Žiadny rozruch: jóga ásany na relaxáciu

Výročné správy, nákup darčekov, príprava na matiné v materskej škole dieťaťa - tak, že všetky tieto starosti Nového roka vás nevedia zblázniť, je dôležité, aby ste mali vždy čas na odpočinok. Nie je možnosť spať alebo zariadiť voľno? Snažte sa relaxovať s touto sekvenciou jógových ásan.

Ako relaxačné cvičenie sme často "predpísané" statické sekvencie ásanov z mäkších smerov jogy - Iyengar, psy-yoga, atď. Sú však vhodné na relaxačné a dynamické komplexy.

Napríklad z tých, ktoré vytvoril tvorca smeru jogy-23, Andrey Sidersky. Jeden z takýchto komplexov, ktorý sme si spolu s odborníkmi vybrali pre vás dnes.

"Je postavený na správnej kombinácii tónovania (namáhania) a ťahania (relaxačné) jogy ásany," komentuje Maria Smirnova, inštruktor jogy-23 a učiteľ siete hatha jógy centier "Federácia jogy", - a má upokojujúci, vyrovnávací efekt. Táto sekvencia je vhodná pre situácie, keď ste prepracovaní a nemôžete sa uvoľniť kvôli preťaženému nervovému systému. “

Požiadali sme Máriu, aby ukázala skrátenú verziu tohto komplexu jogy asana, aby aj tí najrušnejší praktizujúci našli čas na štúdium.