Diéta pre krvné skupiny (1, 2, 3, 4): je možné schudnúť

Jedným z najobľúbenejších je tzv. Ak sa tiež chcete zbaviť nadváhy touto metódou, povedzte nám, ako to urobiť.

Tvorcom populárnej metódy výživy, založenej na ľudskej krvnej skupine, je americký nitriológ Peter D “Adamo. Podľa jeho názoru absorpcia živín organizmom a účinnosť ich použitia do značnej miery závisí od genetiky a krvnej skupiny. Ak nechcete jesť "vaše" jedlo, je to zlé pre zdravie, spôsobuje poruchy v tráviacom systéme a metabolizmu, vedie k množstvu nadváhy. Tým, že diéta vhodných produktov, ktoré sú kompatibilné s krvnej skupiny, môžete zlepšiť prácu všetkých telesných systémov, odstránenie toxínov a chudnúť. D ”Adamo vysvetlil, že glykoproteíny sú prítomné v potravinách - špeciálnych látkach, ktoré kombinujú sacharidy. Ľudia s určitou krvnou skupinou sú schopní absorbovať len niektoré glykoproteíny. Ak budete jesť potraviny s nevhodnými pre vás glykoproteíny, nebudú absorbované, ale hromadia sa v zažívacom trakte. Podľa tejto teórie existuje pre každého z nás súbor užitočných, škodlivých a neutrálnych produktov.

Pracuje diéta s krvnou skupinou?

Krvná strava je populárna medzi ľuďmi, ale čo si odborníci myslia o tejto metóde? „Diéta, ktorú navrhol Peter D'Adamo, nemá žiadny vedecký základ,“ hovorí Natalia Grigorieva, dietetik, odborník proti starnutiu, generálny riaditeľ kliniky estetickej medicíny Premium Aesthetics. - Adamo tvrdil, že ľudské choroby sú spojené s ich genetickými charakteristikami a sú tiež korelované s krvnou skupinou. K dnešnému dňu existuje veľa štúdií, ktoré potvrdzujú spojenie genetiky s rôznymi chorobami, ale pokiaľ ide o krvnú skupinu, žiadne takéto štúdie neboli vykonané. Vo všeobecnosti nie je možné použiť len jeden úzky znak na vývoj špeciálnej diéty, najmä krvnej skupiny (prítomnosť aglutinogénov alebo aglutinínov v sére). Desiatky génov sú zodpovedné za metabolizmus, ktorý len poskytuje súbor rôznych enzýmov pre každú konkrétnu osobu. Ak chcete pochopiť, ktoré produkty sú užitočné a ktoré sú škodlivé, musíte prejsť genetickým testom, zistiť, ako gény, ktoré určujú metabolickú a endokrinologickú činnosť, zisťujú, aký druh života človek vedie, a či má akékoľvek sprievodné ochorenia. A až potom je možné vyvodiť závery o kvalitatívnom zložení jeho stravy. “

Strava krvnej skupiny je založená na skutočnosti, že ak človek konzumuje potraviny, ktoré sa mu neprejavujú, potom dochádza k určitej reakcii medzi zložkami potraviny (najmä bielkovinami) a bunkami krvného séra. Alebo skôr sú červené krvinky zlepené dohromady - zvyčajne sa to stane, keď sa zmieša krv rôznych skupín. Podľa nášho experta je toto tvrdenie absurdné len preto, že proteíny neprenikajú do krvi. Rozkladajú sa v gastrointestinálnom trakte a aminokyseliny prenikajú do krvi, ktorá takúto reakciu nedáva.

Je možné schudnúť na diéte krvnej skupiny?

V zásade áno, ak prejdete na túto metódu, znížite kalorický príjem stravy, urobte ju vyváženejšou v obsahu bielkovín, tukov a sacharidov. V opačnom prípade nebudete schudnúť. “Ak analyzujete odporúčania D'Adama, ktoré dáva, potom je strava ľudí s prvou skupinou klasickou verziou proteínu, napríklad Atkins,“ hovorí Natalia Grigorieva. - Čo môžem dostať na výjazd? Po prvé, človek môže schudnúť, a dosť rýchlo. Je však dôležité pochopiť, že počas spracovania proteínu sa tvorí kyselina močová. V tomto prípade sa vytvorí v nadbytku. To povedie k silnému okysleniu vnútorného prostredia a môže nakoniec viesť k dne. Opäť, s mäsom, dostávame nasýtené tuky. V neprítomnosti dostatočného množstva zeleniny v potrave, to môže spôsobiť zvýšenie množstva tuku v potrave, a tým aj zvýšenie telesnej hmotnosti. “ T

Výživa ľudí s 2. krvnou skupinou je blízko vegetariánskej. V srdci - rastlinné potraviny, obilniny. „Opäť platí, že v dôsledku poklesu stravy nasýtených tukov, ktoré dostávame s mäsom, môžete schudnúť,“ hovorí Natalia Grigorieva. - Ale s takou diétou existuje vysoké riziko nedostatku železa a v dôsledku toho anémie. Príliš veľa vlákniny v zelenine môže spôsobiť problémy s gastrointestinálnym traktom, najmä kolitída sa zhorší.

Ak máte 3. krvnú skupinu, zvážte si šťastie - vaša strava bude viac-menej vyvážená. "Vedený zdravý rozum, učiť sa vybrať správne výrobky, opustenie" nevyžiadanej "potraviny, budete určite schudnúť," - hovorí náš expert.

Jedlo pre ľudí so 4. krvnou skupinou pripomína japonský potravinový systém. „V zásade nie je sama o sebe zlá,“ hovorí Natalia Grigorieva. „Ak však vychádzame z pravidla, že by ste mali jesť potraviny z regiónu, v ktorom žijete, je ťažké dodržiavať takúto diétu, odporúčané potraviny nie sú vždy k dispozícii.“

Ako vidíte, odborníci nevidia žiadne zvláštne výhody u detí D “Adama. Ale ak chcete otestovať tento silový systém pre seba, povedzte nám, ako to urobiť.

Diéta pre 1. krvnú skupinu

Táto krvná skupina je považovaná za najstaršiu. Tento ukazovateľ má krv okolo 33% svetovej populácie. Podľa teórie Petra D'Adama by základom dávok pre ľudí s 1. krvnou skupinou malo byť mäso a mäsové výrobky. Aby však strava bola viac alebo menej vyvážená, musia byť v nej prítomné iné skupiny výrobkov: zelenina, ovocie, obilniny. Vlastníci prvej skupiny sa vyznačujú pomalým metabolickým procesom. Preto, ak je vaším cieľom chudnúť, jesť viac pečene a červeného mäsa - pomôžu urýchliť metabolizmus. Ale pšenica a jej produkty, ako aj strukoviny, by mali byť vylúčené zo stravy. Inhibujú metabolizmus.

Užitočné produkty

Tu je zoznam potravín, z ktorých by vaša strava mala pozostávať.

* Mäso: hovädzie, teľacie, jahňacie, droby (pečeň, srdce), moriak.

Ryby: šťuka, sleď, halibut, jeseter, treska, makrela, pstruh, merlúza, losos.

* Zelenina a ovocie: brokolica, sladké zemiaky, kaleráb, pór, petržlen, žerucha, repa, feferónka, repa, topinambur, tekvica, špenát, čerešňa, figa, jablko, slivka, slivka.

Škodlivé produkty

Výrobky z tohto zoznamu by mali byť prítomné v potrave v minimálnom množstve.

* Mäso: bravčové, husacie.

* Ryby: sumec, sumec, kaviár.

* Mliečne výrobky: kravské a kozie mlieko, kefír, syr, jogurt, zmrzlina, kyslá smotana, smotana.

* Obilniny a strukoviny: krupica, cestoviny, výrobky z pšenice, kukurice a ovsených vločiek, müsli, fazuľa, šošovica.

* Zelenina a ovocie: kapusta (červená, ružičkový kel, čínsky, farba, biela kapusta), zemiaky, šampiňóny, černice, avokádo, pomaranče, kokosové orechy, melóny, jahody, mandarínky.

Neutrálne produkty

Toto jedlo nie je pre vás obzvlášť užitočné, ale nie je to nebezpečné.

* Mäso: králičie mäso, kuracie mäso, kačacie mäso.

* Ryby a morské plody: kapor, štika, oliheň, páchnuce, ostriež, úhor, tuniak, kôrovce, platesy.

* Mliečne výrobky: domáci tvaroh, tvaroh a ovce.

Obilniny a strukoviny: jačmeň, pohánka, jačmeň, ryžové krupice, raž, proso, jačmeň, zelený hrášok, fazuľa biela a špargľa, sójové bôby, cícer.

* Zelenina a ovocie: cuketa, hlivy ustricovité, rutabaga, mrkva, sladká paprika, paradajky, uhorky, špargľa, repa, zeler, reďkovky, šalát, reďkovka, ananás, melón, banán, grapefruit, brusnice, kivi, hrozno, egreše, hrušky, Čučoriedka, čerešňa, granátové jablko, citrón, malina, čučoriedka, ríbezle, tomel, nektárinka, broskyňa, brusnica.

Diéta pre 2. krvnú skupinu

Takmer 38% ľudí na planéte má druhú krvnú skupinu. Ak ste jedným z nich, odporúčame Vám vsadiť na vegetariánstvo. Zástupcovia 2. krvnej skupiny často trpia zníženou sekréciou žalúdočnej šťavy, takže mäso je príliš ťažké na strávenie. Gastrointestinálny trakt je všeobecne charakterizovaný zraniteľnosťou medzi vlastníkmi tejto krvnej skupiny. Preto je žiaduce odstrániť zo stravy príliš pikantné, kyslé a slané potraviny.

Užitočné produkty

Odporúča sa vyrábať diétu z nasledujúcich produktov.

Ryby: losos, sleď, kapor, treska, makrela, ostriež, makrela, pstruh.

* Obilniny a strukoviny: sójové bôby a čierne fazuľa, fazuľa škvrnitá, šošovica, hrášok a hrášok, fazuľa biela a špargľa, obilniny (ovsené vločky, raž, ryža, jačmeň, ovsené vločky, kukurica, pohánka), jačmeň.

* Zelenina a ovocie: kapusta (kaleráb, brokolica), ustrice, cibuľa, žerucha, mrkva, repa, petržlen, tekvica, špenát, artičok jeruzalem, čakanka, repa, ananás, slivka, brusnica, čerešňa, čučoriedka, čučoriedka, grapefruit, figa , brusnice, citrón, čučoriedky, čerešne, slivky, jablká.

Škodlivé produkty

Čierna listina by mala byť nasledovná.

* Mäso: hovädzie, teľacie, jahňacie, morčacie, pečeňové, srdcové, bravčové, husacie.

* Ryby a morské plody: kôrovce, kaviár, halibut, sumec, platesy, chobotnice, sumce, úhora.

* Mlieko a mliečne výrobky: kravské mlieko, zmrzlina, smotana, srvátka, kravský syr.

* Obilniny a strukoviny: krupica, cestoviny, müsli, pšenica, fazuľa.

* Zelenina a ovocie: kapusta (karfiol, červená, biela, čínska), huby, sladké a teplé papriky, zemiaky, paradajky, pomaranč, banán, dráč, melón, kokosový orech, mandarinka.

Neutrálne produkty

Tieto potraviny nie sú škodlivé pre vás, a preto môžu byť v strave.

* Mäso: kuracie, morčacie.

* Ryby: vôňa, šťuka, tuniak, jeseter, ostriež.

* Mlieko a mliečne výrobky: kozie mlieko, jogurt, kefír, kyslá smotana, tvaroh a ovčí syr, domáci tvaroh.

* Obilniny a strukoviny: hrach a hrášok, biely a špargľa.

* Zelenina a ovocie: uhorky, cuketa, ružičkový kel, zeler, šalát, rutabaga, repa, špargľa, reďkovka, melón, granátové jablko, hrozienka, maliny, jahody, tomel, broskyne, nektárinky, ríbezle, angrešt, hrušky, kivi, avokádo, avokádo, hrozno.

Diéta pre 3. krvnú skupinu

Rovnako ako vy na Zemi asi 20%. Vyznačujete sa silnou imunitou a stabilným nervovým systémom, ale ste náchylný na získanie ďalšej váhy. Váš druh jedla je zmiešaný.

Užitočné produkty

Základom vašej stravy by mali byť nasledujúce produkty.

* Mäso: králik, jahňacie mäso.

Ryby: šťuka, treska, makrela, štika, merlúza, pstruh, losos, platesa bradavičnatá, kanica, halibut, jeseter.

* Mlieko a mliečne výrobky: ovce a tvaroh, kyslá smotana, jogurt, tvaroh, kefír, kozie mlieko.

* Obilniny a strukoviny: sójové a morské fazuľa, výrobky z ovsa a pšeničnej múky, ryže, proso.

* Zelenina a ovocie: kapusta (čínska, ružičková kapusta, biela, červená, karfiol, brokolica), mrkva, žerucha, sladká a feferónka, sladké zemiaky, listová repa, rutabaga, slivky, jablká, čerešňové slivky, kokos, banán, ananás , brusnica, brusnica, hrozno.

Škodlivé produkty

Snažte sa vyhnúť týmto potravinám vo vašej strave.

* Mäso: kuracie, bravčové, kačacie, husacie mäso.

* Ryby: kôrovce, úhor, kaviár.

* Mliečne výrobky: zmrzlina.

* Obilniny a strukoviny: šošovica, čierne fazuľa, krupica a múka (kukurica, raž), müsli, jačmeň.

* Zelenina a ovocie: paradajky, tekvice, reďkovky, reďkovky, zemiaky, granátové jablko, tomel, dráč, avokádo.

Neutrálne produkty

Produkty z tejto skupiny sú pre vás bezpečné.

* Mäso: pečeň, teľacie mäso, morčacie mäso, hovädzie mäso.

* Ryby: tuniak, sumec, kapor, riečny ostriež, čuch.

* Mlieko a mliečne výrobky: kravské mlieko, kravské mlieko.

* Obilniny a strukoviny: zelený hrášok, špargľa a biele fazuľa, hrach, múka z tvrdej pšenice, krupice, cestovín.

* Zelenina a ovocie: repa, uhorky, petržlen, repa, hlávkový šalát, zeler, špargľa, topinambury, šampiňóny, hríbiky, špenát, kaleráb, cibuľa, cuketa, kivi, jahody, figy, citrón, maliny, egreše, broskyne, nektárinky, čerešne t , ríbezle, slivky, čučoriedky, melón, pomaranč, čerešňa, čučoriedka, hruška, grapefruit, melón, hruška, ostružina.

Diéta pre 4. krvnú skupinu

Táto krvná skupina je považovaná za najvzácnejšiu. Približne 8% pozemšťanov má 4. skupinu. Predpokladá sa, že majitelia tejto krvnej skupiny majú nízku imunitu a slabý tráviaci systém. Optimálna výživa pre vás bude mierne miešaná, s dôrazom na čerstvé miestne produkty. Majiteľom 4. skupiny sa odporúča, aby boli obzvlášť opatrní pri škodlivých produktoch, ak je to možné, snažia sa im vyhnúť.

Užitočné produkty

Základom vašej stravy by mali byť nasledujúce produkty.

* Mäso: králik, jahňacie, morčacie.

Ryby: šťuka, treska, ostriež, makrela, tuniak, kaviár, pstruh, makrela, losos, morský vlk, jeseter.

* Mlieko a mliečne výrobky: ovčí a tvarohový syr, tvaroh, kyslá smotana, kozie mlieko, jogurt, kefír.

* Krupica a strukoviny: šošovica, fazuľa škvrnitá, fazuľa zo sójových bôbov a fazule, ryžové krupice, ražná múka a ovsené vločky, proso.

* Zelenina a ovocie: uhorky, žerucha, sladká a feferónka, petržlen, listová repa, zeler, sladké zemiaky, brokolica, farba a listy, egreše, brusnice, kivi, kokos, citrón, čerešňa, slivky, slivky, jablká , brusnice, hrozno, ananás, grapefruit, figy, čerešne.

Škodlivé produkty

Ak je to možné, snažte sa vyhnúť týmto produktom.

* Mäso: kuracie, bravčové, kačacie, hovädzie, teľacie, husacie.

Ryby: merlúza, úhor, platesa bradavičnatá, chobotnice, kôrovce, halibut.

* Mlieko a mliečne výrobky: kravské mlieko, smotana, zmrzlina

* Obilniny a strukoviny: čierne fazuľa, krupica a kukuričná múka, pohánkové krupice.

* Zelenina a ovocie: reďkovky, reďkovky, šalát, banán, tomel, avokádo, granátové jablká, pomaranče.

Neutrálne produkty

* Mäso: Pečeň.

Ryby: riečny ostriež, kapor, sumec, sumec, vôňa.

* Mlieko a mliečne výrobky: kravské mlieko, odstredené mlieko.

Obilniny a strukoviny: raž, pšenica, jačmeň, krupica, makaróny, jačmeň a krupica jačmeňa, müsli, špargľa a biele fazuľa a hrachové struky.

* Zelenina a ovocie: kapusta (ružičkový kel, biela, červená, čínska, kaleráb), zemiaky, cibuľa, repa, mrkva, repa, šalát, paradajky, špargľa, tekvica, topinambur, huby, čakanka, špenát, rutabaga, cuketa, huby , broskyne, nektárinky, čučoriedky, slivky, ríbezle, čučoriedky, melón, melón, ostružiny, hrušky, jahody, maliny, mandarínky.