Sladké dobroty: ako naučiť dieťa jesť s mierou

Ak vaše dieťa vyžaduje pečivo, sladkosti a smotanové koláče na raňajky, obed a večeru a nemôžete odmietnuť sladký zub, prečítajte si tipy slávneho odborník na výživu Natalia Fadeeva, autorka knihy "Má dieťa nadváhu?"a naučiť sa učiť dieťa jesť jedlá s mierou.

Ak chcete naučiť dieťa, že sladkosti, zákusky a pečivo sú len na sviatky, je ľahké, ak nie je starší ako päť rokov. Ak je však vaše dieťa každý deň zvyknuté na sladkosti, musíte ho postupne odstaviť.

* Pomaly sa pohybujte. Nie je potrebné okamžite blokovať prístup ku všetkým pamiatkam: pokúsiť sa znížiť počet sladkostí na začiatok. Zároveň pomaly nahrádzajte škodlivé sladkosti obsahujúce veľké množstvo tukov a cukrov (sladkosti, koláče, pečivo, sušienky) menej škodlivými, v ktorých nie je takmer žiadny tuk (med, džem, sušené ovocie, prírodná pastilka, prírodná marmeláda) a lepšie bobule a ovocie. ovocie.

* Nevystavujte deti pokušeniu, udržiavajte si v dome pochúťky. Pamätajte na to, že chlapci a dievčatá mladšie ako 14 rokov nemôžu byť dostatočne motivovaní a kvôli ich nezrelosti nie sú schopní posúdiť budúce zdravotné riziká a pochopiť, prečo nie je možné jesť práve teraz. Nevykonávajte domáce zásoby tejto kategórie produktov.

* Kontrola množstva sladkostí, Dohodnite sa s dieťaťom, že mu dáte sladké porcie: napríklad na čaj trikrát denne (ale je to lepšie počas dňa, a nie na večeru a nie pred spaním). Kúpte si množstvo sladkostí, ktoré vaše dieťa potrebuje na jeden deň.