Svetové chladničky: Los Angeles

Sophia Goldstein. V Spojených štátoch - pätnásť rokov. Počas dňa pracujem na Googli, zlepšujem internet, a večer som výtvarníkom časopisu Forth Magazine. Obľúbenými miestnymi jedlami sú tacos z kreviet s oblohou na ryžu a fazuľa.

Až do júla tohto roku boli police mojej chladničky nabité všetkými druhmi báječných. Avokádo, kivi, mango, čerstvé bobule z trhu poľnohospodárov sú všetci, čo má obyvateľov slnečného stavu Kalifornie robiť. Keď človek žije v Kalifornii, jeho morálnou povinnosťou je "smažiť" po celý rok s rôznou zeleninou a tropickým ovocím. Teraz je moja chladnička smutná. Čo sa stalo? V júli som dostala prácu so spoločnosťou Google a prestala kupovať produkty podliehajúce skaze, pretože spoločnosť Google poskytuje informačné služby trikrát denne bezplatne.

Na tretej poličke si všimnete vrecúško zelených jabĺk, ktoré tu bolo na mesiac: plánovala som robiť vrtuľník, ale nemám dostatok času ani s hotovým cestom, ktorý už bol kúpený a čaká v krídlach v mrazničke. Je veľmi ťažké si nevšimnúť obrovský papierový obal z kukuričných lupienkov, ktorý sa v Los Angeles jesť častejšie ako chlieb. Podávané s pikantnou salsou alebo guacamolom, toto mexické občerstvenie vyhralo môj žalúdok pred mnohými rokmi. Američania vynašli ukladanie čipov do chladničky, aby boli chrumkavé. V mrazničke - vrece mexických tortillov, v ktorom môžete zabaliť nejaké jedlo, od ryže s kuracím mäsom až po míchané vajcia s fazuľou. Výsledok je vždy skvelý.

Môžete tiež venovať pozornosť dvom baleniam pomarančového džúsu, sójového mlieka a tofu. V Benátkach, mojom okolí v Los Angeles, väčšina obyvateľov je fanúšikmi zdravého životného štýlu. Tu nemôžete pľuvať, nie biť jogína alebo stádo cyklistov. Počas šiestich rokov života v Kalifornii som zjavne aj tieto nápady nepozorovane pili - teraz, po triede jogy, chcem si tok so zeleninou vypiť a piť túto šťavu. Ale cez víkend, ako normálna osoba, idem k moju matku na vypchatú papriku, syr, sleď a klobásu.

Zvyčajne najdôležitejším "obyvateľom" chladničky je fľaša alebo dve pivo, ale ako vidíte, zostáva len jedna. Žijem dva kroky od pláže a v lete nie je nič príjemnejšie než sedieť tam s priateľmi a fľašou studeného mexického piva s plátkom limetky na krku. Mám rád limetku a citrón, takže mám takú obrovskú fľašu citrónovej šťavy. Keď si varím, pridám to doslova na všetko. Ruská vodka je darček od starého otca, námorníka s vynikajúcou chuťou. Dievča môže byť vyvezené z Oděsy, ale Odessa nemôže byť vyvedená z dievčaťa.

Pozrite sa tiež na sledovanie televíznych programov online zadarmo, časopis zdravého životného štýlu, zdravie dievčaťa, správna výživa v lete, správna výživa pre dojčiacu matku, koncept zdravého životného štýlu, jóga citáty