Najviac chutné raňajky recepty

Granola - obľúbené zdravé raňajky Americké hviezdy. Prírodné, ako pery Scarlett Johansson. Vyvážené, ako menu Madony. Jednoduché a osviežujúce, ako rap Snoop Doga.

Domáce granola je ovsené vločky, orechy a sušené ovocie, pečené v rúre až do zlatého a ostrý. Zdravšie jedlo je ťažké prísť s: granola je plná vlákniny a vitamínov, ktoré sú konzervované jemným tepelným spracovaním. Zároveň nie sú v kuchyni žiadne komplikované recepty a rozruch.

Na rozdiel od obchodu možnosti, domáce granola neobsahuje prebytok cukru, trans tuky a umelé prísady. Vynikajúci účinok na trávenie a metabolizmus, plus čistí cievy od "zlého" cholesterolu.

Môžete ho posypať čerstvým ovocím a ovocím (obzvlášť ako banán, jablko alebo hruška), naliať ho chladným jogurtom alebo horúcim mliekom. Ak si s ním napijete jablko a pečiete, dostanete lahodný dezert.

Tiež sa mi páči skutočnosť, že táto pochúťka môže byť pripravená na budúce použitie. Napríklad večer na deň voľna, a potom na týždeň alebo dva, mať raňajky alebo si ich do práce ako občerstvenie. Hlavná vec - uložiť domáce granola v chladničke pod pevným viečkom.

Dobrý granola má niekoľko tajomstiev. Vyberte si pravidelné vločky. Okamžité obilniny nedávajú chutný chrumkavosť. Ovsené vločky sa dobre hodia na raž, pšenicu a jačmeň. Pečieme na priemernú teplotu 40 až 180 stupňov. Takže sa pečie rovnomernejšie a nebude horieť.

Classic Maple Granola

prísady: 2 polievkové lyžice. ovsené vločky, 1/2 čl. sadenice pšenice, 2 polievkové lyžice. l. hnedý cukor, 1/4 lyžičky. soľ, 1/3 polievková lyžica. nakrájané vlašské orechy, 1/3 lyžice. slnečnicové semená, 1/3 Čl. hrozienka bez kameňov, hrsť sušených brusníc alebo čerešní, 1/4 lyžice. javorový sirup, 1/2 lyžičky. mletá škorica, 3 polievkové lyžice. l. slnečnicový olej, 1 polievková lyžica. l. voda.

recept: Predhrejte rúru na 130 stupňov. Posypte plechom na pečenie masla. Zmiešajte v miske ovsených vločiek, pšeničných klíčkov, cukru, soli a orechov. Cez nízke teplo priniesť javorový sirup, olej, vodu a škoricu variť. Nalejte do zmesi ovsených vločiek a jemne premiešajte. Rozprestrite sa na podnose. Posielať do rúry na pol hodiny. Vyberte plech, zmiešajte sušené ovocie do müsli a pečieme ďalších 10-15 minút až do zlatého. Ochladiť.

jemnosť: pred odoslaním v rúre, trieť zmes v ruke v drvine. Namiesto javorového sirupu môžete použiť med.

Apple Granola

zloženie: 3-4 Čl. ovsené vločky, 1/2 čl. nepražené mandle, 1/2 polievkovej lyžice. slnečnicové semená, 1/6 Čl. sezam, 1 polievková lyžica. l. mletá škorica, 1/2 lyžičky. mletý zázvor, štipka soli, 1 polievková lyžica. nesladené jablko baby pyré, 3 polievkové lyžice. l. med, 2 polievkové lyžice. l. olivového oleja.

recept: Predhrejte rúru na 150 stupňov. Zakryte plech na pečenie papierom na pečenie. V jednej miske dôkladne premiešajte všetky suché prísady. V druhej - všetky kvapaliny. Nalejte jablká a med cez vločky, orechy, semená a korenie. Miešajte na hladkú konzistenciu. Granulu rovnomerne rozložte na plech na pečenie a pečieme 35-40 minút, miešajte každých 10 minút. Chladiť na izbovú teplotu, umiestniť do nádoby s uzavretým vekom a uskladniť v chladničke.

jemnosť: surové mandle a semená v granolovom zvuku silnejšie ako pražená. Spolu so slnečnicovými semienkami môžete pridať tekvicové a ľanové semienka. Čím viac orechov a semien, tým viac chutná je granola.