Je vždy potrebné liečiť detský kašeľ

Detský kašeľ má nepríjemnú vlastnosť: je ľahké ho „zdvihnúť“, ale je ťažké ho zvládnuť. Hovoríme, čo robiť, ak dieťa začalo kašľať a čo by malo byť okamžite opustené.

Keď dieťa začne kašľať, rodičia ho často berú ako nezávislú chorobu a snažia sa potlačiť, to znamená vyliečiť so všetkou svojou silou. Medzitým kašľanie je len symptómom ochorenia, a keď sa ho zbavíte, neuvoľníte stav dieťaťa, skôr naopak. Eliminácia kašľa ako symptómu je indikovaná len v prípadoch jeho „suchej“ povahy (s pleuritídou, laryngitídou, čiernym kašľom, parakoklastom), keď sú dýchacie cesty čisté a kašeľ neodstráni hlien. Vo všetkých ostatných prípadoch môže potlačenie kašľa len ublížiť. Nezávislé „pridelenie“ dieťaťa špeciálnym antitusickým a expektoračným drogám je neprijateľné. Môže to urobiť len lekár. Ak sa dieťa začalo kašľať, neponáhľajte ho liečiť. Najprv pozorne sledujte: ako často dieťa kašľa, kašeľ (mokré alebo suché), či sa zhoršuje alebo nie, či sa objavujú iné príznaky - horúčka, zlá chuť do jedla atď. Ak je dieťa stále choré, zavolajte lekára. Pre uľahčenie stavu dieťaťa, vytvoriť okolo neho priaznivé podmienky. Vzduch v miestnosti by mal byť chladný - až 22 ° С a vlhkosť je vysoká - nie menej ako 70%. Zabráňte kontaktu dieťaťa so silne zapáchajúcimi a dráždivými látkami, ako sú tabakový dym, žieravé farbivá, detergenty, rozpúšťadlá atď. Je dôležité, aby ste dieťa čo najčastejšie zalievali - nadmerné pitie stimuluje proces vykašliavania. Ponuka čaju, džúsu, mlieka, nesýtených alkalických minerálnych vôd.

Keď sa kvôli detskému kašľu nemusíte báť?

Existuje niekoľko situácií, keď je kašeľ dieťaťa úplne normálny.

* Ranný kašeľ. Nezamieňajte si fyziologický kašeľ s patologickým vznikom na pozadí ochorenia. Zdravé deti kašľajú až 15-20 krát denne a najčastejšie sa vyskytuje fyziologický kašeľ ráno. To je spojené s potrebou uvoľniť priedušky z hlienu nahromadené v nich cez noc.

* Kašeľ u detí. Fyziologický kašeľ u dojčiat je bežný. Súvisí to so skutočnosťou, že počas kŕmenia sa časť potravy dostáva do priedušnice a vyvoláva reflex kašľa.

* Kašeľ počas prerezávania zubov. Mokrý kašeľ je v tomto prípade spojený s nadmerným slinami.

* Simulácia kašľa. Staršie deti môžu kašeľ prilákať pozornosť dospelých. V tomto prípade musíte pokojne reagovať, nadmerné emócie len opravia tento zlozvyk. Viac o zlých návykoch u detí si môžete prečítať tu.