady nás môžu upozorniť," varuje Forgas. - Ak ste boli vždy neobvykle optimistický a náhle stratil srdce, môžete sa obrátiť na terapeuta. Ale ak ste od prírody ďaleko od veselí, nesnažte sa zmeniť sám seba. Motto "Nebojte sa, buďte šťastní", zlomil veľa zdravých duší. "