Ukrajinská krása v Hollywoode

Nedávno hollywoodske divas ušpinili riasy ricínovým olejom a aplikovali sa na päty zemiakových plátkov. Raisa Ruderová, emigrantka z Ukrajiny a teraz hviezdna kozmetička, autorka zbierky starých, ako je sovietsky svet, recepty babiččiny krásy, to naučili.

Kniha Babushka je tajomstvo krásy: Tipy Starého sveta pre očarujúce New You ("babička krása tajomstvo: recepty Starého sveta pre brilantné New You") bola vydaná v lete tohto roku a mal účinok bomba. Recepty formátu "dať okurky uhorky na vaše oči" a "urobiť jahodovú masku", ktorú poznáme z detstva, a preto sa zdajú byť staromódne a vtipné, nezvyčajné v USA, štýlové, a čo je najdôležitejšie - dokonale spadajú do trendu "ekologickej krásy". „Nemyslel som si, že môžete urobiť vynikajúce ošetrenie tváre pomocou zemiakových šupiek a škrupiny! - Americkí blogeri krásy obdivujú. "Ďakujem Raisovi za zdieľanie týchto pokladov."

V predslove Raisa hovorí o svojom detstve v ukrajinskej dedine a legendárnej babičke, ktorá venovala svoju vnučku tajomstvu prírodných krás. „Mala lieky na všetko: akné, kruhy pod očami, kuriečky. Výrobky, ktoré zostali po varení, sa často používali - hrsť múky, zemiakové šupky, kúsok jablka. “

Babička dokonca zorganizovala improvizovaný salón krásy: susedia "v najhoršom mrazu" prišli za ňou na domácu smotanu, šálku čaju a každodenné rady. Raisa nazýva podnik babičky „ekospou doma“. „Len si predstavte: vždy mala na podlahe čiernu vlnenú sukňu, plnené vrecká s rôznymi bylinkami, ovinuté ramená s farebným šatkom, zviazanú hlavu vreckovkou a ráno vypila silný čierny čaj s brandy!“ Tento farebný obraz bol odsúdený na úspech s americkou verejnosťou. Chápeme, že na tom nie je nič mystické, babička je ako babička.

V roku 1994 emigrovala Raisa do Los Angeles a veľmi skoro sa stala hviezdnym kozmetológom. Potom, čo pracoval 15 rokov v Hollywoode a denne robiť jej klientov kyslé peelingy a zložité hardvérové ​​postupy, Raisa sníval o návrate k svojej babičke ovocie a zeleniny metódy. „Samozrejme, spočiatku to bolo desivé, že sme potreli najznámejšie tváre Beverly Hills vaječným žĺtkom,“ hovorí Raisa. - Ale keď som mal šancu a klient bol veľmi spokojný. Potom som začal ponúkať podobné ekologické postupy a iné. “

Raisa neprestáva bědovať nad vysokými nákladmi na kozmetiku a procedúry. V knihe porovnáva náklady na zakúpené krémy a babičky: napríklad pripravené sérum s vitamínom C za $ 250 proti domácemu z olivového oleja, pomaranča a citrónu za dva doláre. „Všetko, čo potrebujete pre krásu, leží vo vašej chladničke!“ Hovorí Ruder.

Systematizovala dedičstvo svojej babičky a rozdelila ju na sekcie: oči, pery, starostlivosť o tvár a telo, ruky a nohy, epilácia, postupy na zmiernenie stresu, zbavenie sa celulitídy a vrások. Samostatná kapitola - "Recyklovaná krása" - je venovaná tomu, ako urobiť luxusný krém alebo telový peeling z potravinového odpadu. „Ak váš manžel zanechal nejaké pivo vo fľaši, nevylievajte ho, ale pripravte si krásny vlasový kondicionér!“ Kniha je ľahko napísateľná, zábavná a je mi potešením ju prečítať, aj keď nemáte v úmysle ponoriť sa do zásobníka a hľadať prísady na relaxačný kúpeľ.

Čitateľ oboznámený s realitou ukrajinskej dediny (napríklad ja) je veľmi zmätený jednou skutočnosťou: recepty babičky sú hojné v exotických veciach, ako je papája, hnedý cukor a kajenský korenie. Prečo aj banány dobre nezapadajú do obrazu vidieckej babičky-kozmetičky: je ťažké si predstaviť, ako ráno šla von do záhrady a zozbierala tropické ovocie. Američania, samozrejme, berú všetko v nominálnej hodnote: „Vďaka Raisine babičke za úžasný recept na avokádové masky na tvár!“.

Zodpovedajúc Raisovi, položil som túto otázku na čelo: odkiaľ, pre Boha, vzala babička olivový olej, ktorý je takmer v každom recepte? "No, samozrejme, používali sme slnečnicu," odpovedal Ruder úprimne. "A my sme nemali papája." To je pravda. Práve teraz mám viac príležitostí, viac prísad - prečo ich odmietam? Koncept sa nemení - prírodné, lacné, efektívne kozmetické výrobky z ekologických produktov. “ Rozumné. Ďalšia otázka - verí Raisa, že recepty babičky sú kompletnou alternatívou k Botoxu, ako je uvedené na obálke knihy? "Nebudem hovoriť, že jahodová maska ​​vás vylieči z vrások za pár hodín," hovorí Raisa. "Toto sú recepty životného štýlu, ak ich budete sledovať každý deň, výsledok bude."

Musím povedať, že tam boli tí, ktorí boli skeptickí k receptom babičky. "Ak chcete rozmazať pery zmesou jablčného oleja pred spaním?" Spať v bavlnených ponožkách? Nebudem to robiť v mojom živote, “píše jeden blogger. "Ak sa chcem zbaviť svojho manžela." Nie všetky Ruderove recepty sú dobré, ale pre samotnú skutočnosť, že sa nás snaží postaviť na správnu cestu (čítaj: ekologicky šetrná), na jej počesť vznášam pohár organického vína. “ A rád sa k tomu pripojím.