5 spôsobov, ako zlepšiť tok lymfy v chrípkovej sezóne

A prečo sa pýtate? Odpoveď znie: tok lymfy hrá dôležitú úlohu pri preprave imunitných buniek a odstraňovaní bunkového "odpadu". Čím lepšie je, tým vyššia je imunita a tým väčšia sila tela musí bojovať proti vírusom a infekciám. Ako aktivovať lymfatický systém?

1. Skok častejšie.

Ak sa krv prečerpá cez cievy srdca, lymfatický systém nemá takúto „pumpu“. Pohyb lymfy závisí od svalovej kontrakcie - motoriky a kostry. A najlepšie zo všetkých jej "podráždených" skokov. Vezmite si lano do rúk alebo skočte na trampolínach.

2. Pravidelne navštevujte saunu.

Kúpeľ a sauna pomáhajú pri stanovení toku lymfy v dôsledku aktívnej sekrécie potu a toxínov. Preto mnohí odborníci odporúčajú navštíviť parný kúpeľ aspoň raz týždenne.

3. Urobte suchú masáž.

Ďalšou skvelou cestou k aktivácii lymfatického obehu je masáž tela s tuhým štetcom. Procedúra sa najlepšie vykonáva na suchej pokožke pred návštevou sauny alebo sprchy. Masáž tela od členkov až po oblasť srdca, stlačenie pozdĺžnych pohybov. „Preneste“ brucho kruhovým pohybom v smere hodinových ručičiek a jemne potiahnite jemnú oblasť hrudníka a krku.

4. Pite viac vody.

Je zrejmé, že s jeho nedostatkom, bude lymfatické menej mobilné. Preto nezabudnite vypiť 1,5-2 litrov vody denne. Pre chuť pridajte citrónovú šťavu.

5. Noste voľné oblečenie.

Príliš tesné veci, ako sú chudé džínsy alebo korzet, porušujú lymfatický obeh. Snažte sa preto dávať prednosť voľnému, nedochladiacemu oblečeniu.