5 výrobkov na ochranu prsníkov

Naša strava ovplyvňuje mnohé procesy v tele a nesprávna strava môže rozmaznávať nielen postavy, ale aj zhoršuje stav mliečnych žliaz. Existuje však dobrá správa: špeciálne menu môže zlepšiť zdravie prsníkov a ochrániť nás pred mnohými chorobami v tejto oblasti. Aké produkty by ste mali konzumovať častejšie, ak vám záleží na vašej poprsí?

Nie, toto nie je kapusta (použitie, ktoré, ako moja babička ma ubezpečila, robí všetky dievčatá busty). Hovoríme o produktoch obsahujúcich látky potrebné na normalizáciu hormonálnych hladín a zlepšenie krvného obehu - a to, že tieto faktory významne ovplyvňujú zdravie prsníkov. Osobitne dôležité sú tieto odporúčania pre tých, ktorí bojujú s fibrocystickými formáciami v hrudníku, trpiacimi bolestivými prejavmi PMS, menopauzou a tými, ktorí sa chcú chrániť pred rakovinou prsníka.

sója

Napriek tomu, že je často značkou odborníkmi na výživu, lekári prsníka, je to naozaj rád. A nie bezdôvodne: štúdie dokazujú, že ženy, ktoré pravidelne používajú sóju a jej deriváty, fixujú fibrocystickú mastopatiu niekoľkokrát menej často. Vysvetlenie je jednoduché: sójové bôby, tofu, miso pasta a tempeh obsahujú dve zlúčeniny dôležité pre zdravie prsníkov - genisteín a daidzeín patriace do triedy fytoestrogénov (rastlinné hormóny).

Iná štúdia zistila, že pravidelná konzumácia sóje znižuje riziko zníženia rakoviny prsníka. Okrem toho sa na ňom zúčastnilo viac ako 9000 žien, takže nemáme dôvod spochybniť váhu týchto argumentov.

Existuje tiež názor, že použitie sójových výrobkov znižuje výskyt menopauzy a zmierňuje symptómy PMS. Skúste ich zahrnúť do stravy aspoň niekoľkokrát za týždeň.

Pšeničné klíčky

Bolo dokázané, že ich výťažok zmierňuje príznaky PMS a najmä znižuje citlivosť prsníkov. V rámci vedeckej štúdie doktori monitorovali pohodu 100 žien s výrazným PMS. Účastníci experimentu boli rozdelení do dvoch skupín, z ktorých jeden z nich odobral 400 mg extraktu z pšeničných klíčkov každý dva mesiace a druhý z nich dostal placebo. Podľa výsledkov experimentu sa ukázalo, že ženy, ktoré užívali tento liek, mali všetky prejavy PMS znížené o 65%. Nielen jemnosť mliečnych žliaz, ale aj únava, podráždenosť, rýchly srdcový tep, bolesti hlavy, problémy so spánkom, zvýšená chuť do jedla, sa znížili. Samozrejme, len lekár má právo Vám predpísať výťažok z pšeničných klíčkov ako liek. Môžete však využiť tento produkt iným spôsobom: pridajte skrátený pšeničný klíč na šaláty a obľúbené zeleninové smoothies.

čučoriedka

Štúdie ukazujú, že čučoriedky a ich výťažok môžu znížiť riziko vzniku rakoviny. Je to spôsobené prítomnosťou anthokyanínu, kyseliny ellagovej a vitamínu C. Všetky tieto látky bojujú proti voľným radikálom, ktoré sa považujú za stimulanty onkologických ochorení. Existuje zlúčenina pterostilbene v čučoriedky, ukázala sa ako účinná v boji proti rakovinovým bunkám pľúc, pankreasu, žalúdka a mliečnych žliaz. Ak chcete zozbierať "terapeutickú dávku" čučoriedok (170 g denne), pridajte ju čerstvé alebo zmrazené na obilninách, smoothies a ovocných a bobuľových šalátoch. A nezabudnite: čerstvé ovocie a bobule v strave môže vypnúť zlý gén.