Ryzhakin Andrey

Inštruktor Hatha Yoga na televíznom kanáli "LIVE!" Andrei Ryzhakin pripomína ruskému hrdinovi: má ramená v arshine a dlhé ľanové vlasy. Vnútri je Ryzhakin skutočným jogínom. Už takmer desať rokov vyučuje jogu všetkým a posledné tri roky učil aj svoju vlastnú matku.

Ryzhakina stretla jogu v ranom detstve - jej babička cvičila jogu. „Počas doby chladu Chruščova sa o to mnoho zaujímalo, mohli ste si kúpiť nejaké knihy,“ hovorí. „Samozrejme, mohli byť uväznení za otvorené vyučovanie, ale moja stará mama povedala, že by ste nevystrašili súčasnú jogu: prax doma alebo vo väzení - aký je rozdiel?“

Ako dieťa Andrei preferoval energickejšie športy - basketbal, hand-to-hand boj a karate. A na strednej škole, on bol ťahaný vôbec k roleviki. „Vždy som mal rád príbehy o stredovekých rytieroch oplotených mečmi,“ hovorí Ryzhakin. Vo svojom rodnom Fryazine našiel klub podobne zmýšľajúcich ľudí a spolu s nimi sa naučil bojovať s mečmi a bojmi z ruky do ruky, čítať knihy o histórii stredoveku a zdvíhať reťazové služby z improvizovaných materiálov. Postupom času sa však záujem o rytiersku kultúru stal encyklopédiou a Andrei však nasledoval svoju babičku - začal sa učiť starovekej indickej praxi.

„Aby som bol úprimný, začal som sa zaujímať o jogu kvôli zraneniu v detstve,“ spomína Ryzhakin. "Zrazu som mal rád vzpieranie - činky, činky, závažia - a roztrhal som chrbát." Vyhlásenie, že jóga je dobré pre zdravie, Andrew sa sám kontroloval: praktizoval hatha jógu každý deň, vyliečil chorú chrbticu na dva účty.

Po škole vstúpil na Moskovskú univerzitu spotrebiteľských družstiev, ale rýchlo si uvedomil, že obchod nie je jeho povolaním a prestať. Na Moskovskom inštitúte jógového guru Ar Santama získal vyššie jogínske vzdelanie. "Študoval som v Gennady Grigorievich Statsenko," hovorí Ryzhakin. - Toto je jeden z najstarších jogínov v Moskve, má 80 rokov. Mám od neho všetky základné vedomosti o jogy. “ Po dvoch rokoch tréningu so Statsenkom začal Andrey Ryzhakin skúšať všetky smery jogy v rade: kundalini, ashtanga vinyasa, joga, univerzálna joga Andreja Lappu. Potom, čo som sa dostal na seminár s Andrei Sidersky, Ryzhakin sa zameral na svoj systém jogy-23 a posledné tri roky ho učil.

„Veľmi sa mi páči vyučovanie,“ hovorí. "Je pekné vidieť pozitívne plody našich aktivít." Ryzhakin verí, že jedným z nich je, že jeho matka už tretí rok navštevuje hodiny jogy. „Spočiatku sa bála, že jej syn sa dostal do sekty, ale teraz je na mňa šťastná a hrdá,“ hovorí Andrei. Podľa neho určiť, či je dobrý učiteľ jogy zlý alebo zlý, je len jeden spôsob: zistiť, od koho študoval a ako dlho praktizoval. V tomto zmysle sa Ryzhakin nemá za čo hanbiť. Navyše, v poslednej dobe môže byť treťou generáciou jogy.

Video lekcie "Hatha jóga" s Andrei Ryzhakinom nájdete vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".

Pozrite si video: Класс психотехник для бойцов. Андрей Рыжакин приглашает! (Február 2020).